Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Karl Knauer KG wyróżniony nagrodą German Design Award 2018

Dzięki German Design Award 2018 firma Karl Knauer KG została wyróżniona w kategorii „Excellent Communications Design“. Wyróżnionym produktem jest etykieta wykonana dla marki Coca-Cola, która została uszlachetniona za pomocą technologii „HiLight – drukowanych OLED“ firmy Karl Knauer KG. Specjalista od opakowań zaprojektował etykietę wraz z firmą Inuru GmbH.

Etykiety i opakowania z drukowanymi OLED są dodatkami, których potrzebują opakowania przyszłości. Drukowane, elastyczne i organiczne diody świecące umożliwiają wyjątkową ekspozycję marki i tym samym stanowią następną rewolucję techniczną w Smart Packaging. O grubości kilku nanometrów, samoświecące i powierzchniowe: OLED drukowane składają się z półprzewodników organicznych. Można je stosować nawet na bardzo pofałdowanych powierzchniach i dlatego są bardzo tanie w produkcji. Dzięki samowystarczalności energetycznej OLED błyszczą przez kilka tygodni dzięki wbudowanym, nadrukowanym bateriom lub elementom fotowoltaicznym. Dzięki tej nowej technologii - w przyszłości - w animowane obrazki, loga i teksty będzie można wyposażyć opakowania, reklamówki i materiały POS. Aktywacja efektu świetlnego będzie miała wtedy miejsce nawet bezdotykowo - w momencie zbliżania się Klienta do regału, opakowanie będzie zaczynało się świecić.

Pomimo swojej wydajności technicznej diody OLED są w pełni trwałe, gdyż można je bez problemu poddać recyklingowi i utylizacji zgodnej z wymaganiami prawnymi. Etykieta dla Coca-Coli jest prototypem. Efekt świetlny można aktywować za pomocą przycisku Play - logo Coca-Cola się zapala i jest widoczne nawet w ciągu dnia w bardzo jasnym otoczeniu.

W planie jest już następna rewolucja. Za kilka lat technologia OLED będzie drukowana na cienkim papierze działającym jako ekran i odgrywającym filmy video. 

German Design Award wyróżnia od wielu lat innowacyjne produkty i projekty, ich producentów i projektodawców, które wyznaczają drogę na przyszłość w niemieckim i międzynarodowym świecie projektantów. Gwarantowane jest to przez międzynarodowe jury złożone przez wybitne osobistości. German Design Award odkrywa i prezentuje wyjątkowe trendy projektanckie: jest to konkurs, który pomaga w rozwoju przemysłu projektanckiego.

 

Więcej o Karl Knauer

 

Druga linia do produkcji folii BOPP w Alupol Films

Z uwagi  na pełne obłożenie pierwszej linii do produkcji folii BOPP, uruchomionej w Alupol Films w listopadzie 2016 roku, pojawiła się potrzeba przyspieszenia inwestycji obejmującej budowę nowego zakładu z kolejną linią do produkcji takich folii.

12 października 2017 roku, Rada Nadzorcza Grupy Kęty S.A. zatwierdziła zmiany planu inwestycyjnego na lata 2017-2020 zawartego w „Strategii 2020”. Dzięki temu nastąpi zwiększenie wydatków inwestycyjnych w Segmencie Opakowań Giętkich o kwotę 110 mln zł przeznaczoną na budowę drugiej linii do produkcji folii BOPP w zakładzie zlokalizowanym w Oświęcimiu (teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej). Projekt będzie realizowany w latach 2017–2019 w ramach posiadanego zezwolenia strefowego (komunikat z dnia 1 lutego 2016). 

 

Zobacz komunikat z dnia 1 lutego 2016

 

KRAM - otwarcie hali produkcyjnej w Dzierzgoniu

W piątek 13 października miejsce miało oficjalne otwarcie rozbudowanej hali produkcyjnej wraz z kompleksem biurowym w Dzierzgoniu.

Prace nad rozbudową i przebudową hali w standardzie BRC rozpoczęły się w październiku 2016 roku. W hali zlokalizowana została zarówno część produkcyjna, jak i magazynowa (łącznie prawie 5 tys. m2), w ramach której przewidziano magazyn materiałów, pomieszczenia produkcji wstępnej i zasadniczej oraz magazyn produktów gotowych.

W dwukondygnacyjnej części obiektu powstanie strefa socjalna dla pracowników oraz zaplecze biurowe na piętrze.

Jak podkreśla Prezes KRAM S.A. - Zbigniew Przybysz, nowy zakład pozwoli na implementację nowych technologii produkcji opakowań papierowych oraz zwiększenie mocy produkcyjnych. Rozbudowa zakładu spowoduje również powstanie nowych miejsc pracy.

 

Więcej o KRAM

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

MCO 5000 innowacyjna linia do laminacji i powlekania firmy KROENERT

Maszyna do pakowania w folie BVM Straffpacker SP 6030 W