Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Linpac inwestuje w Hiszpanii
Firma Linpac przeznaczyła ponad 8 mln euro na produkcję opakowań z PET. Inwestycja obejmuje nowe instalacje do ekstruzji i termoformowania w zakładzie w Pravii. Pozwoli to na wprowadzenie na rynek większej ilości lekkich, ekonomicznych i jeszcze bardziej ekologicznych produktów. To już czwarty ekstruder w zakładzie. Nowy sprzęt umożliwi zwiększenie produkcji opakowań do produktów spożywczych o 25%, zgodnie z wymaganiami sieci handlowych i przetwórców w Europie, wprowadzających opakowania PET zamiast spienionego polistyrenu i polipropylenu. Instalacja nowej linii termoformierskiej umożliwi zwiększenie rocznej produkcji do 630 mln tacek (wzrost o 80 mln). Tego typu opakowania coraz częściej używane są do pakowania produktów spożywczych w Europie. Posiadają one takie cechy jak: wszechstronność, niską masę, właściwości barierowe i zabezpieczenie produktów spożywczych, jak również możliwość recyklingu. Dzięki zaletom opakowań zwiększa się zapotrzebowanie ze strony sieci handlowych i przetwórców w Hiszpanii i innych krajach europejskich.
Dowiedz się więcej 

Poligal nabył pierwszą linię do metalizacji próżniowej AlOx
Czołowy producent folii BOPP w Europie zakupił nową linię do metalizacji próżniowej AlOx firmy Bobst. Nowość zainstalowana została w portugalskiej fabryce firmy. Wzmocni to wydajność zakładu w zakresie produkcji folii BOPP i CPP.  Linia K5000 2850 przeznaczona jest do pokrywania próżniowego z opcją nakładania tlenku aluminium i jest pierwszą na europejskim rynku maszyną zapewniającą produkcję folii BOPP. Po uruchomieniu fabryki w Polsce wydajność produkcji ma się zwiększyć w tym roku do 100 tys. ton. 

BSC Drukarnia Opakowań planuje organiczny wzrost grupy
Spółka BSC Drukarnia Opakowań ma na celu utrzymywanie obecnych rentowności operacyjnych oraz realizację planów rozbudowy. Z założenia koszty zmian mają zostać pokryte dzięki środkom własnym, wspartym ewentualnym kredytem. BSC Drukarnia Opakowań w 2015 roku uzyskała 211 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 44,7  mln zł EBITDA oraz 30,6 mln zł zysku netto. Wyniki te zmotywowały zarząd firmy do podjęcia inwestycji zwiększającej moce produkcyjne. Rozszerzenie działalności nadal planowane jest o rynek farmacji, na którym zleceń jest wciąż niewiele. Obecnie zarząd zwraca uwagę na wzrost lokalnych mocy produkcyjnych. Jest to związane nie tylko z zakupami nowych maszyn czy to arkuszowych, czy rolowych. Wszystkie plany mają wpłynąć na skonkretyzowaną rozbudowę zakładu.
Zobacz raporty 

Bosch z nowym rozwiązaniem dla United Biscuits
United Biscuits to znany producent ciastek i przekąsek w Wielkiej Brytanii. Flagowym produktem firmy są wyraziste w smaku, delikatne biszkopty z galaretką marki McVitie’s, znane w Anglii jako „jaffa cakes”, a w Polsce jako popularne „delicje”. Ze względu na wymagania sprzedawców detalicznych i konsumentów stworzono mniejsze i unikatowe style i formaty opakowań. Idąc tym tropem wymyślono opakowania w dwóch formach - po 12 sztuk ułożonych „w rzędzie” lub „na stos” (tzw. „slug and pile”) lub w wersjach zawierających różną liczbę ciastek o smakach z limitowanych edycji. Rozwiązanie to musiało jednak umożliwiać szybka zmianę formatu i ograniczyć do minimum przestoje, a przy tym maksymalnie wykorzystać przestrzeń w istniejącym układzie linii produkcyjnej. Ponadto nowa maszyna musiała spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące delikatnego pakowania, tak, aby zagwarantować optymalną jakość produktów. Spośród wielu firm proponujących tego typu rozwiązania wybór padł na system pakowania „Two-in-One” firmy Bosch. Firma od lat współpracuje z Boschem w zakresie optymalizacji i udoskonalaniu swojej produkcji. Wprowadzając nowe rozwiązanie, United Biscuits zdecydowała się ma wymianę dotychczasowego parku maszynowego na maszyny pakujące poziomo typu  Sigpack HSS. Obecnie w Wielkiej Brytanii produkuje się 2,9 miliona delicji dziennie, co daje 750 milionów rocznie. Dzięki systemowi pakowania ciastek „Two-in-One” firma United Biscuits stworzyła podstawy nowoczesnej, elastycznej i wydajnej produkcji, umożliwiając zachowanie konkurencyjności i usprawnienie działalności w przyszłości.
Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Maszyny pakujące w folię termokurczliwą

Opakowania i naczynia jednorazowe

Skrzynka magazynowa K-300

Folia do laminowania 100szt