Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Simet S.A. pod skrzydłami Grupy Mondi
Mondi podpisało umowę nabycia zakładu polskiego producenta opakowań z tektury z siedzibą w Grabonogu k. Poznania. Simet S.A. zajmuje się produkcją szerokiej gamy opakowań m.in. pudełek klapowych, wykrojnikowych i wielopunktowo klejonych z możliwością druku wielokolorowego w technologii fleksograficznej. Decyzja o przejęciu zapadnie po uzyskaniu zgody organu ochrony konkurencji i spełnienia pozostałych wymagań administracyjnych. Grupa Mondi ma w planach modernizacje zakładu i przekształcenie go w kartonażownie o wysokiej jakości. Przekazanie specjalistycznej wiedzy w zakresie produkcji tektury falistej i opakowań do zastosowań specjalnych poprawi działanie zakładu Simet. Zasili on segment Corrugated Packaging. Po oficjalnym przejęciu zakładu Simet, Mondi będzie posiadać sześć zakładów produkcji opakowań z tektury falistej w kraju.


Pojemniki UniPak podbijają rynek słodyczy

Lider segmentu słodyczy Al Wefag wprowadził nową serię żelków Borgat w nowych pojemnikach UniPak dostarczonych przez RPC Superfos. Nowe opakowania zapewnią większą powierzchnię na ekspozycję marki oraz wyrazisty wygląd i lepsze wykończenie w porównaniu ze stosowanymi wcześniej pojemnikami. Do słodyczy wybrano pojemniki polipropylenowe formowane wtryskowo o dwóch wielkościach. Opakowania są wyposażone w zabezpieczenie przed naruszeniem oraz zamykane specjalną przezroczystą pokrywką. Dzięki takim rozwiązaniom żelki są bardziej widoczne, a wizerunek produktu wysokiej jakości został wzmocniony.
Dowiedz się więcej


Ardagh w wyłącznej współpracy z Filigrade

Ardagh Group podpisała na wyłączność umowę z  Filigrade dotyczącą wyposażenie opakowań metalowych w funkcję promocyjne i ochronne. Czołowa holenderska firma działającą w segmencie znakowania wodnego umożliwi Ardagh oferowanie klientom usług inteligentnej technologii druku, która zapewni zaangażowanie klienta na ogromną skalę oraz ochroni je przez niebezpieczeństwem fałszowania. Oznaczenie produktów niewidzialnym kodem w formie znaku wodnego, zapewni klientom po jego przeskanowaniu uzyskanie informacji o produkcie, promocjach i ofert całej gamy. 


Korzystne podsumowała roku dla Grupy Bobst

Skonsolidowana sprzedaż Grupy Bobst w roku 2015 osiągnęła poziom ok 1,33 mld franków szwajcarskich. Jest to górna część skali wyników oczekiwanych przez firmę w grudniu ubiegłego roku. Wskaźnik rentowności netto zwiększył się o ponad 4%. Pełne podsumowanie roku będzie ogłoszone przez firmę 2 marca 2016 r.
Bądź na bieżąco

 

Jeszcze w tym tygodniu...

Wystartowały seminaria organizowane przez COBRO- Instytut Badawczy Opakowań!

22.02 - OPAKOWANIA A ŚRODOWISKO 2016

23.02 - GOSPODARKA ODPADAMI W PRAKTYCE 2016 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Zbiorniki używane 1000l, 800l - sprawdź cenę


Gitterbox - nowe pojemniki metalowe


Maszyny do produkcji opakowań spożywczych typu RDK ILLIG


Butelka wielofunkcyjna 1 litr