Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Nowy prezes Plast-Boxu
Z końcem roku nastąpiły duże zmiany w zarządzie spólki Plast-Box. Producent opakowań z tworzyw sztucznych zajmuje się dystrybucją produktów we wszystkich krajach Europy. Zwołane 16 grudnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zmieniło trzech z pięciu członków Rady Nadzorczej. 20 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie w nowym składzie. Ustanowione, że 1 lutego br. prezesem zarządu zostanie Grzegorz Pawlak, dotychczasowy dyrektor generalny w ukraińskiej spółce córce. Dotychczas spółką zarządzał Krzysztof Pióro, który obecnie objał stanowisko wiceprezesa. Wszelkie zmiany stabilizują sytuację i dają możliwość realizacji ambitnej strategii na lata 2016-2021. Nowy prezes jest przedsiębiorcą i współzałożycielem Plast-Boxu rozwijającym spółkę od lat.
Sprawdź zmiany w zarządzie spółki

Podsumowanie 2015 r. Grupy Ergis
Przychody lidera przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wchodniej wyniosły po czterech kwartałach 674,8 mln zł, zysk operacyjny na poziomie 31,1 mln zł oraz EBITDA w wysokości 55,5 mln zł. Wstępne wyniki Grupy Ergis oznaczają najwyższy w historii zysk EBITDA, choć zanotowano stratę netto ze względu na dokonywane odpisy aktualizacyjne. Mimo tego zysk netto był rekordowy w historii firmy, wniósł 22,3 mln zł bez uzwględniania odpisów. Ponadto wypłata dywidendy Walnemu Zgromadzeniu wyniesie 0,16 zł za akcję, co daje kwotę najwyższą w historii. Tak dobre wyniki grupa osiąnęła głównie dzięki sprzedaży innowacyjnej folii nanoERGIS, miękkich folii PVC oraz giętkich laminatów do pakowania żywności.
Zobacz wyniki Grupy Ergis

UPM w gronie światowych liderów zrównoważonego rozwoju
Organizacja Narodów Zjednoczonych zaprosiła firmę UPM do grupy 50 członków platformy Global Compact LEAD. To pierwsza firma w branży drzewnej i jednocześnie fińska korporacja, która otrzymała takie zaproszenie. Grupa Global Compact LEAD to platforma gromadząca światowych liderów najbardziej zaawansowanych we wspieraniu zrównoważonego rozwoju. Frimy należące do grupy reprezentują wiele gałęzi przemysłu. Zaproszenie do tego grona jest oznaką uznania dla zaangażowania UPM w prowadzenie gospodraki zrównoważonego rozwoju. 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Papier pakowy, gazetowy, laminaty

Bezkomorowa pakowarka próżniowa Sammic SV 104T

Linia do produkcji folii bąbelkowej

Automatyczna linia do pakowania AUDION EL/TE-MATIC