Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Rozbudowa zakładu firmy Georg Utz zakończona

Georg Utz Sp. z o.o. - szwajcarski producent pojemników i palet dla logistyki i magazynowania z tworzywa sztucznego, zakończył rozbudowę zakładu produkcyjnego w Kątach Wrocławskich.
W wyniku trwającej blisko rok inwestycji powstała nowa hala produkcyjna i dodatkowy magazyn wysokiego składowania oraz rozbudowano pomieszczenia socjalno-biurowe. W wyniku przebudowy firma dwukrotnie zwiększyła swoją powierzchnię. Obecnie wynosi ona 12000 m2. Dotychczasowy park maszynowy zostal wzbogacony o nowe wtryskarki oraz urządzenia do termoformowania o większej wydajności. Pozwala to poszerzyć gamę oferowanych przez producenta produktów, a także zwiększyć elastyczność i szybkość reakcji na potrzeby klientów. W konsekwencji przeprowadzonej inwestycji dwie technologie wykorzystywane przez producenta - formowanie wtryskowe oraz termoformowanie zostały ulokowane w dwóch odrębnych halach produkcyjnych.

Dowiedz się więcej

 

Nowy karton dla opakowań luksusowych od PANKABOARD!

Po zakończeniu inwestycji w fabryce w Finlandii, PANKABOARD wprowadził do swojej oferty nowy luksusowy produkt pod nazwą PANKALUX.
PANKALUX jest nowym kartonem FBB w rodzaju GC1, który został skonstruowany na bazie informacji zebranych z rynku opakowań luksusowych, w szczególności z myślą o sektorze napojów luksusowych. Wynikiem procesu udoskonalania jest bardzo dobra jakość zadruku, ulepszona powierzchnia do laminowania oraz poprawione właściwości robocze na szybkich liniach pakujących. Karton PANKALUX jest dostępny w gramaturach z przedziału od 285 do 560 g. Nowy produkt został oficjalnie przedstawiony przez producenta na targach Fachpack w Norymberdze.
PANKABOARD jest producentem oferującym wysokiej jakości kartony do produkcji opakowań, różnych aplikacji graficznych i przemysłowych oraz produktów gastronomicznych. Jest światowym liderem w grupie grubych niepowlekanych i specjalistycznych kartonów pudełkowych. Wszystkie kartony wytwarzane są na bazie pierwotnych włókien i zakwalifikowane do kontaktu z żywnością. Firma zatrudnia około 160 osób obsługując ponad 500 klientów w 65 krajach.

Zobacz pełną ofertę producenta

 

BASF Colors & Effects z nowymi bezpiecznymi pigmentami

Zakończone przed kilkoma dniami targi K 2016 w Düsseldorfie były dla firmy BASF Colors & Effects doskonałą okazją do zaprezentowania swoich nowości: produktu Paliotol® Yellow K 1750 oraz pigmentu efektowego Lumina® Royal Dragon Gold.
Produkt Paliotol® Yellow K 1750 - żółty o odcieniu czerwonym, to innowacyjny produkt o wysokiej skuteczności barwienia. Idealnie spełnia on wymagania przemysłu tworzyw sztucznych, zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowania, takie jak opakowania na żywność czy zabawki. Wynika to nie tylko z doskonałych właściwości produktu, ale również z faktu, że jest on całkowicie pozbawiony halogenów. Dzięki temu jest w pełni zgodny z rozporządzeniem UE nr 10/2011 dotyczącym tworzyw sztucznych. Obecnie trwają prace nad uzyskaniem zgodności tego produktu z normami obowiązującymi w innych miejscach na świecie.
Oprócz produktu Paliotol® Yellow K 1750 firma BASF zaprezentowała również na targach swój nowy pigment o nazwie Lumina® Royal Dragon Gold, będący najmłodszym członkiem rodziny pigmentów wysoko chromatycznych Lumina® Royal Effect.
Pigment Lumina® Royal Dragon Gold gwarantuje atrakcyjne odcienie, zwłaszcza w połączeniu z pigmentami żółtymi lub w mieszance z czarnym.
BASF Colors & Effects oferuje szeroki asortyment barwników i pigmentów. Opierając się na własnym doświadczeniu chemicznym z zakresu powłok, tworzyw sztucznych, poligrafii, kosmetologii i rynków rolniczych, eksperci z firmy BASF opracowali wiele rozwiązań konsultacyjnych. W duchu przedsiębiorczości wnieśli swój wkład w innowacyjność i rozwój firmy. 

