Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

VAN DAM FlexoTub nominowany w kategorii „Innowacyjne produkty 2017”

VAN DAM, czołowy producent wysokiej jakości maszyn drukarskich offsetowych i fleksograficznych przeznaczonych do nadruku różnego rodzaju opakowań z tworzyw sztucznych, będzie obecny na targach InPrint w Monachium, które odbędą się w dniach 14-16 listopada 2017 r.

W ramach EXPO maszyna VAN DAM FlexoTub wraz z 6 pozostałymi produktami została nominowana w kategorii "Innowacyjne produkty"!

Przedstawicielem firmy VAN DAM w Polsce jest firma KF Technologie, specjalizująca się w dostarczaniu na polski rynek maszyn dla przemysłu tworzyw sztucznych i opakowań.

 

Zapoznaj się z możliwościami urządzenia FlexoTub

 

Piab wzmacnia ofertę chwytaków mechanicznych

Firma Piab poinformowała o nabyciu amerykańskiej firmy SAS Automation, wiodącego projektanta i producenta chwytaków mechanicznych oraz systemów wyposażenia ramion robotów. Produkty SAS Automation pozwolą firmie Piab uzupełnić obecną ofertę i być o krok bliżej stania się wiodącym dostawcą chwytaków.

Z powodu zapotrzebowania na wyższą produktywność, coraz większa liczba sektorów produkcyjnych inwestuje w automatykę i robotykę, aby przekształcić swoje zakłady produkcyjne w inteligentne fabryki. Kluczowe produkty Piab używane na wielu rynkach - głównie w przemyśle opakowaniowym, motoryzacyjnym, spożywczym i farmaceutycznym podążają za tym trendem. Duże znaczenie efektywności pod względem kosztów oraz zapewnienia dobrego środowiska pracy w tych gałęziach przemysłu stanowi również podstawę silnego wzrostu Piab. 

Dzięki ponad 50% sprzedaży generowanej przez opatentowane produkty, firma Piab stała się liderem w dziedzinie nowatorskich technologii oraz wysokiej jakości produktów w krytycznych środowiskach, w których klienci stale potrzebują nowych rozwiązań technologicznych.

Niedawno wprowadzono na rynek nowy przenośnik próżniowy dedykowany delikatnym produktom, przyssawki przeznaczone do kontaktu z żywnością i nowy eżektor piCOMPACT® typu wszystko-w-jednym. piCOMPACT wyposażony jest w IO-Link, który zapewnia dostęp do danych w czasie rzeczywistym umożliwiając predykcyjne serwisowanie, jest kluczem do interoperacyjności i przejrzystości informacji, a jest wyrazem silnego zaangażowania Piab w Przemysł 4.0. Patrząc w przyszłość i aby sprostać przyszłym potrzebom, Piab posiada dobrze zaopatrzony "rurociąg" w nowe produkty przeznaczone dla wszystkich segmentów produktowych.

 

Więcej o Piab

 

Tim Cook z firmy Apple sadzi drzewa w Iggesund w uznaniu dla działań Grupy Holmen na rzecz ochrony klimatu

Prezes firmy Apple, Tim Cook, chcąc dowiedzieć się więcej na temat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju kryjących się za produkcją tektury Invercote, udał się do lasu w pobliżu szwedzkiej miejscowości Iggesund. Producent tektury, Iggesund Paperboard, należy do grupy spółek z branży leśnej Holmen i przoduje w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podczas spotkania z Timem Cookiem obecni byli prezes Grupy Holmen, Henrik Sjölund, oraz prezes spółki Iggesund Paperboard, Daniel Peltonen.

Grupa Holmen wielokrotnie figurowała wśród najbardziej ekologicznych firm na świecie ze względu na właściwe zarządzanie zasobami leśnymi będące podstawą tak wysokich notowań. Produkuje ona ponad 30 milionów sadzonek drzew rocznie, spełniając w ten sposób szwedzkie wymagania ustawowe dotyczące uzupełniania zasobów leśnych po wycince. 

Prezes Apple zasadził samodzielnie drzewo w lasach Iggesund, poznając cały proces powstawania opakowania – od zrównoważonego zarządzania lasem aż po gotowy produkt. 

