Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

KB Folie Polska wyróżnione godłem Teraz Polska"
Firma KB Folie Polska zdobyła wyróżnienie podczas 26. edycji konkursu Teraz Polska" w kategorii produkt – wielowarstwowe opakowania barierowe z nadrukiem dla przemysłu spożywczego. W tej edycji konkursu nagrodzonych zostało: 15 produktów, 8 usług oraz 2 przedsięwzięcia innowacyjne i 3 gminy. Wybór laureatów nie należał do łatwych. Wśród zgłoszeń, aż 58% otrzymało na etapie  oceny ekspertów 900 i więcej punktów na 1000 możliwych. Pokazuje to wysoki poziom i wyrównaną rywalizację o Godło „Teraz Polska”. Nagroda cieszy się dużym zaufaniem, uznaniem i dobrą opinią publiczną. Daje także gwarancję najwyższej jakości dla klientów chcących nabyć produkt. W tym roku firma KB Folie Polska obchodzi także 20-lecie istnienia, co nadaje symboliczny wymiar przyznanej nagrodzie. Ceremonia wręczenia statuetek „Teraz Polska” i „Wybitny Polak” odbyła się 30 maja 2016 r. w trakcie wieczornej Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie. Statuetkę w imieniu KB Folie Polska Sp. z o.o. odebrał Pan Prezes Artur Maciej Paradowski. Podczas wieczoru odbył się koncert Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch&Mitch.


Dowiedz się więcej 

 

Nowe pojemniki „z nóżkami” od  RPC Sæplast
Firma poszerza swój asortyment wiodących na rynku pojemników 630 PE. Tym razem dostępna będzie wersja bez spodu paletowego, ale „z nóżkami”. To idealne rozwiązanie dla klientów, którzy potrzebują pełnego dostępu z czterech stron. Nową wersję pojemników można zamówić z pokrywą oraz ustawić je w stosy razem z istniejącymi wersjami typu paletowego. Pojemniki Sæplast z PE uznawane są za najlepszą opcję do bezpiecznego i efektywnego przewożenia produktów spożywczych i są szeroko stosowane w przemyśle mięsnym, drobiowym i przemyśle produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego. Pojemnik wykonany jest dzięki trójwarstwowej konstrukcji polietylenowej, co zapewnia wyjątkową wytrzymałość oraz niską wagę, łatwość przeładunku i utrzymanie niskiego poziomu hałasu. Tak wysoka trwałość pozwala na obniżenie kosztów ogólnych. Konstrukcja z tworzywa o porach zamkniętych (closed cell core) nie wchłania cieczy oraz zapobiega rozwojowi szkodliwych bakterii. Dzięki specjalnemu wykonaniu pojemniki można stosować w najtrudniejszych środowiskach roboczych. Ponadto produkty wytwarzane są z materiału odpowiedniego w 100% do artykułów spożywczych i są całkowicie zdatne do recyklingu.


Tetra Pack z nagrodą WorldStar Award
Tetra Evero Aseptic to innowacyjny karton na mleko w kształcie butelki. Zadebiutował on przed pięcioma laty, a obecnie został wyróżniony w konkursie WorldStar Award, jako pierwsza aseptyczna butelka na mleko wykonana z tektury. Nagroda, przyznawana przez Światową Organizację Opakowań (WPO), jest wyrazem uznania dla wyjątkowych rozwiązań posiadających atrybuty, takie jak: innowacyjność, jakość, wysoki poziom wzornictwa oraz ekologiczność. Dwa lata temu innowacyjne opakowanie zdobyło także nagrodę International Forum Packaging Design Award. Butelka jest wykorzystywana przez firmy produkujące mleko oraz nabiał. W ciągu ostatnich 5 lat weszła w skład oferty wielu czołowych producentów artykułów mlecznych z krajów takich jak Hiszpania, Portugalia, Włochy, Rosja i Brazylia.

Zobacz innowacyjne opakowanie


Jeszcze w tym tygodniu...

Seminarium - mnożenie, pakowanie, kontrola procesów odbędzie się 8 czerwca br. na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w OlsztynieNajciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Skrzynie, opakowania euro, palety drewniane

Opakowania z folii PA i PE

Pojemnik 250g, 500 szt

Worki sztauerskie Docker PP