Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 - znamy już termin!

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 to branżowa, specjalistyczna impreza skupiająca w jednym miejscu przedstawicieli z branży pakowania oraz ich klientów. Targi odbędą się w dniach 7-9 marca 2017 w hali F Międzynarodowego Centrum Targowo Kongresowego Ptak Warsaw Expo.

 

Więcej szczegółowych informacji

 

Rozbudowa odnoszącego sukcesy zakładu opakowań VG Polska

30 września 2016 r. VG Polska – polski zakład grupy Van Genechten – świętował osiągnięcie na przestrzeni ostatnich lat znakomitych wyników  i ogłosił tym samym realizację kolejnych kluczowych inwestycji. 
W ciągu ostatnich dwóch dekad firma VG Polska mogła poszczycić się bliską i udaną współpracą z belgijską centralą Van Genechten Packaging.
Z rocznym obrotem na poziomie ponad 31 mln euro i z załogą 182 pracowników firma VG Polska odnotowywała rokrocznie stały wzrost. Pozwoliło jej to stać się wiodącym podmiotem na rynku opakowań w Europie Wschodniej, obsługującym większość globalnych firm z branży FMCG.
Kluczem do takiego sukcesu jest gruntowna wiedza z zakresu produkcji opakowań oraz stawianie czoła wyzwaniom dzisiejszego rynku. Wieloletnie doświadczenie umożliwiło firmie opracowanie szeregu innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym zdobyła ona uznanie wśród krajowych i międzynarodowych spółek z branży. VG Polska, a także cała grupa Van Genechten, słyną z podwyższania standardów w sektorze opakowań, co przyczynia się do sukcesów ich klientów, potwierdzonych wieloma nagrodami branżowymi.
Sukces firmy jest wynikiem strukturalnych inwestycji grupy Van Genechten w VG Polska. Od roku 2008 grupa zainwestowała w zakład w Chełmku 18 milionów euro, z czego 7 milionów tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy. VG Polska planuje również nabyć grunty z przeznaczeniem na nowy magazyn przemysłowy, co pozwoli utworzyć kolejne miejsca pracy.
Inwestycje te nie polegają wyłącznie na usprawnianiu i rozszerzaniu produkcji poprzez pozyskiwanie nowych maszyn. Firma włożyła wiele wysiłku w uczynienie zakładu w Chełmku bardziej energooszczędnym, a także dba o zasoby naturalne oraz potrzeby pracowników. 
Mocne podstawy wzrostu VG Polska dają pewność rozwoju także przez kolejne lata. Renoma firmy jako zespołu specjalistów w zakresie produkcji opakowań kartonowych w całej Europie Centralnej otwiera drogę do kolejnych inwestycji w Polsce, co przekłada się m. in. na tworzenie nowych możliwości zatrudnienia.

 

UPM Raflatac zwiększa potencjał produkcyjny swojej fabryki

UPM Raflatac umacnia swoją pozycję poprzez budowę nowej linii powlekania w fabryce laminatów etykietowych w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. Powstanie nowej linii powlekania, przy jednoczesnej rozbudowie linii do transportu materiałów i parku maszynowego urządzeń tnących to odpowiedź na zwiększony popyt na samoprzylepne laminaty etykietowe w Europie. Uruchomienie produkcji na nowej linii planowane jest na pierwszą połowę 2018 roku. Fabryka laminatów etykietowych UPM Raflatac w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem rozpoczęła działalność w 2008 roku, a w 2012 roku została uruchomiona fabryka UPM Raflatac w pobliskiej Nowej Wsi Wrocławskiej. Dwie fabryki, zlokalizowane w zachodniej części Polski, zatrudniają obecnie blisko 600 osób i tworzą ważny dla firmy UPM Raflatac klaster produkcyjny. 

 

Sopocki HKM przedstawicielem brytyjskiego EDALE

W ostatnim czasie podpisane zostało porozumienie pomiędzy brytyjskim producentem maszyn flekso EDALE, a sopockim dystrybutorem maszyn dla drukarni etykietowych - firmą HKM Sp. z o.o. Porozumienie ustanawia HKM nowym dystrybutorem i serwisantem prestiżowych maszyn EDALE na polskim rynku.
Specjalizacją firmy HKM są maszyny do druku cyfrowego i hybrydowego. Oprócz wymienionego powyżej EDALE, firma zajmuje się również dystrybucją i naprawami maszyn fleksograficznych, zarówno nowych i używanych, takich jak Nilpeter, KDO, Comco, Aquaflex, Mark Andy. Od roku 1998, HKM reprezentował firmę Gerhardt International A/S, a obecnie jest głównym dystrybutorem firmy RotoMetrics w Polsce.

EDALE jest znany w Polsce głównie ze swoich maszyn wieżowych Alfa. Z firmy produkującej produkty masowe, Edale, na przestrzeni ostatnich lat ewoluowało do firmy HI-TECH – produkującej maszyny najwyższej jakości, projektowanych pod konkretne potrzeby klienta.
Szczególne zainteresowanie wzbudzają maszyny FL-3 i FL-5.  

 

Zapoznaj się z pełną ofertą producenta

 

Kwadratowe butelki dla soków Tymbark

Grupa Maspex wprowadziła na rynek nowe funkcjonalne kwadratowe butelki dla soków Tymbark. Innowacyjne opakowanie to odpowiedź na często zmieniające się oczekiwania konsumentów i wymagania rynku. Takie rozwiązanie jest wygodne w użytkowaniu oraz funkcjonalne - dzięki płaskiej powierzchni butelki tworzą na sklepowej półce zwarty blok. Tymbark jako jedyny na rynku oferuje takie nietypowe rozwiązanie. W kwadratowych butelkach dostępne są smaki znane z dotychczasowej oferty Tymbark: jabłkowy, pomarańczowy, multiwitamina oraz nektar z czarnej porzeczki.

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

 

Worki raszlowe

Pochłaniacze wilgoci do różnych zastosowań

Pojemniki siatkowe gitterbox