Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Wielka Brytania wprowadza proste opakowania dla papierosów

Nowy przepis nakłada na producentów papierosów obowiązek pakowania ich w neutralne pudełka. Od tej decyzji odwołać się próbowały cztery międzynarodowe koncerny tytoniowe - Philip Morris International, British American Tobacco, Imperial Tobacco oraz Japan Tobacco International. 19 maja brytyjski High Court odrzucił ich wniosek. Zgodnie z nowym zarządzeniem 65% powierzchni na froncie i z tyłu opakowania ma być przeznaczone na graficzne ostrzeżenia pokazujące skutki palenia. Ponadto z pudełek znikną wszystkie elementy marketingowe, jak kolor, logo, ciekawa czcionka. Każde opakowanie papierosów będzie posiadało oliwkowozieloną barwę. Zmiany chcą zmniejszyć atrakcyjność palenia papierosów, szczególnie u osób młodych. Papierosy w obecnych opakowaniach muszą zostać wyprzedane w ciągu najbliższego roku.

 

RPC kompleksowo obsługuje firmy

Współpraca firmy Roar Advanced Finishing z RPC zapewnia wykorzystanie szeregu technologii dopasowanych dla różnych produktów. Firma specjalizuje się w pielęgnacji i wykańczaniu samochodów. RPC dostarcza dla firmy 1- i 2,5-litrowe pojemniki polipropylenowe Paintainer, litrowe butelki z HDPE oraz litrowe butelki PET Power. Roar Advanced Finishing zdecydowało się na współprace nie tylko ze względu na różnorodność opakowań. Istotną zaletą opakowań RPC jest ich funkcjonalność. Firma dba o to, by produkty posiadały praktyczne butelki o wysokiej jakości. Produkty Roar Advanced Finishing należą do specjalistycznych, dlatego ich opakowania muszą być mocne i zapewniać skuteczną ochronę. Poza łatwością w użyciu, opakowanie jest także ważne przy zakupie produktu. Butelki od RPC spełniają wymagania firmy, dlatego współpraca jest bardzo szeroka. Dzięki kompleksowej obsłudze opakowania posiadają spójny kolor pomarańczowy i czarny, co wpływa na tożsamość marki i skuteczną ekspozycje produktów na sklepowych półkach.

Zobacz produkty

 

Ciech Sarzyna z nowymi opakowaniami produktów rolniczych

Grupa Chemiczna Ciech, rozpoczęła współpracę z SaltPepper Brand Design w zakresie przygotowania kompleksowego systemu opakowań dedykowanym rolnikom. Producent postawił na zmianę wizerunku wszystkich linii produktowych. Agencja postawiła na wyróżnienie produktów na tle konkurencji dzięki wprowadzeniu na opakowaniach atrakcyjnych, rozpoznawalnych zdjęć. Nazwy produktów także zyskały unikatową oprawę wyróżnioną elementem kolorystycznym. Zmiany maja ułatwić klientom podejmowanie decyzji zakupowych oraz stworzyć znak rozpoznawczy producenta. 

 


Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

 
Skrzyniopalety plastikowe 1200x1000x790mm

Regranulat foliowy LDPE biały

Zgrzewarka oporowa do folii

Maszyna spinająca towary na paletach