Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Plast-Box znowu powiększa zyski
Dobre wyniki finansowe spółka uzyskała od stycznia do marca br. Wg raportów Plast-Box osiągnął 35,7 mln zł skonsolidowanych przychodów, 5,5 mln zł EBITDA i 1,95 mln zł zysku netto. Dodatkowo stopa EBITDA wyniosła 15,5%, a stopa zysku netto – 5,5%. Pierwszy kwartał 2016 roku zapewnił wzrost zysku netto o 169% w stosunku do wyników z tego okresu w roku 2015. Grupa kapitałowa Plast-Box chce zakończyć rok 2016 z równie rekorodowymi wynikami jak w ubiegłym roku. 19 kwietnia podjęto uchwałe w sprawie wypłaty dywidendy za rok 2015 w wysokości 0,09 zł za akcję. Wypłatę zaplanowano na dzień 13 czerwca.
Dowiedz się więcej

Wzrosną ceny napojów w butelkach PET
Ministerstwo Środowiska wprowadzi kaucję na opakowania do napojów, także te wytworzone z PET. "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że konsumentów czekają podwyżki, ale z czesem zyskają na tym gminy i mieszkańcy. W innych europejskich krajach, jak Holandia, Norwegia, Niemcy czy Chorwacja, możliwe jest wrzucanie butelek PET do specjalnych automatów w supermarketach, które skanują kod kreskowy i wydają paragon. Paragony te można wymienić na gotówkę lub bony na zakupy. Problemem jest recykling butelek wytworzonych z PET, gdyż ich ponowne wprowadzenie na rynek jest znacznie bardziej skomplikowane niż opakowań z innych surowców. Kwota kaucji przewidziana za opakowanie plastikowe po napojach nie została jeszcze ustalona.

BSC Drukarnia Opakowań wypłaci dywidendę
Zarząd chce zarekomendować Walnemu Zgromadzeniu przeznacznie na dywidendę 6,2 mln zł z zeszłorecznego zysku. Kwota ta zapewnia 0,63 zł na akcję. Część zysku, która pozostanie, czyli 15,6 mln zł, trafi na kapitał zapasowy spółki. Walne zgromadzenie podejmie ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku netto spółki oraz wypłaty dywidendy.
Zobacz raport

Stölzle pokazała nowy projekt dla Stock Polska
Stölzle Glass stworzyła butelkę dla nowej wódki Amundsen Expedition. Produkt wytworzony został przez Stock Polska i upamiętnia ekspedycję na Biegun Południowy w 1911 r. Szklana butelka jest lekka, niebieska i posiada tłoczenia na całej powierzchni, które mają przypominać kostki lodu. Dodatkowe tłoczenia znajdują się na froncie i lewej stronie opakowania. Mają one symbolizować datę historycznej wyprawy na Biegun Południowy i dokładną pozycję geograficzną miejsca, do którego dotarła. Butelka została wyprodukowana w polskiej fabryce Stölzle w Częstochowie. Doświadczenie producenta zapewniło solidny i innowacyjny projekt. 
Sprawdź nowy projekt butelkiNajciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Pojemniki gitterbox

Wiązarka do opakowań kartonowych

Przekładki antypoślizgowe STABLER

Drukarka fleksograficzna