Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Wkrótce ruszą największe zakłady celulozowo-papiernicze w Azji
Indonezyjska gazeta Jakarta Globe opublikowała wiadomość dotyczącą zakończenia budowy zakładu Sinar Mas Group. Budynek ma zostać skończony w połowie bieżącego roku. Zakłady celulozowo-papiernicze wycenione zostały na kwotę 2,9 mld USD, a firma otrzymała rządowe pozwolenie na przyspieszenie dostaw importowanych maszyn. Wybudowana fabryka będzie jedną z największych w Azji. Jej działalność da możliwość wyprodukowania 2 mln ton celulozy rocznie. Główną dziedziną, na której zakład będzie się koncentrował jest wytwarzania gatunków celulozy na potrzeby papierów higienicznych, opakowań i innych wyrobów z papieru, przekazywanych na eksport.
Dowiedz się więcej

 

Sealed Air Corporation znów w rankingu Fortune
Sealed Air po raz drugi znalazło się wśród firm segmentu opakowaniowego, które magazyn Fortune umieszcza na liście rankingu Most Admired Companies. Firma zajęła pierwsze miejsce w publikowanym od 1997 roku rankingu. Jest on uważany za jedno z najbardziej prestiżowych zestawień na świecie ukazujących reputację przedsiębiorstwa. Wybór laureatów dokonywany jest na podstawie ankiet wypełnianych przez 4100 prezesów, dyrektorów i analityków z około 1400 przedsiębiorstw z 30 krajów świata. Wśród spełnionych kryteriów firma Sealed Air spełnia: innowacyjność, odpowiedzialność społeczna, jakość zarządzania, jakość produktów i usług oraz długofalowe planowanie inwestycyjne. W pozostałych czterech kategoriach przesiębiorstwo zajęło drugie miejsce, a były to: zarządzanie zasobami ludzkimi, wykorzystywanie środków finansowych, stabilność finansowa i konkurencyjność na światowych rynkach. 

 

Nowa jakość pokrywek IML-T
RPC Bebo Plastik rozszerzyło technologię termoformowania z etykietowaniem w formie In-Mould Label Thermoforming.  Nowa koncepcja obejmuje produkcję wieczek ze zdobieniami wyższej jakości oferowanej przez tę technologię. Istnieje możliwość modyfikacji dotychczasowych maszyn w celu przystosowania ich do produkcji IML-T. Innowacyjna technologia zapewnia producentom żywności ekonomiczny sposób tworzenia efektownych opakowań, stawiając na wizerunek produktów o najwyższej jakości i atrakcyjnym wyglądzie. Pojemniki IML-T pierwszy raz pojawiły się na rynku w 2014 roku. Etykiety nakładane są na opakowania podczas procesu temroformowania. Technologia pozwala na produkcję lekkich pojemników, wysoką przepustowość linii produkcyjnych oraz konkurencyjne koszty oprzyrządowania, co zapewni zwrot z inwestycji. Opakowania IML-T przeznaczone są do pakowania produktów do smarowania, sałatek, przekąsek oraz projektów zastępujących puszki czy szkło.

 

Puszki Pepsi z emotikonami
PepsiCo ma w planach wprowadzenie na ponad 100 rynkach puszek i butelek Pepsi z emotikonami w miejscu logo. Edycja opakowań ma się ukazać w tym roku i ma być centralnym punktem tegorocznej globalnej kampanii producenta. Zgodnie z zapowiedzią latem tego roku na puszkach, butelkach i kubkach z napojami Pepsi pojawi się ok. 70 różnych emotikon, zarówno o charakterze globalnym, jak i lokalnym. Pomysł ma być pomocny w komunikacji międzyludzkiej w obcych krajach lub miejscach, gdzie jest głośno, by móc porozumiewać się bez słów. Emotikony mają być kluczowym elementem kampanii medialnej „Pepsi Moji”. Dla każdego rynku mają powstać specjalne, dedykowane, lokalne emotikony, jak np. tradycyjny tajski kostium. Pojawią się one na wszystkich wariantach Pepsi: Pepsi, Pepsi Light, Pepsi Max.
Bądź na bieżąco

 

Już wkrótce...

8 marca 2016 roku strarują pierwsze Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK!

 


Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

 
Rękawice HDPE z zawieszką - sprawdź cenę


FOLIA STRETCH JUMBO- konkurencyjne ceny


Kobiałki na truskawki i owoce


Deseczki do skrzynek