Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Sukces Dni Otwartych firm Avargraf i APR Solutions

Podczas Dni Otwartych, jakie odbywały się w październiku br. w Warszawie, salon wystawowy firmy Avargraf – wyłącznego dystrybutora na rynku polskim rozwiązań włoskiej firmy APR Solutions, odwiedziło blisko 100 osób. Zainteresowani urządzeniami do składania i sklejania pudełek liniowych, teczek na dokumenty, kopert, pudełek na DVD, a także do insertowania kart, próbek i nakładania taśmy dwustronnej na plakaty czy banery, oraz maszynami do automatycznego nakładania każdego rodzaju taśmy dwustronnej na różne podłoża mogli zobaczyć w pracy „na żywo” urządzenia zaawansowane technologicznie, które oferują te funkcje. Były wśród nich m.in. maszyna Athos Plus do nakładania dwustronnej taśmy klejącej i taśmy zrywającej oraz nowoczesna kompaktowa składarko-sklejarka Box Plus-1.

Prezentacje, jakie miały miejsce podczas Dni Otwartych, spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Wielu gości odwiedzających firmę Avargraf jeszcze podczas ich trwania zadeklarowało chęć zakupu demonstrowanych urządzeń. Firma rozpoczęła również wiele rozmów handlowych. Impreza była także okazją do mniej formalnych rozmów. Jej uczestnicy mogli zadawać nurtujące ich pytania dotyczące technologii, oferowanych przez Avargraf maszyn, a także kierunków w branży poligraficznej w najbliższej przyszłości. Gościem specjalnym tego wydarzenia był Fabio Malfara, Sales Manager w firmie APR Solutions, który swoją wiedzą wspomagał pracowników Avargraf podczas prezentacji.

Głównymi bohaterami Dni Otwartych była nowoczesna kompaktowa składarko-sklejarka Box Plus-1 oraz maszyna Athos Plus do aplikowania dwustronnej taśmy klejącej i taśmy zrywającej. Goście mogli zapoznać się również z przedpremierowym pokazem plotera Nano 1602DX Cardboard polskiej firmy Europrinter, której przedstawiciel – Przemysław Kida – opowiadał o tym urządzeniu i prezentował je przez wszystkie dni imprezy. Warto wspomnieć, że firma Avargraf jest ich wyłącznym dystrybutorem.

Goście firmy mogli również zobaczyć jeden z najbardziej popularnych modeli krajarki - Perfecta 115 SE.

 

Dowiedz się więcej

 

API Group przenosi produkcję z zakładów Rednitzhembach do Holandii i Polski

API Group poinformowała o częściowej restrukturyzacji sieci dystrybucyjnej na obszarze Europy, w wyniku której zamknięty zostanie zakład produkcyjny w Rednitzhembach w Niemczech. Jeszcze przed końcem tego roku, realizowana tam działalność zostanie przeniesiona do dwóch lokalizacji: w Amsterdamie oraz podwarszawskim Piasecznie, gdzie swoją siedzibę i zakład konfekcjonowania podłoży ma firma API Folie Polska.

Według API Group, planowana restrukturyzacja to efekt wnikliwej analizy wewnętrznej europejskich struktur produkcyjnych i handlowych firmy. Jej celem jest zapewnienie klientom jeszcze wyższego poziomu obsługi. Z tego względu zarówno realizowana w Rednitzhembach działalność w zakresie konfekcjonowania, jak też dział obsługi klienta zostaną przeniesione do dwóch innych jednostek wchodzących w skład API Group. Część produkcji związana z cięciem i konfekcjonowaniem wszystkich folii graficznych i wybranych folii wykorzystywanych przy wytwarzaniu tablic rejestracyjnych trafi do zakładu w Amsterdamie. Do Piaseczna natomiast zostanie przeniesiona cała działalność związana z finalną obróbką folii pigmentowych. 

Po przejęciu od Amsterdam Metallized Products w 2016 roku, w holenderskim zakładzie API, dysponującym liczną kadrą pracowniczą i dużą powierzchnią magazynową, poczyniono znaczące inwestycje w jego rozbudowę, przede wszystkim w zakresie cięcia folii. Systematyczny rozwój ma miejsce także w podwarszawskim zakładzie API Folie Polska. Już teraz zajmuje się on konfekcjonowaniem zwojów z foliami pigmentowymi, które trafiają stąd na większość rynków obsługiwanych przez API Group. Inwestycja w część związaną z cięciem jest kolejnym, naturalnym krokiem i pozwoli polskiemu oddziałowi na szybsze reagowanie wobec zmieniających się potrzeb klientów.

