Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Targi TAROPAK 2016 za nami

Dobiegły końca cztery, bardzo intensywne dni targowe. Zaangażowanie ze strony organizatorów oraz wystawców, spowodowało, że wydarzenie zostało okrzyknięte jednym z największych w branży spożywczej, hotelarskiej, gastronomicznej, opakowaniowej i logistycznej. Tegoroczna edycja imprezy przedstawiła obszerny blog targów: Taropak, Logipak, Epla, Invest Hotel, Polagra Food, Polagra Gastro oraz Polagra Tech. Wydarzenieodbyło się w 17 pawilonach Centrum Targowego w Poznaniu. Tegoroczna edycja zgromadziła 63 tys. profesjonalistów branżowych z całego świata.

Czytaj pełną relację

 

Plastikowe kubki i talerzyki będą zakazane we Francji

 Jak informuje portal gazeta.pl, prawo ma wejść w życie Francuzów w styczniu 2020 r. Wszystkie dopuszczone do sprzedaży naczynia będą musiały zawierać 50% biodegradowalnych materiałów naturalnego pochodzenia, a po 5 latach proporcja ta wzrośnie do 60%. Francuski rząd już od dłuższego czasu podejmuje działania na rzecz środowiska naturalnego. W lipcu br. we Francji prowadzono zakaz wydawania w supermarketach plastikowych torebek jednorazowych, a od 2017 r. zakaz ten obejmować będzie także działy z warzywami i owocami.

Czytaj więcej

 

45 lat pras i belownic ORWAK

Orwak to pionier w opracowywaniu i dostarczaniu wysokowydajnych systemów gospodarki odpadami. Silna kultura projektowania i innowacji, pielęgnowana od 1971 roku, wysunęła firmę na pozycję lidera standardów w gospodarce odpadami. Główna siedziba i nowoczesne zakłady produkcyjne pras, belownic i kompaktorów Orwak znajdują się w Szwecji. Dzisiejszy Orwak to ponad cztery dekady znaczącego rozwoju. Model biznesowy przyjęty w 1971 roku opierał się na idei bezpiecznego i czystego zagęszczania odpadów. Pierwszym opatentowanym urządzeniem był kompaktor Orwak 5030, który przyniósł firmie pierwsze sukcesy międzynarodowe w latach siedemdziesiątych.

Zobacz pełną historię

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Worki sztauerskie

Wytłaczarka do folii LDPE fi 50, L/D 30

Uchwyty do worków, reklamówek foliowych

Pojemniki siatkowe skrzyniopalety