Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

API Foils poszerza swój zespół
API Foils to firma zajmująca się wzmacnianiem wizerunku marki. Obecnie zespół kierowniczy w Livingston zasilił George Donaldson, doświadczony specjalista ds. racjonalnego zarządzania zasobami firmy. Również polski oddział zyskał specjalistę ds. druku i opakowań - Katarzynę Kozińską. Donaldson obejmie funkcję szefa działu doskonalenia biznesu w siedzibie firmy w angielskim Livingston. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za upraszczanie i wdrażanie narzędzi stałego rozwoju i niezawodności technicznej oraz za zmiany w kierownictwie w całej europejskiej strukturze API Foils. Katarzyna Kozińska została mianowana na Dyrektora polskiego oddziału API Foils, którego siedziba mieści się w Warszawie. Będzie ona kierować polskim, 10-osobowym zespołem ds. sprzedaży i produkcji. Dotychczas pełniła ona funkcje sprzedażowe i kierownicze w różnych firmach działających w sektorach druku, grafiki użytkowej oraz opakowań, m.in. jako regionalny dyrektor sprzedaży dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej w firmie Avery Dennison.
Dowiedz się więcej o firmie
 

Bosch przejmuje Kliklok-Woodman
Bosch Packaging Technology jest jednym z największych dostawców rozwiązań do produkcji opakowań. Firma ogłosiła przejęcie Kliklok-Woodman z siedzibą w Decatur. 21 września br. podpisano porozumienie w tej sprawie. Kliklok-Woodman to uznany producent maszyn pakujących dla przemysłu spożywczego. Firma zatrudnia ok. 240 pracowników i obsługuje klientów z całego świata z dwóch fabryk: znajdującej się w siedzibie firmy w USA oraz drugiej – Kliklok International – umiejscowionej w brytyjskim Bristolu. Ze względu na bardzo wysoki obrót w roku 2014, strony uzgodniły, że wysokość kontraktu nie zostanie ujawniona. Zgodę na sfinalizowanie umowy muszą jeszcze wyrazić odpowiednie władze antymonopolowe. Przejęcie to wzmocni pozycję Bosch Packaging Technology w przemyśle spożywczym i ciastkarskim. Dzięki połączeniu firma stanie się kompletnym dostawcą rozwiązań z jednego źródła.

Nowy program odzysku puszek aluminiowych w automatach RVM
Ruszył pilotażowy program odzysku puszek aluminiowych za pomocą urządzeń Reverse Vending Machines. Urządzenia zwane potocznie puszkomatami zostały włączone do projektu przez spółkę KOBO Organizację Odzysku Opakowań. Urządzenia zainstalowano w 25 placówkach handlowych sieci Carrefour na terenie województwa małopolskiego i śląskiego. Planowo projekt ma zostać rozwinięty na skalę ogólnopolską. Od teraz każdy klient może wrzucić puszkę do wyznaczonego miejsca, za co otrzyma nagrodę – zniżkę na zakupy lub dotację na cele charytatywne. Program jest odpowiedzią na rosnącą konsumpcję napojów w puszkach w Polsce i na świecie. Obecnie w naszym kraju 30% puszek aluminiowych nie trafia do recyklingu, co oznacza, że surowiec wtórny jest marnowany.  Projekt wdrażany jest przez spółkę Grupy Can Pack.

Zobacz jak wyglądają puszkomaty


Fabryka Nestle w Kaliszu deklaruje zero odpadów
Fabryka Nestle spełniła założenia deklaracji „Zero odpadów” 5 lat przed upływem planowanego terminu. Dzięki temu już teraz 100% odpadów z fabryki Nestlé w Kaliszu trafia do odzysku – recyklingu, kompostowania, procesu biogazowania, regeneracji, wykorzystania jako paliwo lub inny środek wytwarzania energii. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej  do 2020 roku Europa ma się stać „społeczeństwem recyklingu”. Nestlé od lat prowadzi działania w zakresie gospodarowania odpadami. W ramach projektu „Zero odpadów”, firma dwa lata temu zadeklarowała, że do 2020 roku wyeliminuje przekazywanie odpadów do składowania oraz ich termiczne przekształcanie w 150 swoich fabrykach w Europie. Udało się to już w lipcu 2015 r.
Dowiedz się więcej

A przed nami...

Największe targi opakowaniowe w Skandynawii! Scanpack startuje już 20 października!

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Skrzyniopaleta z atestem

Tektura falista – nie przegap okazji!

Folia stretch ręczna czarna

Pakowarka próżniowa Edesa – sprawdź cenę