Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Puszki metalowe nadal pożądane
Najnowsze badania firmy Canadean informują, że metalowe puszki osiągnęły najwyższy wskaźnik wzrostu spośród wszystkich materiałów opakowaniowych w kategorii wód w opakowaniach. Mimo swojego niewielkiego udziału w tym sektorze, zanotowano 17% wzrost na globalnym rynku. Puszki metalowe powoli zaczynają odgrywać na rynku coraz bardziej znaczącą rolę. W Europie Zachodniej metal wyprzedził w rankingach polietylen wysokiej gęstości (HDPE) i zajął trzecie miejsce wśród najpopularniejszych surowców do produkcji opakowań na wodę. Za wzrostem sektora puszek metalowych, stoi duży sukces smakowych wód gazowanych, które naślądują tradycyjne napoje z gazem. Opakowania metalowe są korzystne dla środowiska z uwagi na potencjał odzysku. Porudcenci puszek opracowują nowe technologie ich produkcji, by znaleźć odpowiedni sposób na zmniejszenie masy i poprawę funkcjonalności.

Turecki producent opakowań pod skrzydłami DS Smith
Firma DS Smith osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia producenta specjalistycznych opakowań z tektury falistej Dasa Milas Ambalaj. Firma koncentruje się na międzynarodowych klientach z branży FMCG i jest dobrze przygotowana do eksportu na rynki europejskie. Turecki producent generuje rocznie około 24 miliony euro sprzedaży oraz zatrudnia 240 pracowników w zakładzie w Stambule. To połączenie daje możliwość DS Smith na bezpośrednią ekspozycję produktów na rynku tureckim. Jest to kolejny krok wspierający obecność firmy na rynkach w południowo-wschodniej Europie. W październiku firma kupiła także producenta opakowań kartonowych, grecką spółkę Çukurova Group.
Dowiedz się więcej 

Amcor z nowym zakład produkcyjnym w Łodzi
Australijski producent opakowań, Amcor Tobacco Packaging otworzył w listopadzie zakład produkcyjny w Łodzi. Nowa hala produkcyjno-magazynowa w Łodzi pozwoli na rozszerzenie sposóbów produkcji szerokiej gamy opakowań papierowych dla przemysłu tytoniowego. Łódzka inwestycja pozwoli na zatrudnienie większej liczby pracowników. Planowo zakład ma produkować 8 mld opakowań rocznie, a powierzchnia zakładu wzrosła do ponad 25 000 m2. Wraz z uruchomieniem hali ruszyła szósta rotograwiurowa maszyna drukarska Bobst Lemanic 820, posiadająca 10 zespołów drukujących z dwiema kasetami tłoczącymi. Amcor dostarcza opakowania do czołowych firm z branży tytoniowej, m.in. BAT, WIT, Philip Morris, Imperial Tobacco Group itp.
Dowiedz się więcej 

Nowa linia produktów Sealed Air
Globalny lider produkcji opakowań ochronnych uruchomił nową, zestandaryzowaną, kluczową linię produktów Korrvu Select. Opakowania z tektury falistej utrzymują produkt na środku opakowania, chroniąc go przed wstrząsami i wibracjami. Istnieje 30 wariantów zawieszania i podtrzymywania produktów, ponadto dostępna jest wersja opakowania indywidualnie dopasowanego. Warianty opakowań zapewniają szeroką gamę rozmiarów i optymalną objętość przy maksymalnej ochronie i minimalizacji pracy potrzebnej do zapakowania, Opakowania Korrvu Select zaprojektowano z myślą o poprawie szybkości procesu pakowania. Sealed Air nazywa to „prędkością realizacji“. Skrócony czas realizacji to dla firm szybsze reagowanie na nieustannie zmieniający się popyt konsumentów. Na obecnym, konkurencyjnym rynku tradycyjni sprzedawcy detaliczni coraz bardziej doceniają sprzedaż internetową. U klientów rodzi się jednak potrzeba, by możliwości klienta z fizycznego sklepu mogły być odzwierciedlane w sprzdaży elektronicznej i procesach dostaw. Linia Korrvu Select jest elastycznym rozwiązaniem, idealnym na opakowania do sprzedawanych online kosmetyków, urządzeń elektronicznych, książek, oprogramowania i multimediów.

W Europie poziom kartonów po napojach wzrasta
Zgodnie z raportem ogranizacji ACE w 2014 roku poziom recyklingu opakowań kartonowych po napojach siegnął 43%. Oznacza to, że w tym okresie odzyskano ok. 420 tys. ton takich opakowań. Poziom odzysku kartonów po napojach nieustannie rośnie. Wśród państw przodujących w działaniach recyklingowych znajduje się Belgia, Niemcy, Luksemburg i Hiszpania. W krajach tych dotyczy to ponad 70% sprzedawanych na rynku kartonów. Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Karton klapowy 290x200x90mm

Kobiałki na owoce

Belownica HSM V-PRESS 820 PLUS

Worki powietrzne do transportu