Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Amerykańska FDA chce jeszcze raz rozważać nt. bezpieczeństwa ortoftalanów w produktach papierniczych
Urząd do spraw Żywności i Leków chce zbierać opinie popierające petycje odnośnie bezpieczeństwa stosowania 30 potencjalnie toksycznych związków chemicznych zwanych ortoftalanami. Związki te wykorzystywane są jako dodatki w opakowaniach do żywności. Badania mają ocenić toksyczne działanie  ortoftalanów w niektórych produktach papierniczych – od celofanu po tekturę i papier opakowaniowy do żywności. Trzydzieści związków zostało zatwierdzonych przez FDA jako plastyfikatory w takich produktach jak tworzywa sztuczne, środki wiążące, środki powlekające, środki przeciwpienne, podkładki uszczelniające i środki kontroli zawiesin i szlamów, w materiałach do pakowania żywności i jej przetwarzania. Jeśli obawy dotyczące szkodliwości tych środków potwierdzą się, konieczne będzie poszukiwanie nowych alternatywnych powłok w tym sektorze. 

 

Opakowania LINstar Plus z lepszą absorbcją
Firma Linpac wprowadziła do swojej oferty opakowania, pozwalające na uzyskanie bardzo korzystnej prezentacji produktów. LINstar Plus mają wyjątkowo dobre wskaźniki chłonności, co wpływa na zapobieganie wyciekom z opakowań soków mięs, ryb i drobiu. Specjalny rdzeń chłonie płyny dzięki opatentowanej technologii wykorzystania folii ze spienionego polistyrenu. Poza specjalnymi tackami konieczne jest także użycie specjalnych folii PVC LINwrap. Rozwiązanie to znacznie poprawia prezentację opakowania, wchłaniając soki i zapewniając brak wycieków. Ponadto dzięki laminowaniu folią produktów, nabierają one charakteru najwyższej jakości, a w porównaniu z podobnymi produktami zwiększają sprzedaż i zadowolenie klientów. Nowe tacki LINstar Plus mogą być także stosowane w ręcznych i automatycznych maszynach do owijania folią rozciągliwą.

Dowiedz się więcej 

 

Zakłady Gallus zapraszają we wrześniu na Dni Otwarte
Dwa lata temu dni otwarte w zakładach Gallus Ferd. Rüesch AG w St. Gallen zgromadziły 700 gości z całego świata. W tym roku zakłady szykują jeszcze większą imprezę. Dni otwarte odbędą się 20-22 września br., a podczas nich zaprezentowana zostanie nowa generacja maszyn. Wśród premier znajdzie się nowa platforma maszyn do druku etykiet, odświeżająca tradycyjny druk etykiet. Podczas prezentacji, uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej możliwościom systemów drukujących Gallusa i Heidelberga. Wśród maszyn znajdą się: Gallus Labelfire 340, Gallus RCS 430, Gallus ECS 340, Heidelberg Omnifire, Gallus Rotascreen oraz pełna oferta części i usług serwisowych.

 

 

Nagroda INTERPHEX dla Videojet za innowację technologiczną
Firma Videojet Technologies otrzymała nagrodę dla wystawcy za najlepszą innowację technologiczną przyznaną na targach INTERPHEX przez firmę Pharmaceutical Processing. Znakowarka Videojet 7510 z laserem światłowodowym zapewnia system znakowania laserowego odpowiedni dla oznakowań o wysokim kontraście na tworzywach sztucznych o wysokiej gęstości oraz metalach. Urządzenie o mocy 50W znakuje także butelki produktów farmaceutycznych i aluminiowych pokrywek fiolek. Znakowarka Videojet 7510 pracuje z prędkością do 440 m/min, ma wpływ na lepszą jakość i posiada mniejszą jednostkę znakującą.

Zobacz produkty Videojet

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

 

Robot paletyzujący Robopack Alima-Pack

Tuby foliowe

Łubianka plastikowa na owoce

Europalety, opakowania, skrzynie