Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Mondi umacnia swoją pozycję w Turcji
Grupa Mondi przejmuje turecką firmę Kalenobel. Poinformowano o podpisaniu porozumienia dotyczącego przejęcia 90% kapitału tureckiej spółki. Ostatnie 10% należy do funduszu inwestycyjnego Argus oraz dyrektora zarządzającego i założyciela firmy, Olcaya Hephiza. Inwestycja ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale br. ze względu na czas podejmowania decyzji przez odpowiednią władzę i urzędy. Turecka firma specjalizuje się w produkcji opakowań giętkich do produktów spożywczych oraz higienicznych, a także kartonów aseptycznych. Kalenobel posiada dwa zakłady produkcyjne oraz siedzibę firmy w Stambule. Połowa produkcji eksportowana jest do krajów Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Grupa Mondi jest obecna w ponad 30 krajach i zatrudnia ok. 25 000 osób. Jej główna działalność koncentruje się w Europie Środkowej, Rosji, Ameryce Płn. i Afryce Płd. W roku 2015 jej obroty wyniosły 6,8 mld euro.
Dowiedz się więcej o firmie


Studenci poligrafii odwiedzili KBA Radebeul
W drugiej połowie maja firma KBA CEE zorganizowała dla grupy 30 studentów z Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, wyjazd do zakładów produkcyjnych Koenig & Bauer w Radebeul. Tego typu wyjazdy dla młodych, kształcących się na kierunkach związanych z poligrafią, stały się w przypadku firmy KBA CEE już niemalże tradycją. Gospodarzami spotkania byli Paweł Krasowski, Marketing & Administration Manager oraz Grzegorz Szymczykowski, dyrektor ds. sprzedaży i serwisu. Firmę i jej portfolio przedstawił Joerg Henkel – Senior Sales Manager w dziale arkuszowym KBA, a Sascha Fischer, kierujący działem zarządzania produktem w firmie KBA - skoncentrował się na mechanicznych aspektach maszyn KBA Rapida w kontekście automatyzacji i usprawnienia procesów produkcyjnych. 

Studenci mieli okazję zwiedzić halę montażową, centrum logistyczne oraz centrum treningowe. Następnie Diego Hellmuthaeuser – Product Manager, zaprezentował rozwiązania KBA w zakresie technik kontrolno-pomiarowych z serii ErgoTronic i QualiTronic. Ciekawym punktem wyjazdu było zwiedzanie zlokalizowanej tuż obok zakładów KBA drukarni wielkoformatowej Ellerhold, posiadającej obecnie trzy wielkoformatowe maszyny serii KBA Rapida. Ostatniego dnia studenci odwiedzili zakład poligraficzny TFP w Kórniku. Studentów powitał tam Piotr Rachowski – dyrektor operacyjny TFP. Młodzi wzięli udział w praktycznych warsztatach poświęconych technologii fleksograficznej. Zwiedzili tam także działy rozwoju, projektowania opakowań, kontroli jakości, a następnie halę produkcyjną dedykowaną technice offsetowej i magazyn wysokiego składowania. 
Sprawdź szczegóły


Nowe, ekologiczne atramenty Videojet
Videojet opracowało specjalne atramenty, niebieskie i zielone, ograniczające ilość odpadów. To rozwiązanie zapewni zmniejszenie globalnego problemu sprzedawców detalicznych związanego z odpadami po opakowaniach oraz ograniczy ilość tych odpadów trafiających na składowiska. Ekologiczne atramenty są uzupełnieniem szerokiej oferty płynów zoptymalizowanych do drukarek CIJ firmy Videojet z serii 1000. Zostały one zaprojektowane specjalnie do druku kodów na jasnych lub kolorowych powierzchniach. Atramenty nadają się świetnie do drukowania, także na niepowlekanych podłożach polietylenowych i polipropylenowych. Ponadto zapewniają one doskonałą przyczepność na tworzywach sztucznych, kartonach powlekanych czy metalach, a ponadto na papierze, drewnie, ceramice i szkle. Sekretna receptura nowych atramentów zawiera etanol/aceton, który idealnie nadaje się do linii pakujących o wysokiej szybkości, wymagających szybkiego schnięcia. Eliminuje to rozmazywanie i pomaga zachować czytelność oznakowania mimo ścierania w wyniku stykania się produktów podczas układania i transportowania na liniach produkcyjnych.Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Składarko - sklejarka opakowań kartonowych


Łubianki kobiałki plastikowe na owoce - używana


Linie do wytłaczania folii do termoformowania KUHNE


Kosze siatkowe pojemniki gitterbox