Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Torninova przejęte przez Colines
Włoska Gruppo Colines Holding jest producentem linii i maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ostatnio podpisała porozumienie leasingowe o nabyciu części firmy Torninova Srl, w celu produkcji, montażu i utrzymania linii do przetwórstwa tworzyw sztucznych, w tym głównie folii pęcherzykowej. Gruppo Colines Holding zajmuje się produkcją linii dla 8 sektorów. Grupa ma w planach zwiększenie sprzedaży na światowych rynkach oraz w dziedzinie wytwarzania linii do produkcji folii pęcherzykowej.

Euro Pool System z belownicami HSM
HSM Polska dostarczyła kolejną automatyczną prasę do oddziałów Euro Pool System. Dotychczasowe belownice kanałowe przeznaczone są do prasowania kartonów, butelek PET oraz aluminiowych puszek po napojach. Belownice HSM pracują już w zakładach firmy Euro Pool System. Ze względu na duże zaufanie do pras HSM, zakład zdecydował się ponownie na zakup w pełni automatycznej belownicy. Wszystkie urządzenia wyposażone są w napęd z regulowaną częstotliwością, który umożliwia ok. 40% zmniejszenie zużycia prądu w stosunku do konwencjonalnych napędów.
Zobacz produkty HSM Polska


Krynicki Recykling zalicza wzrost wyników finansowych
Największa w Polsce firma przetwarzająca i uzdatniająca stłuczkę szklaną osiągnęła 72,96 mln złotych skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Wzrost zysków względem 2014 roku wyniósł 31,4%. Rok 2015 przyniósł narastający zysk netto w wysokości 7,9 mln zł, czyli o 33,4% więcej rok do roku. EBIDTA wyniosła zaś 22,67 mln zł, czyli o 32% więcej niż przed rokiem. Firma przewiduje dalszy trwały wzrost ze względu na niedawno podpisane kontrakty. Umowy podpisane z trzema wiodącymi koncernami produkującymi opakowania szklane mają przełożyć się na ponad 60 mln złotych przychodów w roku 2016. W ostatnim kwartale Krynicki Recykling przedłużył umowę z O-I Europe do 2022 roku, zawarł kontrakt z Ardagh Glass na dostawę stłuczki szkła opakowaniowego oraz podpisał porozumienie z CP Glass przedłużające współpracę na 2016 rok.
Dowiedz się więcej

Linx przedstawia nowy atrament
Linx Printing Technologies wprowadzi na rynek nieprzejrzysty, żółty atrament pigmentowy. Produkt zapewnia doskonały kontrast na jasnych i ciemnych powierzchniach, co czyni go doskonałym wyborem dla realizacji szerokiej gamy zastosowań. Nowy atrament Linx Yellow 1079 posiada krótki czas schnięcia (nie więcej niż 2 sekundy), przez co sprawdza się szybkich liniach produkcyjnych. Produkt może być nakładany za pomocą głowic drukujących Linx Midi plus i Ultima plus, na drukarkach z serii 7900. Znakowanie może odbywać się na takich materiałach, jak tworzywa sztuczne (zwłaszcza osłony przewodów i kabli z PVC, PP, OPP oraz PVC), suche szkło oraz stal. Ponadto atrament zapewnia dużą odporność na wpływ środków chemicznych, wysoką niewrażliowść na wodę, ługi, kwasy, alkohol, benzynę czy chłodziwa. Można także używać go do produktów wystawionych na światło przez dłuższy czas. Możliwość użycia atramentu przez 9 miesięcy sprawia, że produkt wypiera konkurencję.

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Skrzynki Plastikowe Typ CASI

Folia stretch

Stojaki drewniane do okien

Etykiety do metkownic APLI