Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Bahpol pod skrzydłami firmy Südpack
Przedsiębiorstwo Südpack Verpackungen GmbH & Co. KG przejęło polską firmę Bahpol Sp. z o.o. Dzięki połączeniu firma powiększy swoje możliwości w zakresie uszlachetniania opakowań foliowych, poszerzając równocześnie ofertę usług dla swoich międzynarodowych klientów. Jako część grupy Südpack, firma Bahpol przyjmie nową nazwę SÜDPACK Kłobuck (w skrócie: SPK). Przjęcie firmy pozwoli na dalszy rozwój całej grupy. Oddział w Polsce zapewni osiągnięcie wytyczonego celu. Dwudziestoletnie doświadczenie firmy Bahpol pozwoliło na osiągnięcie wiodącej pozycji w zakresie uszlachetniania opakowań, głównie jako kompetentny producent nadruków fleksograficznych. Sytuacja jest bardzo korzystna dla grupy Südpack. Przejęcie zapewni rozszerzenie portfolio oraz nowe możliwości rozwoju w ramach sieci przedsiębiorstw.

Rośnie zainteresowanie targami Packaging Innovations
Na tegoroczne targi Packaging Innovations zgłosiło się już ponad 100 wystawców. Organizatorzy mają nadzieję na podwojenie tej liczby wystawców z kraju i zagranicy. Ruszyła rejestracja stoisk na kolejnej hali. Produkty i najnowsze rozwiązania przedstawione będą w sześciu strefach tematycznych. Targi wybierane są jako miejsce promocji produktów od producentów opakowań tekturowych, szklanych, plastikowych czy przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego. Ponadto w wydarzeniu czynnie biorą udział także firmy zajmujące się produkcją etykiet, kodów, systemów RFID, urządzeń do znakowania i kontroli opakowań.
Zarejetruj się jeszcze dziś!  

Zupełnie nowe opakowanie na wino zbiera nagrody
Reverse Innovation cały rok zbiera nagrody za niezwykły projekt - Wine Pouch (R)evolution. Specjalny elastyczny worek na wino został stworzony przez agencję zajmującą się kreowaniem marek i wzornictwem produktów, która mieści się w Mediolanie i Amsterdamie. Opakowanie zdobyło w tym roku trzy prestiżowe nagrody, dodając je do listy pięciu przyznanych rok wcześniej. W listopadzie pracownicy agencji odebrali w Berlinie nagrodę Red Dot Communication Design Award. We wrześniu agencja została laureatem prestiżowego konkursu Pentawards odbywającego się w Londynie. Natomiast podczas wystawy Ambiente, która odbędzie się we Frankfurcie w lutym 2016 r., Reverse Innovation otrzyma jeszcze nagrodę German Design Award za ten sam projekt. W 2014 r. projekt Wine Pouch (R)evolution uzyskał nagrody przyznane przez: The Dieline, Chicago Athenaeum Museum (Good Design Award), FAB, How Design oraz A Design.
Zobacz innowacyjne opakowanie 

Stanowisko PlasticsEurope ws. gospodarki cyrkularnej
Stowarzyszenie PlasticsEurope popiera opublikowany przez Komisję Europejską nowy pakiet regulacji ws. gospodarki o obiegu zamkniętym. Zdaniem przedstawicieli to dobry krok w kierunku efektywnej gospodarki zasobami. Komisja Europejska założyła stopniowe zmniejszanie ilości składowanych odpadów komunalnych, tak aby w roku 2030 składowanych było jedynie 10 proc. wytwarzanych odpadów. PlasticsEurope zauważa jednak, że cel wyznaczony do osiągnięcia w roku 2025 jest wyjątkowo ambitny. Średni posiom recyklingu odpadów opakowaniowych w Europie w roku 2014 wyniósł mniej niż 40%. Wprowadzenie nowych celów i odmienionych zasad obliczania poziomu recyklingu utrudnia przybliżone określenie możliwości ich wykonania. PlasticsEurope pozytywnie ocenia także zamiar Komisji ws. określenia strategii w zakresie tworzyw sztucznych, mając nadzieję na rzeczową współpracę na temat szczegółowych zagadnień związanych z tworzywami.
Dowiedz się więcej

Smurfit Kappa zdobyło Red Dot Award 2015
Prestiżowa nagroda Red Dot Award 2015 została wręczona firmie za innowacyjne rozwiązanie „Ochronne skrzydła”. Zostało ono zaprojektowane we współpracy z klientem z branży nowych technologii - Acer. W 2015 roku do konkursu w kategorii „Projekt Komunikacyjny” zgłoszone zostało zostało inteligentne rozwiązanie firmy Smurfit Kappa dla firmy Acer. Rozwiązanie przeznaczone do transportu urządzeń wyprzedziło silną konkurencję i otrzymało, uznany na całym świecie znak jakości w dziedzinie wzornictwa.

Firmy technologiczne z reguły korzystają ze skomplikowanych, wieloczęściowych opakowań zawierających elementy syntetyczne. Spółka Acer postanowiła to zmienić i zwróciła się do firmy Smurfit Kappa z wyzwaniem znalezienia sposobu na zwrot klientom naprawionych tabletów i laptopów w prosty, nienaruszający równowagi ekologicznej sposób. Tak powstał innowacyjny projekt, który nazwali „Ochronne skrzydła“. Opakowanie składa się z jednego kawałka tektury falistej z certyfikatem FSC ze specjalnie składanymi skrzydłami w strefie ochronnej. Służą one do podnoszenia paczki i zabezpieczenia urządzenia przed przemieszczeniem w czasie transportu. Prostota składania oznacza również, że osoby pakujące mogą złożyć do 120 pudełek na godzinę. Ponadto opakowanie należy do bardzo bezpiecznych. Projekt Acer prowadzony przez Frauke Busch, kierującą sprzedażą w firmie Smurfit Kappa Service, otrzymał nagrodę Red Dot Award, jako najbardziej kreatywny projekt na świecie.

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Belownica HSM V-PRESS 820 PLUS - sprawdź cenę

Skrzynka plastikowa 15kg Czeska

Nowe palety typu düsseldorf I i II gatunek

Obkurczarka Termiczna OT1 TEPRO (152) - zobacz cenę