Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Oleje roślinne w bezpiecznym pakowaniu produktów
Bezpieczne przechowywanie i pakowanie owoców może stać się jeszcze łatwiejsze dzięki antygrzybicznym własnościom olejków występujących w eukaliptusie i oregano. Innowacje odkryli naukowacy z Narodowego Uniwersytetu Meksykańskiego (UNAM). Ich zdaniem substancje obecne w tych roślinach zapobiegają rozprzestrzenianiu się grzybic w opakowaniach. Zespół badawczy stworzył aktywne opakowanie, które wykorzystuje możliwości antygrzybicznych związków zawartych w olejach z oregano i eukaliptusa. Bioaktywne bariery zapewnią dłuższą świeżość produktów oraz zabezpieczają je przed zepsuciem i uszkodzeniem. Wykorzystanie ekstraktów może być skuteczne jedynie na wybrane gatunki grzybów, jednak spowoduje to zmniejszenie strat związanych z psuciem się pakowanej żywności. Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem tej metody, gdyż narodziły się obawy, że eteryczne związki olejków mogą wpływać na smak lub woń przechowywanych produktów.


DuPont na liście najbardziej innowacyjnych firm
DuPont znalazł się w rankingu 100 najbardziej innowacyjnych firm 2015 r. w skali całego globu (2015 Top Global Innovators). Firma została umieszczona na liśce przez agencję Thomson Reuters już piąty rok z rzędu. Wyróżnienie to przynawane jest firmom i instytucjom działającym na całym świecie. Podstawowym kryterium jest innowacyjne podejście - tworzenie nowych technologii i wdrażanie ich poprzez komercjalizację. W 2014 r. DuPont odnotowała zysk na poziomie ok. 9 miliardów dolarów ze sprzedaży nowych produktów oraz rozwiązań opracowanych w latach 2011-2014. Wtedy także naukowcy i inżynierowie opublikowali łącznie ok. 300 artykułów w czasopismach naukowych, a sama spółka podpisała ponad 3000 umów o współpracy technologicznej z innymi firmami i uniwersytetami.
Dowiedz się więcej


Plast-Box poprawia wyniki finansowe
Producent opakowań z tworzyw sztucznych Plast Box wypracował narastająco za III kwartały 2015 roku skonsolidowany zysk netto o wartości prawie 5 mln zł. Oznacza to wzrost o 48% w porównaniu do poprzedniego roku. Od stycznia do września 2015 r. zysk brutto spółki zwiększył się o 58% rok do roku i osiągnął wartość ponad 6 mln zł. Skonsolidowane przychody grupy Plast-Box ze sprzedaży za 9 miesięcy wyniosły 108 mln zł. Analogicznie zeszły rok plasował się w kwocie 111,8 mln zł. Wartość EBITDA wypracowana w tym czasie osiągnęła 15 mln zł, przy 13,9 % marży EBITDA.
Zobacz dokładne wyniki


Brady wprowadza etykiety ze wskaźnikiem temperatur
Firma Brady wprowadziła nowe, odwracalne etykiety ze wskaźnikiem temperatury. Etykiety to oszczędne rozwiązanie, które pokazuje temperatury opakowań żywności i wyrobów medycznych lub komponentów podczas badań, konserwacji i remontów. Innowacyjne etykiety pokazują temperaturę dowolnego elementu, także w czasie przerw w zasilaniu. Ponadto firma posiada w ofercie etykiety nieodwracalne, które rejestrują maksymalną i minimalną temperaturę osiąganą przez produkty i komponenty, dzięki czemu możliwe jest wykazanie zniszczonych lub uszkodzonych towarów. Etykieta może być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Innowacyjne produkty przeznaczone są do monitrowania różnich zakresów temperatur. Etykiety można także dobrać w odpowiednich kształtach i kolorach. Etykiety odwracalne ze wskaźnikiem temperatury obsługują zakresy temperatur od 0°C do 100°C, mogą podawać temperaturę bieżącą oraz wskazywać stan gorący lub stan zimny na podstawie zmiany barwy etykiety. Etykiety nieodwracalne mogą za to zarejestrować większą liczbę maksymalnych wartości temperatur aż do 210°C.
Dowiedz się więcej o firmie 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Urządzenie do produkcji wypełniaczy papierowych

Kobiałki na owoce - zamów

Maszyna bandująca do kartonów

Obkurczarka termiczna Henkelman - sprawdź cenę