Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Co za tydzień w branży opakowań

Produkty Danica Foods pojemnikach Superlock
Producent żywności pakuje swój dżem dla dużego supermarketu w pojemniki od RPC Superfos. Dzięki opakowaniom możliwe jest zmniejszenie ryzyka zanieczyszczenia produktu i osiągnięcie niższych kosztów energii. Superlock to pojemniki z barierą tlenową. Opakowanie formowane jest wtryskowo z polipropylenu. Dzięki wykorzystaniu pojemników możliwy jest znacznie lżejszy transport produktów. Wybór opakowań Superlock zapewnia całkowitą eliminację ryzyka, że odłamki szkła dostaną się do dżemu. Po skończeniu sie produktu, pojemniki mogą być używane do podgrzewania jedzenia w kuchence mikrofalowej.

Plast-Box zwiększyła zysk w pierwszym kwartale
Grupa kapitałowa Plast-Box spodziewa się udanego roku. Zysk netto zwiększył się o 169% do 1.9 mln zł i uzyskała stopę zysku netto 5,5% oraz stopę EBITDA 15,5%. Z końcem marca firma wypracowała 35,7 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 35,0 mln zł w porównaniu tego okresu ubiegłego roku, co daje 2,2 proc. wzrostu rok do roku.


Grupa Recykl poprawiła wyniki w pierwszym kwartale
Grupa Recykl, producent granulatów gumowych zakończył I kwartał z pozytywnym wynikiem. Przychód ze sprzedaży wzrósł o 17% w relacji do poprzedniego roku i wyniosły 8,9 mln zł. Zysk netto zwiększył się o 44% i tym samym przekroczył o 460 tys. zł. Wzrost skali biznesu poprawił marże. Marża ze sprzedaży podwoiła się przekraczając 7,9%, a rentowność na działalności operacyjnej wyniosła 11,1%. Natomiast rentowność netto całej Spółki przekroczyła 5% w porównaniu do 4,20% z zeszłego roku. Początek roku w branży zawsze jest najsłabszy, a dodatkowo przyczynił się do tego spadek cen oferowanych produktów i usług. Mimo tego Grupa Recykl zwiększyła sprzedaż, głównie w kwestii paliw alternatywnych.

Krynicki Recykling z zyskiem 453 tys. zł w I kwartale
Jedna z największych w Polsce firma przetwarzająca i uzdatniająca stłuczkę szklaną zdobyła zwiększone wyniki w pierwszym kwartale 2016 roku. Osiągnięcie 15,43 mln złotych skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży przyniosło zysk netto na poziomie 453 tys. zł, a EBIDTA 3,82 mln zł. Ze względu na modernizację prowadzoną w dwóch największych polskich hutach szkła, odbiór uzdatnionej stłuczki został przesunięty, a tym samym zlecenia te będą ujęte dopiero w kolejnych kwartałach 2016 r. Umowy podpisane z O-I Europe, Ardagh Glass oraz CP Glass zapewniają dynamiczny rozwój, który zapewni ponad 60 mln złotych przychodów w br. Segment z zakresu recyklingu surowców naturalnych to perspektywiczna branża. Z roku na rok odnotowuje ona znaczne wzrosty. Obecnie zapotrzebowanie hut na ten surowiec wynosi około milion ton. Przetworzonych zostanie natomiast 600 tys. ton, z czego połowę przejmą zakłady Krynicki Recykling. Firma stawia na rozwoju organiczny, który pozwala skutecznie zareagować na zapotrzebowania i tendencje rynkowe. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Krynicki Recykling podjęło decyzję o wypłacie dywidendy za zysk z 2015 roku w wysokości 0,30 zł na akcję. Daje to łącznie kwotę 5,1 mln zł.Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Automatyczny system pakowania elementów


Tunele grzewcze do obkurczania folii

Taśma klejąca aluminiowa

Regranulat transparentny