Invercote, materiał stosowany m.in. w opakowaniach produktów Apple, pochodzi z fabryki w Iggesund i jej dobrze zarządzanych lasów. 

Za współpracą pomiędzy Iggesund i Apple kryje się szczególna historia. To legendarny założyciel i były prezes spółki Apple, Steve Jobs, zdecydował, że dostawcą materiału do opakowań produktów Apple będzie Iggesund. Pracownicy podróżowali po całym świecie i gromadzili najróżniejsze materiały. Kiedy ich próbki zostały później zaprezentowane w siedzibie głównej w Cupertino, Jobs wskazał na tekturę z Iggesund i powiedział: „Chcemy tę”. 

 

Dowiedz się więcej

 

Mark Andy - innowacje dla opakowań i etykiet

Po zakończonych sukcesem targach Labelexpo Europe, firma Mark Andy wzięła aktywny udział w kolejnym, tym razem lokalnym spotkaniu branżowym dedykowanym produkcji etykietowej. Była ona jednym ze współorganizatorów 12. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, odbywającej się w październiku br. w Jastrzębiej Górze. Uczestnicy spotkania, zorganizowanego przez wydawnictwo Polski Drukarz, mieli możliwość obejrzenia – dzięki transmisji za pośrednictwem kanału YouTube – pokazu trzech maszyn wąskowstęgowych, znajdujących się w jej warszawskim centrum demonstracyjnym. Kolejną okazją do zapoznania się z ofertą Mark Andy będą, odbywające się po raz pierwszy, targi ExpoOpakowania 2017, gdzie firma będzie obecna na stoisku (nr 54) swojego klienta – firmy MD Labels. Wystawa odbędzie się w dniach 21-22 listopada br. na terenach Expo Silesia w Sosnowcu.

Firma Mark Andy już po raz kolejny wzięła udział w konferencji dedykowanej etykietom samoprzylepnym organizowanej przez wydawnictwo Polski Drukarz. Tym razem prezentacja jej rozwiązań odbyła się w nieszablonowy sposób. Prowadzący ją Łukasz Chruśliński, Sales Manager Mark Andy Poland, połączył się bowiem online z warszawskim centrum demonstracyjnym, gdzie w czasie rzeczywistym pokazano w pracy „na żywo” trzy zainstalowane tam maszyny, które kilka tygodni wcześniej można było zobaczyć na targach Labelexpo Europe. 

W pierwszej z nich – udoskonalonej Performance Series P7 (wyposażonej w dziewięć zespołów fleksograficznych, nowy moduł Digital Plus Screen, wykrojnik QCDC i system inspekcji wstęgi) drukowano etykiety na wódkę. Łukasz Chruśliński podkreślał zalety prezentowanego rozwiązania: bardzo szybkie narządzanie i przezbrajanie (40-50 sekund w przypadku jednej stacji drukującej), krótki czas pasowania (również nie przekraczający minuty), utrwalanie w technologii LED oraz możliwość zastosowania pierwszego na świecie „cyfrowego sita”.

Druga z prezentowanych maszyn to – nagrodzona w tym roku przez FTA za innowacyjność technologiczną – hybrydowa Digital Series, wyposażona w zespoły fleksograficzne i moduł inkjetowy oraz dodatkową sztancę QCDC i nawijak z systemem inspekcji. W niej drukowane były etykiety na piwo w wielu wersjach, z uwzględnieniem złocenia i personalizacji. Produkcja obywała się w systemie CMYK z dodatkową bielą, przy rozdzielczości 600 x 600 dpi. 

W ramach ostatniego pokazu zaprezentowano kompaktową cyfrową maszynę Digital One, bazującą na technologii suchego toneru. W tym przypadku Łukasz Chruśliński również podkreślał jej „hybrydowość”, a zarazem wszechstronność – urządzenie można bowiem opcjonalnie wyposażyć w zespoły fleksograficzne, pozwalające na aplikowanie kolorów specjalnych bądź metalicznych, złocenie czy laminowanie.

 

Dowiedz się więcej

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Worki na T-shirt

Skrzynki drewniane

Torebki papierowe, woreczki foliowe