Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Nowa linia zdobnicza do tłoczenia folii na gorąco
Linia umożliwiająca dekorację dozowników Twist Up w technologii „airless” powstała w przedsiębiorstwie RPC Bramlage. Innowacja umożliwia tworzenie specjalnych efektów, by jeszcze lepiej wyeksponować produkty i uatrakcyjnić wygląd produktu na półce. Dzięki nowej linii możliwe jest wykończenie dozowników Twist Up poprzez nadanie połysku, szczotkowanego metalu, a cały pojemnik może być wyprodukowany z wykończeniem błyszczącym lub matowym. Dozownik umożliwia jednolite, kontrolowane dozowanie i higieniczne nakładanie balsamów, kremów i żelów. Po użyciu zamyka się w pozycji wsuniętej, chroniąc zawartość. Twist Up dostępny jest w trzech wielkościach – 20, 30 i 50 ml. Istnieją także inne opcje zdobnicze dla pojemnika -  etykietowanie, tłoczenie folii metalowej, lakierowanie, metalizacja, druk offsetowy, sitodruk i tampodruk.
Zobacz dozowniki Twist Up


Już jest termin zgłoszeń do PakStar i Student PakStar
Zgłoszenia oraz wzory opakowań na VIII Ogólnopolski Konkurs Opakowań PakStar oraz V Krajowy Konkurs Projektów Opakowań Student PakStar będzie można przesyłać do 31 maja 2016 r. Organizatorzy zapraszają do udziału producentów, studentów, projektantów i użytkowników opakowań oraz materiałów opakowaniowych. Wśród nagród wyróżnić należy te dla najlepszego opakowania i materiałów opakowaniowych oraz projekty opakowań otwierające drogę do konkursów  WorldStar i WorldStar Student Award, organizowanych przez Światową Organizację Opakowań WPO. Konkursy te tworzą warunki dla rozwoju wzornictwa opakowań i poprawy ich jakości. Formularze zgłoszeniowe i projekty należy przesyłać na adres  COBRO – Instytut Badawczy Opakowań, 02-942 Warszawa, ul. Konstancińska 11.
Więcej informacji


Wittmann Group rozwija swoją działalność
Grupa Wittmann utworzyła nową agencję - WIBA Baltic Ltd. przeznaczoną do rozwoju rynku w państwach bałtyckich. Szczególną uwagę firma chce poświęcić rozwojowi działalności na Litwie i Łotwie. Spółka z siedzibą w Rydze z początkiem roku rozpoczęła działalność marketingową i sprzedażową. Rozszerzenie działalności pozwoli na rozwój branży tworzyw sztucznych w państwach bałtyckich. Dyrektorem zarządzającym WIBA Baltic jest Edgars Kraskovskis, który w swojej ofercie umieści pełne portfolio Grupy Wittmann. Wśród produktów znajdą się wtryskarki, systemy automatyzacji oraz pełną gamę urządzeń peryferyjnych.
Dowiedz się więcej


Smurfit Kappa partnerem Międzynarodowego Konkursu Wine in Box
Specjalista w zakresie rozwiązań opakowaniowych Bag-in-Box znowu wspiera organizatorów konkursu Concours International Wine in Box. Smurfit Kappa angażuje się w projekt już po raz drugi. Konkurs ma promować wysokiej jakości wina w opakowaniach typu Bag-in-Box. Wydarzenie odbędzie się 18 marca br. we francuskiej Tuluzie. W poprzedniej edycji udział wzięło 250 producentów win z 12 krajów, a liczba win nagrodzonych tytułem „Najlepszego Wina w Pudełku” wyniosła 74. W konkursie udział wziąć mogą wszyscy, którzy prześlą próbkę swoich trunków sprzedawanych w opakowaniach Bag-in-Box. Oceną próbek zajmują się profesjonalni jurorzy i amatorzy znający się na winach. Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Sklejarka do pudełek

Koperta bąbelkowa H5 - sprawdź cenę

Opakowania antystatyczne

Folia stretch jumbo transparent - nowa cena