Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Nowe wypełniacze PaperNuts
Firma Axiom uzyskała finansowanie w kwocie 575 tysięcy dolarów amerykańskich na badania rozwojowe i zwiększenie produkcji wypełniaczy do pakowania PaperNuts. Pozwoli to na przsypieszenie prac nad kolejną generacją technologii pakowania. Wypełniacze są trwałą i efektywną kosztowo alternatywą w stosunku do szkodliwych dla środowiska rozwiązań opakowaniowych opartych na tworzywach sztucznych. PaperNuts produkowane są w oparciu o własną technologię, pierwotnie opacowaną w Finlandii. Produkt zapewnia przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnego opakowania ochronnego. Luźne wypełniacze PaperNuts konkurują z produktami typu „orzeszki ziemne” ze styropianu lub skrobii kukurydzianej, folia bąbelkowa, poduszki powietrzne lub zmięty papier. Wypełniacze firmy Axiom wykonane zostały w 100% z makulatury, która była przeznaczona na składowiska. PaperNuts nie tylko zapewiają ochronę produktu, ale są także proste w użyciu oraz nie zanieczyszczają środowiska. Maszyna do produkcji wypełniaczy nie wymaga dużej powierzchni, mieści się już na jednym metrze kwadratowym. Dzięki temu pozwala to na produkcję opakowań na miejscu, w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.
Zamów produkt


Nowy pojemnik do orzeszków arachidowych
Agrolis wybrała nowe, przezroczyste pojemniki polipropylenowe 095 z oferty RPC Bebo Bouxwiller do swoich produktów. Orzeszki arachidowe w karmelu będą sprzedawane w termoformowanych pojemnikach 500g idealnie dopasowanych dla kruchych i suchych produktów. Firma Agrolis specjalizuje się w produkcji płynnego karmelu w tradycyjnych miedzianych kotłach. Orzeszki są powlekane w kotłach, a w rękach doświadczonych operatorów uzyskują charakterystyczny smak i fakturę. Nowe opakowania zapewnią produktom lekką wagę i łatwość użycia w połączeniu ze skuteczną ochroną zawartości. Przejrzystość pojemników zapewnia atrakcyjną prezentację produktów.
Zobacz nowe opakowanie 


Unikatowe wykończenia powierzchni w nowej technologii
Przedsiębiorstwo RPC Bramlage przedstawia nowy proces fakturowania powierzchni pojemników z tworzyw sztucznych. Umożliwia on tworzenie wielu różnych wykończeń o interesujących właściwościach dotykowych, wzorach i fakturach, takich jak skóra, drewno, kamień i liście. Dzięki nowej technologii możliwe jest odtowrzenie wyglądu określonej faktury na opakowaniu. Wykorzystuje się do tego proces dwukomponentowy. Dostępna paleta atrakcyjnych wykończeń gwarantuje unikatowy wizerunek marki i oferuje cenne możliwości wyróżnienia produktu na półce. Nowa technologia zapewnia także imitację właściwości dotykowych. Dodatkowo RPC Bramlage wraz z firmą partenrską opracowało łączenie technologii fakturowania z etykietowaniem. 


Nowoczesna puszka od Sonoco
Jeden z największych międzynarodowych producentów opakowań artykułów konsumpcyjnych i przemysłowych oraz dostawca usług pakowania stworzył nową puszkę o nazwie TruVue Can. Produkt jest innowacyjną alternatywą dla tradycyjnych metalowych puszek. Nowa, przezroczysta, przystosowana do pasteryzacji puszka z tworzyw sztucznych wpłynie na cały przemysł produktów spożywczych. Tak istotna zmiana opakowań jest szczególnie ważna w supermarketach, gdzie tysiące produktów walczy o wybór konsumenta. Innowacyjna puszka przeznaczona jest do żywności przetrzymywanej w temperaturze pokojowej – zup, sosów, owoców, warzyw, a nawet mokrej karmy dla zwierząt. TruVue Can została stworzona z użyciem specjalnej technologii Fusion Freshlock. Puszka wykonana jest z wysoce przetworzonego, wielowarstwowego materiału plastycznego, który umożliwia konsumentom oglądanie jej zawartości. Opakowanie zawiera także elementy metalowe – pokrywkę i dno. To pierwsza taka puszka, która wytrzymuje warunki panujące w systemach pasteryzacji.
Zobacz innowacyjna puszkę Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Zamów opakowania ekranujące

Kubki papierowe z indywidualnym nadrukiem

Maszyna Pakująca RQ-8 Y PLT

Butelka 250 ml HDPE z pompką pianotwórczą (BP 4139)