Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Simet SA pod skrzydłami Grupy Mondi
Grupa Mondi sfinalizowała akwizycję spółki Simet S.A. Nazwa firmy zostanie zmieniona na Mondi Simet. Wykupiona spółka produkowała dotychczas opakowania z tektury falistej w zakładzie w Grabonogu koło Poznania. Grupa Mondi ma w planach modernizację zakładu i przekształcenie go w kartonażowanię o wysokiej wydajności z instalacją tekturnicy do wyrobu tektury falistej na terenie zakładu. Obecnie spółka zatrudnia około 25 tys. osób w ponad 30 krajach. 

Modernizacja zakładu Grupy Akomex
Producent opakowań tekturowych rozbudował swój zakład w Starogardzie Gdańskim o bardzo nowoczesną i wysoko wydajną linię produkcyjną. Zmiany zapewnią innowacyjną technologię druku opakowań i wpłyną na zyskanie potencjału do podwojenia obecnej produkcji w przyszłym roku, szczególnie dla branży spożywczej i farmaceutycznej. Grupa Akomex rozwija się tak dynamicznie dzięki wsparciu finansowemu inwestora Highlander Partners. Planowo kolejna linia produkcyjne ma stanąć w rozbudowanych zakładzie do końca tego roku. W ramach modernizacji w zakładzie pojawiła się proekologiczna i energooszczędna maszyna drukująca z technologiami zabezpieczającymi proces produkcji opakowań do farmacji. Ponadto po rozbudowie fabryka znacznie zwiększyła możliwości składowania materiałów i wyrobów gotowych. Głowna zaletą wśród wprowadzonych zmian jest fakt, że firma zyskała ogromne zaplecze produkcyjne, które zapewni nieprzerwaną produkcję. 


Innowacyjne wieczko od Dawtona
Wieczko Dawtona Orbit to pierwsze rozwiązanie w Polsce, które odpowiada na potrzeby konsumentów. Specjalna technologia pozwala na szybkie i łatwe otwieranie słoików. Nowa nakrętka złożona jest z klasycznego wieczka z uszczelką oraz ruchomego pierścienia, który stanowi dodatkową ochronę. Rozwiązanie to zapewnia szybkie otwieranie i zamykanie słoika bez użycia siły. Czynność polega na przekręceniu pierścienia i podniesieniu nakrętki. Takie zabezpieczenie pozwoli zapewnić lepszą odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak uderzenia.
Dowiedz się więcej 


Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Drukarka przenośna Zebra QLn320

Opakowania antystatyczne

Tuby foliowe o średnicy 6,5-23 cm

Opakowań z PA/PE