Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Nagroda w Superstar Awards dla Smurfit Kappa
Smurfit Kappa został nagrodzony w prestiżowym konkursie podczas targów Viscom w Düsseldorfie. Nagrodę zgarnęły innowacyjne opakowania produktów serii Rama do smażenia i pieczenia, wytworzone wspólnie z firmą Unilever. Do wytworzenia nagrodzonych opakowań wykorzystano rewolucyjny proces Shelf Smart. Jest to specjalne narzędzie marketingowe do tworzenia opakowań gotowych na półkę i displayów, w których główny nacisk kładzie się na widoczność i pozytywny odbiór marki przez klientów.  Erik Bunge, dyrektor generalny Smurfit Kappa Benelux przynal z dumą, że cieszy się ze współpracy z firmą Unilever, dzięki której zdobyli tak prestiżową nagrodę. Konkurs Superstar Awards jest organizowany co roku podczas targów Viscom przy współpracy z wydawnictwem Display Publishing House. Jego celem jest zachęcanie do kreatywności wystawców i nagradzanie ich wysiłków na tym polu.

Pakmar rozpoczyna współpracę z Cobelplast
Firma Pakmar rozszerza swoją ofertę o folie barierowe na bazie PS i PP. Kotrakt dystrybucyjno – agencyjny z czołowym europejskim producentem Cobelplast Belgia zapewni dodanie do oferty sztywnych folii barierowych do termoformowania firmy Cobelplast dla maszyn FFS. Umowa wchodzi w życie 1 stycznia 2016 roku i obejmować będzie oddziały firmy w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. Folie barierowe przeznaczone do termoformowania na maszynach FFS pozwalają - przy zastosowaniu właściwej technologii obróbki pakowanego produktu - wydłużyć jego trwałość nawet do 18 miesięcy.
Dowiedz się więcej o firmie

Rynek makulatury osiągnie 43,35 mld USD w roku 2020
Raport został zatytuowany „Rynek zarządzania makulaturą w rozbiciu na usługi i sprzęt – Światowa prognoza do 2020 roku”. Niedawno opublikowany przez firmę marketingową MarketsandMarkets przewiduje, że globalny rynek zarządzania makulaturą powinien osiągnąć wartość około 43,35 mld USD do roku 2020. Średni roczny wzrost ma wynieść 2,55% w latach 2015-20. Raport pomaga w przeprowadzeniu analizy dotyczącej wielkości rynku zarządznia makulaturą, a także podaje szacowane tempo jego rozwoju. Do produktów makulaturowych poddawanych recyklingowi zaliczane są opakowania na kontenery, papier i tektura, papier gazetowy, papiery higieniczne i substytuty celulozy. Kraje rozwijające się, takie jak Chiny, Brazylia i Indie, wykazują coraz większą potrzebę zarządzania rynkiem odpadów papierowych. Głównymi czynnikami zwiększania zapotrzebowania na usługi recyklingu rynku makulatury w tych krajach są: rozwój gospodarczy, rosnąca populacja ludności, wzrost dochodów społeczeństwa.

Trendy i innowacje w opakowaniach dla branży spożywczej – nowa publikacja
Z początkiem nowego roku ukaże się nowa publikacja „Innowacje w opakowaniach żywności i napojów. Rynki, materiały, technologie", pod redakcją naukową Neila Farmera. To kolejna książka wydana przy współpracy Wydawnictwa Naukowego PWN i Polskiej Izby Opakowań dotycząca dziedziny opakowań. W publikacji poruszana została tematyka tendencji oraz innowacji na międzynarodowym rynku opakowalnictwa. W książce przedstawiono innowacyjne rozwiązania dotyczące opakowań giętkich, aktywnych systemów opakowań oraz produkcji materiałów z biotworzyw. Ponadto omówione zostały trendy w przemyśle metalowych i tekturowych opakowań żywności i napojów. Czytając publikcję będzie można dowiedzieć się jak w praktyce działają systemy uwalniania pary wodnej, torebki stojące, farby termochromatyczne, folie holograficzne czy też opakowania z atmosferą modyfikowaną. W książce znajdą się wszelkie niezbędne informacje dotyczące opakowań do żywności i produktów łatwo zbywalnych. Autorzy są praktykami, na co dzień mającymi kontakt z rzeczywistością gospodarczą.
Zobacz szczegóły publikacji

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Folia stretch maszynowa bezbarwna

Pakowarka Próżniowa Henkelman Boxer 42 XL

Słoik 50 ml, PP

Maszyna do banderolowania