Rozpoczynamy nowy cykl artykułów. "Co za tydzień w branży opakowań", czyli najważniejsze informacje w opakowalnictwie z ubiegłego tygodnia .W każdy poniedziałek kliknij i bądź razem z nami na bieżąco.

Joseph Tanner nowym Prezesem Zarządu Basell Orlen Polyolefins
Jednym z ważniejszych wydarzeń minionego tygodnia była zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Basell Orlen Polyolefins.
Zobacz co wiemy o nowym Prezesie

Ruszyła rejestracja na targi SyMas
7. edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych coraz bliżej. Dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w targach w charakterze odwiedzających, uruchomiono rejestrację online. Formularz bezpłatnego wejścia mozna znaleźć na stronach imprez.
Dowiedz się więcej o targach SyMas 2015

Nowy gatunek HDPE do zastosowań wtryskowych
Produkt Hostalen GX 5042 jest już dostępny w ofercie Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. 
Sprawdź właściwości Hostalen GX 5042

 

Naszej uwadze nie umknęła także...

Współpraca Stora Enso i NXP Semiconductors
Połączenie sił ma pomóc w stworzeniu „inteligentnych” rozwiązań w obszarze opakowań. Między innymi w ten sposób skandynawski koncern chce wprowadzić strategię dynamicznego rozwoju w tym segmencie rynkowym. Pod koniec roku w Helsinkach ruszy specjalne Centrum Innowacji. Pierwsze „inteligentne” rozwiązania są już komercyjnie dostępne – stworzono je z myślą o opakowaniach wykorzystujących celulozę mikrofibrylowaną. Kluczowym elementem współpracy jest najnowsza technologia RFID w produkowanych opakowaniach. Ma to na celu zwiększenie interakcji z konsumentem oraz usprawnienie całego łańcucha dostaw. Współpraca będzie obejmowała również zagadnienia związane z ochroną marki oraz śledzeniem produktów. Zastosowania mają przynieść znaczące korzyści zarówno konsumentom, jak też właścicielom marek.

 

Najciekawsze oferty tygodnia

Maszyna do banderolowania Akebono OB-360 - nie przegap okazji!

Zgrzewarka do obkurczania folii w zestawie z pistoletem grzewczym!

Palety 1200x800 mm - sprawdź cenę!

Wtryskarka Battenfeld BA-SO 6500/5100 HM - zapytaj o cenę!