Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Unipak z nowym opakowaniem
Firma Peritus Brands rozpoczęła kampanię promocyjną swojego proszku wybielającego Blan White. Produkt sprzedawany będzie w plastikowych pojemnikach UniPak od RPC Superfos. Dotychczas proszek sprzedawany był w kartonowym pudełku, teraz pakowany jest w kwadratowe pojemniki o wielkości 800g, formowane wtryskowo z polipropylenu. Jest to kluczowe w zakresie wzomcnienia sprzedaży i zyskania lojalności klientów. Nowe opakowanie zapewnia ochronę przed wilgocią i zapobiega zbrylaniu się proszku. Dzięki temu zwiększa się wartość produktu dla klienta, który ma pewność, że został on odpowiednio zabezpieczony. Nowy pojemnik jest większy od kartonu i może służyć do ponownego napełniania. Ponadto jest to pudełko, które wyróżnia się na tle konkurencji. Opakowanie to silny środek komunikacji, dlatego też umieszczona na nim ulotkę ze zdjęciami produktów firmy i informacjami o wartościach marki. UniPak to wspólny projekt Peritus Brands i RPC Superfos.
Zobacz nowe pudełko


Amcor przejmuje Deluxe Packages
Firma Amcor wykupiła przedsiębiorstwo Deluxe Packages, wytwarzające opakowania giętkie. Inwestycja wejdzie w sklad nowo uformowanej grupy biznesowej Flexibles Americas. Inwestycja kosztowała Amcor kwotę 45 mln dolarów. Deluxe Packages posiada fabrykę wyposażoną w nowoczesne technologie, posiadającą możliwości rozwoju oraz wykwalifikowaną kadrę pracowników w Yuba City w północnej Kalifornii. Opakowania wytwarzane przez firmę przeznaczone są dla klinetów z sektora świeżej żywności i przekąsek. Obroty firmy sięgają 42 mln dolarów, a umowa ta wzmocni rozwój w priorytetowych segmentach i zapewni wysokie zyski.


Metsä Board z tytułem mistrza druku opakowaniowego
Firma Metsä Board otrzymała nagordę Champion of Packaging Printing w konkursie Hong Kong Print Awards 2015. Wygranym projektem jest pudełko zaprojektowane dla Victorinox China i przeznaczone na legendarne wielozadaniowe noże. Pudełko wykonane jest z tektury i otwiera się po bokach. Ma ono przypominać ostrza wyciągane ze scyzoryka. Do produkcji opakowania wykorzystano tekturę  Carta Elega. To już trzecia nagorda z kolei na Hong Kong Print Awards dla firmy Metsä Board. W wydarzeniu biorą udział projektanci, drukarze, wydawcy oraz przedstawiciele innych sektorów powiązanych z drukiem. Projekt pudełka został opracowany przez zespół z działu Packaging Services w Metsä Board, Zaskakujące opakowanie zostało wytworzone bez użycia kleju, co pozwala utrzymać wizję firmy Victorinox przestrzegającej zasady zrównoważnego rozwoju i ekologii.  


Nowe formy wtryskowe w firmie Fach-Pack
Z końcem roku firma Fach-Pak zamówiła nowe formy wtryskowe u jednego z europejskich liderów w tej branży. Wśród nowych produktów znajdą się min. palety, skrzyniopalety oraz duże pojemnik do kontaktu z żywnością. Nowe narzędzia wykonane zostały w najnowszych technologiach. Wieloletnie doświadczenie oraz zastosowanie najnowszych programów konstrukcyjnych i symulacyjnych pozwoli udoskonalić już istniejące produkty o zdecydowanie lepsze parametry. Firma Fach-Pack już zauważa zwiększoną liczbę zapytań od klientów zagranicznych, co może prowadzić do ogromnego sukcesu danego projektu. Wartość inwestycji wyniosła ok. 2 miliony euro. Zarząd firmy przewiduje, że nowe linie produktowe zostaną sukcesywnie wprowadzane na rynek do połowy 2016 roku.
Dowiedz się więcej o inwestycji


Poziom recyklingu opakowań szklanych w UE znowu rośnie
Stowarzyszenie Europejskich Producentów Opakowań Szklanych FEVE opublikowało raport, w którym ogłoszono, że po raz pierwszy kraje Unii Europejskiej uzyskały poziom recyklingu opakowań szklanych wynoszący 73%. Oznacza to, że oddzyskowi poddano 25 mld pojemników szklanych. Wśród firm wiodących w tym zakresie znalazły się Szewcja, Belgia, Luksemburg, Austria i Niemcy, a swoje wyniki poprawiły Włochy, Holandia oraz Malta. Tak wysoki poziom recyklingu w dużej mierze Europa zawdzięcza krajom położonym w części wschodniej, które nadganiają pozostałe kraje tj. Estonia, Słowenia, Słowacja, Chorwacja. Mimo ogólnego wysokiego poziomu recyklingu opakowań szklanych, w krajach pozostajacych w tyle nadal potrzebne jest inwestowanie dodatkowych środków w poprawę odzysku szkła. Recykling szkła pozwala na uzyskanie oszczędności energetycznych i surowcowych oraz utrzymanie 125 tysiecy stablinych miejsc pracy w UE.Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Tunel do obkurczania etykiet i rękawów PVC

POM natural w formie regranulatu

Worki raszlowe z oferty Agrotex

Pojemnik do pakowania próżniowego