Wskutek zamknięcia fabryki w Rednitzhembach pracę straci około 12 osób. Zatrudnienie utrzymają pracownicy działu handlowego i serwisu technicznego API Germany – będą oni w dalszym ciągu obsługiwać i wspierać klientów firmy z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. API Group deklaruje pomoc wszystkim osobom, z którymi rozwiązane zostaną kontrakty, m.in. przy poszukiwaniu nowego pracodawcy. Firma zapowiada też bliską współpracę z klientami obecnie obsługiwanymi przez niemiecki zakład, do których dostawy już wkrótce będą realizowane z Holandii i Polski.

 

Dowiedz się więcej

 

Futurebox - nowoczesny pojemnik składany od Georg Utz

W ofercie Georg Utz Sp. z o.o., producenta systemów do logistyki i magazynowania z tworzywa sztucznego, pojawił się uniwersalny pojemnik składany Futurebox z dwuczęściową pokrywą, stanowiący połączenie solidnego pojemnika do zadań logistycznych i nowoczesnego designu. Produkt o wymiarach: 600 x 400 x 320 mm występuje w 4 podstawowych kolorach: jasnoniebieskim, żółtym, zielonym i czerwonym. Jest to wygodne w obsłudze, trwałe i bezpieczne opakowanie wielokrotnego użytku, które po złożeniu pozwala zredukować przestrzeń ładunkową o 70%.

Futurebox jest odpowiedzią na zapotrzebowanie handlu tradycyjnego i e-commerce, które notują w ostatnim czasie duże wzrosty sprzedaży oraz zwiększenie aktywności kanałów online. Generuje to potrzebę zastosowania takich rozwiązań logistycznych, które w najbardziej optymalny sposób pozwolą zarządzać łańcuchem dostaw. Pojemnik Futurebox jest dedykowany m.in. sieciom handlowym, odzieżowym i drogeryjnym, które dążąc do unifikacji systemu logistycznego oczekują ergonomicznego i łatwego w obsłudze systemu pojemników do transportu asortymentu z centrum dystrybucyjnego do sklepu, a także ekspozycji towarów na półki sklepowe.

Konstrukcja pojemnika została opracowana w taki sposób, aby umożliwić maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Poprzez zastosowanie specjalnego wzmocnienia dna, Futurebox jest w stanie udźwignąć zawartość o wadze do 25 kg. Pojemnik może być wykorzystany do składowania w stosie. Producent dopuszcza ułożenie pojemników w stosie w ilości max. 8 sztuk o łącznej wadze do 200 kg. Futurebox został wykonany z półprzezroczystego tworzywa, dzięki czemu nawet po zamknięciu widać poziom wypełnienia pojemnika, co ułatwia pracę podczas komisjonowania. W nowym rozwiązaniu użyto poza tym specjalnego mechanizmu ryglującego, który uruchamia się samoczynnie po zamknięciu pokrywy. Dzięki temu produkt jest bardziej stabilny i nie złoży się podczas użytkowania. W pokrywie natomiast zastosowano dodatkowe ożebrowanie, gwarantujące większą trwałość i niezawodność.

Po złożeniu rozmiar pojemnika Futurebox zostaje zredukowany do wysokości górnej ramy wraz z dnem - z 320 mm pierwotnej wysokości do 90 mm po złożeniu. Oznacza to, że na takiej samej powierzchni można zmagazynować maksymalnie cztery razy więcej pustych pojemników składanych niż miałoby to miejsce w przypadku pojemników sztywnych. Ma to również bezpośrednie przełożenie na redukcję kosztów transportu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w pojemniku przewidziano dodatkowe otwory na plomby oraz specjalne wgłębienia na pasy bindujące. Istnieje możliwość indywidualnego znakowania, zastosowania kieszeni etykietowych, kodów IML i innych systemów do monitorowania pojemników i oznaczania zawartości.

 

Dowiedz się więcej

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Folie / nadruki

Torby reklamowe