Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Smurfit Kappa zwiększa zaangażowanie w Ameryce Południowej
Grupa Smurfit Kappa, lider w zakresie produkcji opakowań papierowych, nabył dwa uzupełniające się przedsiębiorstwa: Industria de Embalagens Santana i Paema Embalagens z siedzibą w Brazylii. Łączny koszt inwestycji to około 186 mln euro. INPA i Paema to prywatne przedsiębiorstwa działające w branży opakowań papierowych. Dla Smurfit Kappa inwestycja przyniesie dodatkowe 3 zakłady do produkcji tektury falistej z surowców wtórnych o wydajności 210 tys. ton oraz 4 zakłady produkujące opakowania z tektury falistej. Dzięki przejęciu przedsiębiorstw, Grupa Smurfit Kappa może zbudować pozycję lidera w Ameryce Łacińskiej. Przejęte firmy zatrudniają ponad 1700 osób, co oznacza, że firma zyska nie tylko zakłady pordukcyjne, ale także wykwalifikowanych pracowników.


Euro Squeeze nadaje nowoczesny akcent tradycyjnym produktom
Producent majonezów, musztard i sosów, WSP Społem zdecydował się na wybór opakowania z oferty firmy RPC Promens Consumer Corby. Wybrane butelki barierowe noszą nazwę Euro Squeeze. Opakowania posiadają wielowarstwową strukturę PP/EVOH/PP zapobiegającą dostępowi tlenu, co wpływa na wydłużenie okresu trwałości produktów przechowywanych w środowisku niechłodzonym. Zapewni to utrzymanie jakości i świeżości produktów także w transporcie. Butelki z serii Euro Squeeze o pojemności 520 ml posiadają płynny kształt i dużą powierzchnię przeznaczoną na etykietę. Dodatkowo opakowanie jest bardzo łatwe w użyciu i pozwala na praktyczne odmierzenie porcji.
Zobacz butelki Euro Squeeze


Azja napędza rozwój branży opakowań
Raport "Future of Global Packaging to 2020" przedstawia wartość światowego rynku opakowań. Według szacunków w latach 2010-2014 wyniesie on 812 mld dolarów, a średnie tempo wzrostu obejmie 4,2%. Według prognoz analityków w latach 2015-2020 wzrost wyniesie 3,5 proc. i w roku 2020 wartość rynku osiągnie poziom 998 mld dolarów. To rozwój rynku azjatyckiego zapewnia tak optymistyczne wyliczenia. W branży opakowań kraje azjatyckie nadal posiadają największe udziały w globanej branży opakowań, na kolejnych miejscach uplasowały się Ameryka Północna i Europa. W Azji najszybciej rozwijającym się sektorem branży opakowań były opakowania elastyczne z tworzyw sztucznych. Następnie mniejsze udziały w rynku posiadają sztywne opakowania plastikowe i opakowania kartonowe. Raport Smithers Pira, zawierający opracowanie rynku opakowań i prognozy na kolejne 5 lat. Opiera się on na wnikliwej analizie branży opakowań na 17 wiodących i 33 mniejszych rynkach światowych.


McDonald's inwestuje w nowe opakowania
Nowe opakowania będą bardziej uproszczone. Tym razem postawiono na jaskrawe kolory i prosty font. Pierwsze opakowania zostaną wprowadzone w Stanach Zjednoczonych. W tym roku do obiegu wprowadzone zostanie w ponad 36 tysięcach lokali McDonalnd’s.
Zobacz butelki Euro SqueezeNajciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Wiadra metalowe o różnej pojemności

Owijarki z grupy WMS

Deseczki do skrzynek - zobacz cenę

Narożniki kartonowe w różnych wymiarach