Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Grupa Can Pack w rankingu najlepszych firm
Firma została wyróżniona w rankingu Rzeczypospolitej „Lista 500 Największych Polskich Firm”. To już 18. edycja tego wydarzenia. Grupa Can Pack zajęła w rankingu 55 miejsce, co oznacza awans względem poprzedniego roku, w którym wylądowała jedynie na 62. Ponadto firma zdobyła 10 miejsce na liście największych eksporterów wśród firm z listy 500, choć w ubiegłym roku zajmowała miejsce 55.
Dowiedz się więcej

Polska wieś może być samowystarczalna energetycznie
Według oceny ministra środowiska, Jana Szyszko gospodarowanie odpadami w obiegu zamkniętym jest szansą na samowystarczalność energetyczną. Ponadto znacznie pobudzi to także rozwój wsi, tworząc nowe miejsca pracy. Unia Europejska dyskutuje obecnie na temat nowego prawa dotyczącego gospodarki w obiegu zamkniętym. Dzięki zwiększeniu recyklingu i ponownego użycia odpadów obieg ma się zamykać i przynosić korzyści dla środowiska i gospodarki. Ostatnia propozycja przedstawiona przez KE zakłada poddanie recyklingowi 65%  odpadów komunalnych do 2030 r. Minister zwrócił też uwagę na kłopoty z odpadami żywnościowymi. Rozwiązaniem tego problemu ma być próba wykorzystania takich odpadów do produkcji energii, biogazu. Szef resortu zapowiedział aktywność Polski na forum UE w kreowaniu rozwiązań dla gospodarki w obiegu zamkniętym. W związku z tym mister zaprasza na konferencję zatytułowaną "Gospodarka w obiegu zamkniętym - szansa na zrównoważony rozwój terenów niezurbanizowanych". Udział w niej wezmą przedstawiciele KE, Austrii, Belgii, Estonii, Holandii i Niemiec. 

Smurfit Kappa z nagrodą Continuous Improvement Supplier of the Year 2015
Smurfit Kappa zdobyła wyróżnienie za swoją innowacyjność, wiedzę i zaangażowanie w najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju. Nagrodę przyznał wieloletni partner biznesowy – firma Philips Lighting. Smurfit Kappa od 1954 r. wspiera firmę Philips dostosowując się do wymagań rynku i łańcucha dostaw. Firma doceniła starania i długoletnią współpracę oraz zaangażowanie w ograniczenie emisji CO2 o 25% i zawartości materii organicznej w wodzie o 33% do 2020 r. Według firmy Philips, Smurfit Kappa jest jedynym strategicznym dostawcą opakowań o światowym zasięgu. Wszystkie materiały papierowe od tego producenta posiadają certyfikat kontroli pochodzenia ze zrównoważonych źródeł, jak  FSC®, PEFC i SFI. Nagrodę przekazano także ze względu na działalność społeczną firmy Smurfit Kappa. 
Sprawdź szczegóły

Primera z nową, kolorową drukarką do etykiet LX500e
Primera Technology to jeden z czołowych, światowych producentów drukarek specjalistycznych. Ostatnio firma ogłosiła premierę nowej drukarki do etykiet w kolorze, modelu LX500e. Jest to ekonomiczny sprzęt do wydruku etykiet i przywieszek. Oszczędność kosztów zapewniają wydajne, trzykolorowe kartridże z atramentem. Duża prędkość druku oraz opcjonalna obcinarka gilotynowa umożliwiają użytkownikom szybki druk i przycinanie etykiet w małych nakładach. Ponadto nowa wersja drukarki jest tańsza, mimo że drukuje etykiety o podobnej jakości z prędkością wyższą nawet o 270%. Cena urządzenia wynosi 1195 euro. Do typowych zastosowań nowej drukarki należy drukowanie etykiet na kawę, wina, pieczywo, słodycze, mięso, ser oraz setki innych produktów spożywczych. Ponadto model LX500e zadrukowuje również przywieszki, które można docinać na obcinarce dostępnej opcjonalnie, co czyni ją idealnym wyborem do przygotowywania plakietek np. dla uczestników spotkań i konferencji biznesowych. Etykiety papierowe drukowane na urządzeniu Primery są dostępne w wersji o wysokim połysku, półpołysku oraz matowej.

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Usługa frezowania CNC

Drewniane nadstawki paletowe

Worki polipropylenowe

Zgrzewarka do folii z ciągłym zgrzewem