Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Nowe gatunki papieru do pakowania warzyw i owoców
Mondi Containerboard podczas śniadania prasowego przedstawiło innowacyjne gatunki papieru do produkcji opakowań z tektury falistej. Nowe produkty będą przeznaczone głównie dla sektora owocowo-warzywnego, gdyż te towary są narażone na wymagające warunki zmiennej temperatury i wilgotności. Innowacyjne opakowania maja być wytrzymałe, niskogramaturowe, a przy tym mocne i ekologiczne. Nowe opakowania pozwalają zaoszczędzić na kosztach surowców i transportu. Lepszy profil wilgotności sprawia, że opakowanie jest bardziej wytrzymałe podczas dłuższego transportu, dzięki czemu produkty trafiają do supermarketów w dobrym stanie.

Tetra Pak wypuści ponad 100 mln opakowań
Firma przedstawiła plan sprzedaży opakowań Tetra Rex na 2016 r. To kartony wykonane w całości  z surowców odnawialnych pochodzenia roślinnego. Jest to pierwsze całkowiecie ekologiczne opakowanie wykonane z biopolietylenu o niskiej gęstości (LDPE) w postaci folii lub biopolietylenu wysokiej gęstości (HDPE) w zamknięciach. Oba materiały zostały wyprodukowane z trzciny cukrowej. Od momentu premiery w styczniu 2015 r. zapotrzebowanie na te opakowania stale rośnie. To pierwsze takie opakowanie w całości wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego. Największe zainteresowanie widoczne jest w krajach skandynawskich. Dzięki ekologicznemu profilowi, opakowanie Tetra Rex zdobyło już 7 istotnych nagród.
Dowiedz się więcej


FIOMO pod skrzydłami Huhtamaki
Producent opakowań do żywności i napojów Huhtamaki przejął czeskiego producenta giętkich folii opakowaniowych i etykiet FIOMO. Transakcja ta rozszerzyła profil produkcji opakowań giętkich w Europie. Ponadto Huhtamaki może zaproponować usługi jakości druku offsetowego klientom zlecającym produkcję niskonakładową. Czeska firma zanotowała w 2014 r. sprzedaż netto na posiomie 21 mln euro. W przedsiębiorstwie zatrudnionych jest 120 pracowników. Huhtamaki  przejęło producenta za kwotę ok. 28 mln euro. FIOMO została włączona w dział Opakowań Giętkich Huhtamaki 1 lutego 2016 r.
Zobacz produkty Huhtamaki

Nowe rozwiązanie do mobilnego rozdrabniania odpadów
Austriacka firma Untha wprowadziła innowacyjną rozdrabniarkę napędzaną elektrycznie. To pierwsza na świecie mobilna maszyna XR mobil-e posiada takie cechy konstrukcyjne, jak wersja stacjonarna rozdrabniacza XR, co zapewnia klientom takie korzyści, jak wysoka wydajność, niskie koszty eksploatacyjne, efektywność energetyczną, niski poziom hałasu, ochrona przed ciałami obcymi oraz łatwość obsługi. Jest to jedyna maszyna wysposażona w napęd elektryczny o niskim poborze mocy, gdyż posiada pokładowy agregat z możliwością przemieszczenia go w inne miejsca i ponownego podłączenie do sieci elektrycznej. Maszyna zapewnia klientom elastyczność, umożliwia przetwarzanie różnorodnych materiałów, odpadów komunalnych, budowlanych, przemysłowych, drewna i innych materiałów gabarytowych. Konfiguracja rozdrabniarki umożlwia jej ustawienie w zależności od materiału wyjściowego i uzyskanie homogenicznej frakcji o wielkości od 30 do 400 mm, dzięki wymiennym sitom i nożom. Firma Untha zaprezentuje po raz pierwszy rozdrabniacz XR mobil-e na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska - Woda, Ścieki, Odpady, Recykling w Monachium w dniach 30 maja - 3 czerwca 2016 r.
Dowiedz się więcej


Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Taśma biurowa GRAND

Worki Big-Bag – zobacz cenę

Folia różnej jakości w kolorze

Folia stretch JUMBO transparnetna – sprawdź cenę