Zobacz szczegóły

 

II edycja konferencji Packaging: Marketing and Technology - podsumowanie

W połowie października odbyła się II edycja konferencji Packaging: Marketing and Technology, zorganizowanej przez Instytut PWN. W konferencji udział wzięło ponad 110 osób.
Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele zarówno dużych jak i małych przedsiębiorstw, odpowiedzialnych za projektowanie, produkcję oraz rozwój opakowań, jak również promowanie marek.
Konferencję otworzyli przedstawiciele Polskiej Izby Opakowań: Pan Wacław Wasiak i Pan Andrzej Kornacki. Swoją obecnością i wystąpieniem konferencję zaszczyciła także Pani Profesor Małgorzata Lisińska-Kuśnierz.
Pierwszy blok tematyczny poświęcony był nowoczesnym technologiom, wykorzystywanym przy produkcji opakowań, ich zaletom i wadom oraz korzyściom ich stosowania, drugi natomiast w całości dotyczył marketingu opakowań. Znani eksperci mieli możliwość zaprezentowania najnowszych trendów w projektowaniu opakowań i etykiet. Na spotkaniu podkreślano, że oprócz materiałów i technologii wspierających oczekiwany odbiór cech marki istotny jest także język wizualny opakowań.
Zainteresowaniem uczestników cieszyły się także prelekcje dotyczące wymagań prawnych i zasad prezentowania informacji na opakowaniach.
Na zakończenie uczestnicy poznali zasady i przykłady skutecznego rebrandingu marki.

Zobacz fotorelację

 

Targi Eurasia Packaging 2016

Juz tylko 2 dni dzielą nas od targów Eurasia Packaging - największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia tego typu w branży opakowań w Turcji. Impreza będzie miała miejsce w dniach 2-5 listopada w Stambule.
W poprzedniej edycji, w 2015 roku, udział wzięło 1211 wystawców z kraju jak i zagranicy oraz przeszło 51 tys. zwiedzających. Wśród wystawców byli przedstawieciele 38 Państw. Na targach prezentowane są zarówno materiały i surowce do produkcji opakowań jak i wszelkiego rodzaju maszyny rozlewnicze czy też pakujące. Na targach nie brakuje też wystawców odpowiedzialnych za etykietowanie, drukowanie czy też znakowanie.
Udział w targach to doskonała szansa na podzielenie się doświadczeniem, zaprezentowanie swoich osiągnięć oraz nowatorskich rozwiązań i produktów. Uczestnicy tym samym mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Bądź na bieżąco

 

Spółka ERG S.A. zawarła nowe umowy

21 października 2016 r. Zarząd ERG S.A. poinformował o zawarciu ze spółką MAM2 S.r.l. z siedzibą w Olgiate Olona (Włochy) umów, których przedmiotem jest dostawa na rzecz ERG S.A. linii do produkcji folii wraz z zestawem akcesoriów. Łączna wartość inwestycji to 1.186.217 EUR. Dostawa i uruchomienie wyżej wymienionej linii do produkcji folii wpłynie w sposób znaczący na potencjał gospodarczy ERG S.A. w związku ze wzrostem jego mocy produkcyjnych o 18%.
Nowe linie ruszą w pierwszym kwartale 2017 r. Będą one produkować folię głównie z przeznaczeniem na eksport. Obecnie producent szuka nowych rynków zbytu w Europie Zachodniej i na Dalekim Wschodzie. Na ten moment sprzedaje on produkty do dziesięciu krajów, w tym zwiększa wyraźnie eksport do Niemiec i Włoch.
ERG S.A. jest czołowym producentem różnego rodzaju wyrobów foliowych. Główny jego asortyment stanowią folie opakowaniowe. Firma produkuje również folie do laminowania, mrożonek oraz folię moletowaną. W ofercie nie brakuje także plandek malarskich. ERG S.A. jako jeden z największych w kraju producentów oferuje także obudowy do akumulatorów rozruchowych, zarówno do samochodów osobowych, ciężarowych, ciągników jak i maszyn rolniczych. Dużym powodzeniem wśród klientów cieszą się również wytwarzane przez niego skrzynki transportowe oraz artykuły gospodarstwa domowego. Dodatkowo w swojej ofercie producent posiada szeroką gamę taśm (z możliwością nadruku). 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Wiązarka Evolution RO-MP-6 T

Pionowy automat pakujący AUDION AVM 190

Zaszywarka do worków FISCHBEIN, ręczna model "F"

Worki do pakowania próżniowego PET/ALU/PE 35 x 52