Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Grupa Azoty z nowym prezesem

Nowym prezesem Zarządu Grupy Azoty S.A. został dr Wojciech Wardacki. Powołała go na tę funkcję na posiedzeniu 16 grudnia 2016 r. Rada Nadzorcza Grupy odwołując tym samym dotychczasowego prezesa Zarządu Mariusza Bobera. Uchwały weszły w życie z dniem ich podjęcia. Były prezes zarządzał Grupą Azoty od lutego tego roku. 

Nowy prezes Grupy Azoty, 56-letni Wojciech Wardacki może się poszczycić wieloletnim doświadczeniem w przemyśle chemicznym. Zasiadał on zarówno w zarządach jak i radach nadzorczych spółek tej branży. Był m.in. prezesem Zarządu Zakładów Chemicznych Zachem S.A., członkiem Zarządu Ciech S.A. Od kwietnia br. jest prezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Był również członkiem rad nadzorczych takich przedsiębiorstw, jak: PKP S.A., Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych, Zakłady Chemiczne Zachem S.A. oraz Grupa Azoty Police. Od lutego tego roku przewodniczy Radzie Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska S.A. 

Prezes Wardacki ukończył Uniwersytet Szczeciński, gdzie był również adiunktem w Instytucie Ekonomiki Transportu. Na uczelni tej zdobył on także tytuł doktora nauk ekonomicznych. Był stypendystą w Instytucie Transportu Uniwersytetu Kolońskiego oraz wykładowcą Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie. Pełnił funkcję posła na Sejm I kadencji. 

 

Czytaj więcej

 

Model Opakowania - ruszyła produkcja zakładu w Nowej Soli

W grudniu bieżącego roku, zgodnie z planem, ruszyła produkcja opakowań w trzecim zakładzie spółki Model Opakowania w Polsce. W dniu 8 grudnia 2016 roku zakład opuściło pierwsze pudełko dla klienta.

Spółka Model Opakowania w marcu tego roku stała się właścicielem 84 715 m2 terenu przemysłowego oraz hal produkcyjno-magazynowych o powierzchni 20 509 m2, zlokalizowanych w Nowej Soli, w województwie lubuskim.

Przez rok trwały prace inwestycyjne, których założeniem była adaptacja istniejących obiektów dla potrzeb zakładu produkcji opakowań z tektury falistej oraz rozbudowa hal produkcyjnych i magazynowych. W międzyczasie przeprowadzony został także proces rekrutacyjny i cykl szkoleń pracowników, obejmujących wszystkie kluczowe obszary i procesy funkcjonowania firmy. Pracownicy mieli okazję zapoznać się m.in. ze specyfiką zarządzania jakością, produkcją, planowaniem, technologią, logistyką oraz sprzedażą. Szkolenia były przeprowadzane w naszych istniejących zakładach w Biłgoraju i Czosnowie.

 

Czytaj więcej

 

Schumacher Packaging zwiększa wydajność zakładu w Greven

Schumacher Packaging - specjalista z branży opakowań planuje zainwestować blisko 30 milionów euro w rozbudowę otwartego w 2014 roku nowego oddziału w Greven.

W przyszłym roku grupa Schumacher Packaging, jeden z największych, rodzinnych producentów w branży opakowań z tektury falistej i litej, znacząco rozbuduje fabrykę w Greven. Podwojona zostanie zarówno zdolność produkcyjna jak i pojemność magazynów. W rozbudowę Schumacher Packaging zainwestuje blisko 30 milionów euro. W firmie w Greven powstanie 80 nowych miejsc pracy. Strategiczne jest także znaczenie lokalizacji zakładu w Greven: firma może bardzo szybko zaopatrywać swoich klientów w północnych i zachodnich Niemczech oraz na terenie Beneluxu.

Rozbudowa ma potrwać do końca trzeciego kwartału 2017 r. Początkowo w budowę fabryki w AirportPark FMO w Greven, która położona jest bezpośrednio przy lotnisku Münster-Osnabrück, firma Schumacher Packaging zainwestowała 45 milionów euro.

