Sprawdż co wydarzyło się w branży opakowań w ubiegłym tygodniu. Największy zbiór informacji, wydarzeń i ogłoszeń.

Nowe opakowania marki Posti
Posti, znana od 60 lat marka herbaty zmienia wizerunek. Razem z nowym logo i opakowaniem, ruszyła odmieniona strona internetowa oraz stworzono wiele materiałów promocyjnych. Posti postawiło na kompleksową identyfikację marki. Nowy wizerunek będzie wyróżniał się charakterystycznym czerwonym kolorem i białym logo z dymkiem herbaty. Odmienione produkty trafiły na rynek 1 października.
Zobacz nowe opakowanie Posti

Niezawodne maszyny do banderolowania
ATS-Tanner Group to 25 lat doświadczenia w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla opakowań transportowych. Maszyny do banderolowania firmy ATS-Tanner Group to szwajcarska precyzja i 30-letnie gwarancja niezawodności. Maszyny wykorzystywane są w takich segmentach, jak: Graphics, Food, Manufacturing, Logistics, Pharma i Merchandising.
Zobacz technologię banderolowania ATS-Tanner Group

Cosmo Films do branży spożywczej
Firma Cosmo Films jest producentem folii BOPP. Podczas 4. Konferencji nt. Specjalistycznych Opakowań Giętkich poinformowała o swoich nowych foliach barierowych. Cała konferencja poświęcona była innowacjom w opakowaniach giętkich. Poruszono temat znaczenia redukcji odpadów spożywczych dzięki tworzeniu technologii, które wydłużają czas przydatności zapakowanej żywności do spożycia. Poza szeroką gamą wszechstronnych folii – przezroczystych, metalizowanych oraz przeciwmgielnych, poświęcono też czas na ukazanie potrzeby racjonalizacji procesów laminowania struktur oraz temu, w jaki sposób folie Cosmo Films pomagają w osiągnięciu tego celu. Nowe folie barierowe Cosmo Films to:
- folie przezroczyste: chroniące przed przenikaniem zapachów przeznaczone do pakowania kawy/herbaty oraz przypraw; folie wysokobarierowe stanowiące ochronę przed przenikaniem tlenu do wykorzystania w opakowaniach na ciastka oraz folie wysokobarierowe chroniące przed tlenem i aromatami do pakowania produktów konsumowanych w ruchu (on-the-go);
- folie metalizowane: wysokobarierowe chroniące przed wilgocią do laminowania typu sandwich, przeznaczone na saszetki z szamponem, saszetki i opakowania na mleko i napoje w proszku; wysokobarierowe do ochrony przed przenikaniem wilgoci o dużej sile zgrzewu do pakowania luzem; ultra wysokobarierowe na żywność z zawartością tłuszczu, takie jak suszone owoce, chipsy, ciastka z kremem itd.
Firma zajmuje się także produkcją  folii przeciwmgielnych wydłużających od 4 do 7 dni czas trwałości świeżych warzyw i owoców oraz mięs, które trzeba przechowywać w temperaturach poniżej zera, zapobiegające pojawianiu się zamgleń w każdej temperaturze.

Packaging Innovations w kwietniu 2016
Znamy już termin ósmej edycji targów Packaging Innovations. Odbędą się one w dniach 12-13 kwietnie 2016 r. w hali wystawienniczej EXPO XXI w Warszawie. W tegorocznej edycji do stref: LUXPACK, LABELLING PRINTING, CO-PACKAGING, LOGISPACK oraz SAFETYPACK dołącza strefa PRINTING. W ramach nowej platformy pokazane zostaną m.in. rozwiązania w zakresie nadruku na opakowaniach, rozwiązania w zakresie uszlachetniania druku, plotery oraz materiały POS
Zarezerwuj swoje stoisko już dziś!

Jeszcze w tym tygodniu...

Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych odbędą się 6-7 października 2015 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie.

V Ogólnopolski Kongres Spożywczy odbędzie się 6 października 2015 r.

Firma JARS zaprasza na szkolenia organizowane 6 października 2015 r.


Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Pojemnik do segregacji odpadów FLOWER

Lekka paleta wystawowa F64 - kup już dziś!

Pakowarka próżniowa Edesa VAC-63 S

Walizka na butelki - sprawdź cenę