Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Grupa Azoty zaangażuje się w finansowanie projektu PDH

W Policach w dniu 4 października 2016r. pomiędzy Grupą Azoty S.A. oraz spółką zależną Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A został podpisany list intencyjny w sprawie zaangażowania kapitałowego w projekt PDH. W uroczystości podpisania listu intencyjnego udział wziął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Czytaj pełną relację

 

 

VSHAPER w Google Campus Warsaw

Już 12 października o godzinie 19:30 w Campus Warsaw odbędzie się spotkanie "3D Printing Opportunities for StartUps". Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do poznania możliwości druku 3D, które rewolucjonizują procesy projektowania i wytwarzania funkcjonalnych obiektów oraz stają się szansą na rozwój biznesu dla wielu przedsiębiorców. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej Campus Warsaw. Wśród prelegentów "3D Printing Opportunities for StartUps" zobaczymy Macieja Stefańczyka z Cubic Inch - pomysłodawcę organizacji wydarzenia, Konrada Kowalskiego - VSHAPER Constructora oraz Krzysztofa Rychławskiego - utalentowanego designera z Pracowni do Rzeczy, wykorzystującego technologię druku 3D w codziennej pracy twórczej.

 

 

W sercu polskiej doliny narzędziowej - Targi INNOFORM

Znakomita wiadomość dla branży narzędziowej w Polsce! W dniach 25-27 kwietnia 2017r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się I edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM.

Czytaj więcej

 

 

Globalny relaunch największej marki jogurtów na świecie!

Nowe opakowania produktów marki Activia już od 19 września można znaleźć na półkach sklepów. Wprowadzenie nowej szaty graficznej to początek działań związanych ze zmianami marki, które na całym świecie rozpoczęła firma Danone.

Czytaj wiecej

 

 

Wystartowały targi MSV w Brnie

W czeskim Brnie rozpoczęły się targi branży maszynowej MSV 2016. W tegorocznej edycji imprezy bierze udział najwyższa od czasów kryzysu z 2008 roku liczba wystawców. Oprócz firm czeskich, zarówno producentów krajowych, jak i przedstawicieli międzynarodowych marek, zwiększył się w tym roku także udział firm spoza Czech. W sumie swoją reprezentację na targach będzie miało 35 krajów, a połowa spośród wszystkich 1700 wystawców to firmy zagraniczne. Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu kilku dni targowych, od 3 do 7 października, tereny targów odwiedzi przynajmniej 75 tys. gości. Czeska gospodarka rozwija się, a ze strony przemysłu płyną zamówienia na nowe technologie, co znajduje odzwierciedlenie w poziomie zainteresowania międzynarodowych wystawców. Po raz pierwszy w historii udział zagranicznych firm w brneńskich targach osiągnął blisko 50 proc. Jest to między innymi skutek bardzo licznej reprezentacji firm z Chin, które są krajem partnerskim tegorocznej edycji wydarzenia. Ponad 150 firm przemysłowych z Pekinu, Szanghaju i innych centrów przemysłowych zaprezentuje podczas targów swoją ofertę. Cała hala A1 będzie zajęta przez stoiska spółek z Państwa Środka, a wiele firm z tego kraju będzie się wystawiać w hali H. Wśród wydarzeń towarzyszących znajdzie się m.in. czesko-chińskie forum przemysłowe, spotkania b2b czy chiński wieczór galowy. Oferta polskich firm tworzywowych będzie prezentowana na targach głównie za pośrednictwem lokalnych przedstawicieli. Z własnymi stoiskami obecne są w Brnie firmy TER Plastics Polska oraz Listemann Polska.

 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Papier ozdobny FREE STYLE Linen kremowy 246g/m2 25ark.

Gitterbox giterbox kosz pojemnik UIC UJC skrzynia kontener box 1240x835x970

Skrzynki drewniane typu 5.0