Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Stena Metall przejmuje IL Recycling
Firmy podpisały umowę o kupna-sprzedaży. W ten sposób Stena Metall wzmocni swoją pozycję rynkową dzięki rozwojowi spółki Stena Recycling AB.  IL Recycling zatrudnia obecnie 700 osób i posiada obroty na poziomie 2 mld SEK. Obecnie firma należy do grupy spółek Fiskeby Board, SCA, Smurfit Kappa i Stora Enso. Przejęcie umożliwi Stena Metall rozwój usług, między innymi w obszarze recyklingu makulatury oraz stanowi odpowiedź na rosnące wymagania rynku dotyczące zrównoważonych i kompleksowych rozwiązań gospodarowania odpadami. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz jego szwedzki odpowiednik.
Dowiedz się więcej

RPC Bebo Kristiansand zmienia nazwę
Nowa nazwa ma odzwierciedlić kompleksowy charakter obsługi firmy. W celu podkreślenia zdolności do dostarczania kompletnych rozwiązań opakowaniowych firma zmieniła nazwę na RPC Bebo Food Packaging (Opakowania do żywności RPC Bebo). Rozwiązania te mają obejmować opakowania i system napełniający, dla różnych rynków, takich jak rynek owoców morza, mięsa i drobiu, dań gotowych, jedzenia na wynos i żywności etnicznej. Zakład produkuje ponad 200 rodzajów tacek z HDPE w różnych wzorach i wielkościach, folie zamykające i szeroki wybór maszyn zamykających, a także maszyny z opcją pakowania próżniowego i płukania gazem na potrzeby pakowania w atmosferze zmodyfikowanej (MAP). Nowa nazwa zapewni lepszą rozpoznawalność branży firmy.

Nowa paleta z wbudowaną wagą
Innowacja z tworzyw sztucznych APB 1210 wyprodukowana przez firmę Goplasticpallets.com zmniejsza ryzyko przeciążenia palet. Produkt wyposażony jest we wbudowaną wagę z dwoma cyfrowymi wyświetlaczami po obu stronach. Znacznie ułatwia to użytkownikom sprawdzenie dokładnego ciężaru produktu umieszczonego na palecie i eliminację częstego problemu jej przeciążenia. Moment przeciążenia palety jest sygnalizowany przez alarm i czerwone światło ostrzegawcze, migające do momentu zmniejszenia obciążenia. Nowa paleta została przetestowana i certyfikowana zgodnie z najnowszymi przepisami bhp, jest trwała i odporna. Paleta APB 1210 posiada wymiary 1200mm x 1000mm x 160mm oraz wagę 28kg. 

Pepsi Light w nowych butelkach w kształcie hantli
Koncern Pepsi od dłuższego czasu próbuje przekonać konsumentów do napoju Pepsi Light. Nowa kampania ma przekonać sportowców, że produkt może towarzyszyć im na sali gimnastycznej czy w siłowni. O nowej serii butelek w kształcie hantli poinformował portal wirtualnemedia.pl. Innowacyjne butelki Pepsi Light wyprodukowane zostaną dla opakowań dwulitrowych, zgodnie z czym, ich waga wynosić będzie 2kg. Kształt hantli ma zachęcać do picia napoju nawet osoby wykonujące ćwiczenia na siłowni. Poza zaspokojeniem pragnienia konsumenci będą mogli użyć butelek zamiast ciężarków do ćwiczeń. Kreację butelek przygotowała agencja AlmapBBDO, opakowania te będą dostępne w sprzedaży w Brazylii i na kilku innych rynkach, szczegóły w tej sprawie nie są jednak znane.
Zobacz projekt ciężarków

 

Jeszcze w tym tygodniu...

Już jutro startują Międzynarodowe Targi Packaging Innovations w Warszawie!

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Pudełko z tektury falistej jednostronnie bielonej


Tacka tekturowa na owoce i warzywa


Worki polipropylenowe


Maszyna do banderolowania