Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017

W dniach 7-9 marca 2017 r. odbędą się równolegle dwie imprezy branżowe: II edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 oraz Centralne Targi Spożywcze 2017. Miejscem wydarzenia jest Międzynarodowe Centrum Targowo Kongresowe Ptak Warsaw Expo.

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 są nowatorskim na rynku polskim wydarzeniem w branży opakowaniowej i spożywczej. Trzy dni targowe to okazja do spotkań dla kilku tysięcy producentów, dostawców i kupców związanych z rynkiem spożywczym jak i opakowaniowym. Jest to impreza o charakterze kontraktacyjno-kooperacyjnym, gdzie głównym celem organizatora jest skupienie w jednym miejscu przedstawicieli wielu gałęzi branży pakowania oraz ich klientów i stworzenie dogodnych warunków do kontaktów biznesowych i handlu.

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 podzielone są na kilka stref tematycznych:

  • Strefa Techniki Pakowania
  • Strefa Opakowań 
  • Strefa Etykiet i Etykietowania 
  • Strefa Recyklingu Opakowań
  • Strefa B+R i Finansowanie Projektów 

W ramach Strefy Opakowań w odpowiedzi na oczekiwania producentów owoców i warzyw oraz kupców branży spożywczej organizowana będzie po raz pierwszy Giełda Opakowań 2017, gdzie każdy producent będzie mógł zaprezentować swoją ofertę produktową oraz sprzedawać swoje produkty.

Podczas II edycji Targów Warsaw Pack 2017 odbędą się warsztaty, szkolenia i konkursy branżowe z cyklu: jak otrzymać pieniądze z Funduszy Europejskich, jak zarobić na recyklingu opakowań, jak zaoszczędzić w zakładzie produkcyjnym poprzez optymalizację pakowania.

W ramach strefy swoją i swoich członków ofertę zaprezentuje Polska Izba Opakowań.

Równolegle z Targami WARSAW PACK 2017 odbywają się Centralne Targi Spożywcze 2017. Centralne Targi Spożywcze 2017 to impreza obejmująca wydarzenia dedykowane branży spożywczej: Specjalistyczne Targi Spożywcze FOOD MARKET COURT 2017, spotkania branżowe producentów i kupców sieci handlowych realizowane przez firmę KJOW, oraz Strefę Polskiego Eksportera. Wystawcy zaprezentują szeroką ofertę produktów branży spożywczej oraz szereg nowości produktowych i praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorstw przetwórstwa spożywczego.

Specjalistyczne Targi Spożywcze FOOD MARKET COURT 2017 to prezentacja oferty produktowej producentów żywności i dostawców technologii spożywczych, ale także spotkania handlowe dostawców z kupcami sieci handlowych. Organizacja w jednym miejscu i czasie imprez branży spożywczej i opakowaniowej ma na celu maksymalne ułatwienie spotkania kupców i dostawców obu segmentów rynku. Organizatorom zależy na tym aby targi były platformą biznesową i handlową dla wystawców i odwiedzających. 

Targom towarzyszą 3 dni branżowych, odpłatnych spotkań producentów żywności z kupcami sieci handlowych z Polski i z zagranicy:

  • Meat Market 2017 - spotkanie dostawców mięsa i wyrobów mięsnych z kupcami  sieci handlowych (7 marca 2017)
  • Food Convenience 2017 - spotkanie dostawców dań gotowych z kupcami sieci handlowych (8 marca 2017)
  • POW-ER 2017 - spotkanie dostawców przetworów owocowo-warzywnych z kupcami sieci handlowych (9 marca 2017) 

Z kolei Strefa Polskiego Eksportera to wydarzenie mające na celu spotkanie polskich eksporterów z dostawcami usług eksportowych oraz zagranicznymi kupcami. Strefa Polskiego Eksportera to miejsce prezentacji firm oferujących usługi i wsparcie dla polskich producentów związane z eksportem i prezentacją na rynkach zagranicznych.

 

Więcej informacji o Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017

 

Giełda Opakowań, Materiałów i Urządzeń do Pakowania 2017

dniach 7-9 marca 2017 w centrum targowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy odbędzie się Giełda Opakowań, Materiałów i Urządzeń do Pakowania 2017. Giełda B2B będzie miała charakter handlowo-kontraktacyjny. Będzie ona okazją do wielu spotkań producentów i dostawców opakowań z kupcami i handlowcami kupującymi opakowania do zakładów produkcyjnych, hurtowni czy magazynów.

Organizator zaprasza do udziału w giełdzie przede wszystkim producentów, dystrybutorów, hurtownie, dostawców opakowań, materiałów do pakowania, etykiet, urządzeń do pakowania i innych produktów wykorzystywanych w pakowaniu. Sprzedawcy otrzymają do dyspozycji na 3 dni gotowe do handlu stoisko o wymiarach 2x3 m. Każde z nich, w bardzo konkurencyjnej cenie, wyposażone będzie w stół i dwa krzesła.

Giełda Opakowań 2017 jest częścią odbywających się w tym samym terminie Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 oraz Specjalistycznych Targów Spożywczych Food Market Court 2017. 

 

Więcej informacji o Giełdzie Opakowań, Materiałów i Urządzeń do Pakowania 2017

 

ISOPAK Poland rusza z budową nowego zakładu

Z początkiem roku firma ISOPAK Poland planuje rozpoczęcie budowy hali produkcyjnej w Świebodzicach. W sierpniu tego roku włoska spółka ISOPAK Poland zakupiła działkę w świebodzickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Na zakupionym terenie o powierzchni 2,75 ha w ramach inwestycji powstać ma hala produkcyjna o powierzchni 5000 m2. Produkowane w niej będą wyroby styropianowe dla przemysłu AGD. Wartość inwestycji to 18 mln zł. Przedsiębiorca planuje zatrudnić conajmniej 10 osób. Fabryka w Świebodzicach będzie trzecim zakładem włoskiego producenta na terenie Polski. Rozpoczęcie budowy fabryki planowane jest na początek 2017 roku, zakończenie natomiast najpóźniej do końca grudnia 2018 roku. ISOPAK Poland jest szóstą firmą, która wybuduje swój zakład w Podstrefie Świebodzice WSSE „Invest-Park”. 

- "Firma ISOPAK nawiązała kontakty handlowe z producentami sprzętu na południu Polski i zdecydowała o poszukiwaniach lokalizacji pod nowe przedsięwzięcie. Zakład w Świebodzicach będzie trzecim zakładem włoskiego producenta na terenie kraju" – komentuje Fabrizio Bosetti, pełnomocnik firmy ISOPAK.

- "Każdy nowy inwestor w mieście cieszy, bo nowa firma to nie tylko nowe miejsca pracy, ale i także pobudzenie lokalnej gospodarki" – podkreśla burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Zezwolenia nowym podmiotom rozpoczynającym działalność wręczono przed świętami w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest–Park”. Firma ISOPAK jest jednym z 19 przedsiębiorstw, które wybuduje swój zakład w Podstrefie Świebodzice. Uroczysta gala odbyła się w Zamku Książ. Uczestniczyło w niej wielu zaproszonych gości, a wśród nich burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.