Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Opakowanie piankowe do żywności - 100BIO 
Tag Packaging rozpoczęła produkcję pierwszego w pełni biodegradowalnego opakowania do żywności wykonanego z pianki. Innowacyjne pojemniki są bardzo wytrzymałe, odporne na zimno i izolujące termicznie, a nawet amortyzujące wstrząsy. Firma wytworzyła 16 produktów, począwszy od kubków, przez tacki typu calmshell, po tacki do sushi. 100BIO to ekonomiczna alternatywa dla właścicieli restauracji serwujących dania na wynos. Wszystkie pojemniki wykonane zostały z biodegradowalnego biopolimeru kwasu polimlekowego (PLA) o nazwie handlowej Inego. Producentem tego tworzywa jest firma NatureWorks. Wytwarza się je z cukrów pochodzących z roślin, takich jak kukurydza czy trzcina cukrowa. Opakowania pozwalają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery i nie zawierają metali ciężkich, żrących chemikaliów i substancji rakotwórczych. Ponadto pojemniki 100BIO posiadają międzynarodową certyfikację ISO 14855, co potwierdza ich biodegradalność.

Zobacz produkty Tag Packaging

 

Zmiany w zakładach Stora Enso w Varkaus
Firma z powodzeniem przestawiła swoją maszynę papierniczą z papierów bezdrzewnych na papiery opakowaniowe z włókien pierwotnych. W prace adaptacyjne firma zainwestowała 110 mln euro. W roku 2017 oczekuje się pełnej produkcji papieru siarczanowego. Jego zdolność produkcyjna w zakładzie Varkaus wyniesie ok. 390 tysięcy rocznie o niskiej gramaturze. 

 

Zielona modernizacja zakładów Mondi Świecie
Polskie zakłady Mondi Group podjęły jedną z największych inwestycji. Projekt pod nazwą „Green Świecie” zapowiada dwa etapy modernizacji zakładu z myślą o ochronie środowiska. Inwestycja zapowiada instalację najnowocześniejszych urządzeń, które zwiększą wydajność energetyczną i sprawią, że zakłady staną się samowystarczalne właśnie pod względem energetycznym. Ponadto projekt „Green Świecie” prowadzi do redukcji dwutlenku węgla. Pierwsza część inwestycji zostanie zakończona jeszcze w tym roku. Obejmuje ona instalację kotła sodowego oraz turbiny, a także wymianę dwóch kotłów węglowych na kocioł na biomasę. Koszt wynosił będzie 166 mln euro. Druga część projektu pochłonie 94 mln euro, Jego zakończenie planowane jest na rok 2017. Inwestycja zapewni większą zdolność produkcyjną, dając pełną wydajność kotła sodowego.

 

Nowe produkty od UPM Raflatac
Firma rozszerza gamę materiałów na produkty spożywcze dla europejskich odbiorców, wprowadzając do oferty folie PP White FTC 6 oraz nadającą się do kontaktu z żywnością wersję cienkiego i przezroczystego materiału wierzchniego Vanish. PP White FTC 6 to wielozadaniowa folia przeznaczona do produkcji etykiet sztywnych, odporna na wodę, chemikalia i oleje. Gama materiałów Vanish pozwala na tworzenie innowacyjnych i skomplikowanych wzorów na etykietach spożywczych na opakowania z tworzyw sztucznych i szkła. Materiał jest znacznie bardziej ekonomiczny i ekologiczny, gdyż wykorzystuje znacznie mniej surowca.

Dowiedz się więcej o firmie 

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Deseczki do skrzynek – sprawdź cenę

Zgrzewarki impulsowe stołowe

Kobiałki na owoce

Papier, opakowania, kartony w niskich cenach