Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Wspólna decyzja w  sprawie torebek foliowych
Działająca w zakresie Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, Grupa Robocza ds. Torebek Foliowych zorganizowała spotkanie, w których udział wzięli reprezentanci handlu detalicznego zrzeszeni w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz przedstawiciele Fundacji PlasticsEurope. Zarówno handlowcy, jak i przetwórcy zgodnie zdecydowali o przyjęciu przez Polskę środków, które zapewnią, że torebki foliowe na zakupy będą oferowane odpłatnie. W innych krajach udało się korzystnie zrezygnować z bezpłatnych reklamówek. W Hiszpanii po wprowadzeniu opłat zużycie tzw. foliówek spadło o 50%. Termin wprowadzenia nowych przepisów zgodnych z unijną dyrektywą mija 25 listopada 2016 r.
Dowiedz się więcej 

Firma B&R otwiera nowe biuro w Krakowie
Firma rozbudawała swoją strukturę na południu Polski, by móc zapewnić swoim klientom jeszcze lepszą obsługę na terenie całego kraju. B&R otworzyła we wrześniu czwarte biuro. Funkcję Office Managera tego biura pełni doświadczony inżynier firmy B&R Piotr Olszewski, który do tej pory pracował jako Inżynier Sprzedaży w biurze B&R w Warszawie. Dzięki kolejnej siedzibie firma zapewni lepszą obsługę klientom z województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego. Od tej pory klienci firmy zlokalizowani na południu będą mieć zapewniony szybki i bezpośredni kontakt oraz łatwiejszy dostęp do technicznych i handlowych zasobów firmy B&R.
Zobacz nowego Office Managera

Innowacje Ishida wspomagają produkcję firmy Leo Dune Ltd
Główny udział technologii Ishida w zwiększaniu produkcji firmy Leo Dune Ltd odegrała naważarka wielogłowicowa Ishida. Rozwiązanie to pozwoliło czołowemu irlandzkiemu producentowi warzyw rozszerzyć ofertę rynkową o dostawy marchwi przetworzonej. Dziesięciogłowicowa naważarka Ishida z serii CCW-RS to urządzenie odporne na wodę, wyposażone w zasobniki o pojemności 3 litrów. System charakteryzuje się doskonałym poziomem dokładności i niezawodności, z osiągami około 55 opakowań na minutę dla worków z marchwią o masie 500g oraz wskaźnikiem dokładności ogólnej 98%. Ponadto ważnym czynnikiem jest łatwość eksploatacyjna maszyny. Urządzenie do Ishida stanowi część kompletnej linii opracowanej i zainstalowanej przez firmę SF Engineering, obejmującej również ładowarkę obrotową, stół sortowniczy pod zamówienie, przenośnik wznoszący i platformę wsporczą. Według szacunków Leo Dunne nowy zakup ma się zwrócić w przeciągu trzech lat. Zaprojektowany dla firmy system, może być stosowany także do innych produktów.

Innowacyjna etykieta Coca-Coli zmienia kolory
Coca-Cola szukając innowacyjnych pomysłów w dziedzinie opakowań stworzyła butelkę, której etykieta zmienia kolor. Nowa butelka zadebiutuje w Austrialii, gdzie nadal utrzymują się letnie temperatury. Nowa kampania reklamowa, która ma zapewnić utrzymanie wakacyjnego klimatu. Coca-Cola przeprowadza akcję pod hasłem „Coke come alive”. Kampanii towarzyszyć będą poza nowymi opakowaniami, billboardy, spoty telewizyjne, animacje. Butelki zmieniają kolor pod wpływem temperatury. Specjalna, termoczuła etykieta jest wykonana z aluminium i towrzywa. Białe logo pod wpływem zmiany temperatury zabarwia się na niebiesko i zielono, w zależności od stanu temperatury napoju. Cała kampania kosztowała markę miliony dolarów i jest została zadresowana do modych konsumentów.
Zobacz chłodzacą etykietę Coca-Coli 

Zakończyła się I edycja Forum Technologii Pakowania dla branży spożywczej
W dniach 14-15 października 2015 w Centrum Konferencyjno – Pokazowym, w siedzibie firmy Trepko w Gnieźnie odbyło się I Forum Technologii Pakowania. Wydarzenie to jest przeznaczone przede wszystkim dla branży spożywczej. Forum daje możliwość zaprezentowania najnowocześniejszych rozwiązań związanych z procesem pakowania żywności. Organizatorami wydarzenia byli: Trepko Sp. z o.o., Ulma Packaging oraz SealedAir Cryovac. Uczestnicy Forum wzięli udział w pokazach pakowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań. Wydarzenie było okazją do wymiany własnych doświadczeń oraz dyskusji na temat tendencji rynkowych. W trakcie Forum uczestnicy szukali inspiracji, które mogliby wdrożyć u siebie.

 

Jeszcze w tym tygodniu...

09.11.2015 r. w Normyberdze startuje konferencja PETechnology, gormadząca profesjonalistów z branży opakowań PET. Tegoroczna edycja wydarzenia potrwa do 10 listopada.


Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Taśma piankowa dwustronna 19mm x 50m - w dobrej cenie

Worki do pakowania próżniowego PA/PE 24 x 26

Spryskiwacze bezpieczne

Przezroczysty słoik o pojemności 3g z tworzywa sztucznego