- "W ciągu dwóch lat od otwarcia zakładu produkcja wzrosła na tyle, że obecnie pracujemy na trzech zmianach", wyjaśnia Björn Schumacher, dyrektor generalny grupy Schumacher Packaging.

- "Z tego względu rozbudowę fabryki rozpoczynamy już teraz. To rok wcześniej niż było to planowane". Przetargi na prace związane ze zwiększeniem zdolności produkcyjnej fabryki i pojemności magazynów w Greven są już w toku. Właściwe prace powinny rozpocząć się na początku 2017 r. a ukończone zostaną w 3. kwartale.

Po ukończeniu rozbudowy zakładu w Greven Schumacher Packaging będzie dysponował dwoma magazynami wysokiego składowania, w których znajdować się będzie 31 000 miejsc paletowych. To konieczne, by logistyka na terenie północnych i wschodnich Niemiec oraz Benelux-u funkcjonowała szybko i bez zakłóceń. W rezultacie tej rozbudowy podwojona zostanie także zdolność produkcyjna do 160 milionów metrów kwadratowych. W przyszłości powierzchnia fabryki, która obecnie wynosi 30.000 m2 będzie zajmowała aż 100 000 m2. W roku 2013 grupa Schumacher Packaging wybrała na lokalizację swojej nowej fabryki właśnie AiportPark FMO w Greven, również ze względu na szerokie możliwości ekspansji.

Fabryka w Greven jest wyposażona w nowoczesną tekturnicę. Na urządzeniu o szerokości 2,5 metra produkowana jest tektura falista, która następnie przerabiana jest na opakowania. Schumacher Packaging jest w stanie w ten sposób wyprodukować dla swoich klientów wszystkie powszechnie stosowane rodzaje opakowań z tektury falistej. Warto podkreślić, że znajdujące się w Greven nowoczesne urządzenie jest wyjątkowe także z tego względu, że może produkować na niekończącej się wstędze (Endloswellpappe), która odgrywa duże znaczenie zwłaszcza dla przemysłu meblarskiego i stale powiększającego się obszaru E-Commerce. Dodatkowo w swojej fabryce w Greven, Schumacher Packaging jest w stanie równolegle produkować tekturę falistą i arkusze laminowane.

 

20 lat współpracy Avargraf i C.P. Bourg

Firma Avargraf - dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej, funkcjonujący na rynku od 25 lat, obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia swojej współpracy z firmą C.P. Bourg - belgijskim producentem oklejarek oraz linii do produkcji zeszytowej.

Przez ostatnie 20 lat Avargraf dostarczył ponad 160 urządzeń marki C.P. Bourg do ponad 100 drukarń w Polsce. Początki współpracy nie należały do łatwych - okres transformacji, koncesjonowany dostęp do maszyn poligraficznych oraz problemy związane z dostawą maszyn „spoza bloku” - to trudności, których pokonywanie wzbogaciło wspólne doświadczenia w obszarze sprzedaży, dostarczania oraz instalowania urządzeń C.P. Bourg. Mimo wielu przeszkód oraz dzięki zaangażowaniu przedstawicieli firmy Avargraf we wprowadzanie rozwiązań belgijskiego producenta do polskich drukarń, grono użytkowników urządzeń C.P. Bourg rosło z roku na rok co zostało wielokrotnie nagrodzone przez Christiana-Pierre Bourga – założyciela C.P. Bourg.

Warty podkreślenia jest fakt, że producent ten stale poszukuje nowych rozwiązań, dzięki którym drukarnie mogą skrócić czas produkcji, zwiększyć jej opłacalność, przy jednoczesnej prostocie obsługi i zachowaniu jak najwyższej jakości obróbki po druku. Innowacyjne osiągnięcia C.P. Bourg były wielokrotnie prezentowane przez obie firmy na imprezach targowych w kraju i za granicą m.in. na targach drupa w Niemczech, IPEX w Wielkiej Brytanii oraz Poligrafia w Poznaniu, gdzie w roku 2003 linia C.P. Bourg została po raz pierwszy nagrodzona Złotym Medalem.

 

Czytaj więcej

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

 

Automatyczna maszyna bandująca dla przemysłu kartoniarskiego

Pionowa maszyna pakująca typu Doypack RM-36ACD