Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Rexam pod skrzydłami firmy Ball
Zakończył się proces przejęcia firmy Rexam przez Ball w kwocie ok. 6,1 mld dolarów w gotówce i akcjach oraz zadłużenia netto w wysokości blisko 2,4 ml dolarów. Dzięki temu firma Ball stała się obecnie największym producentem puszek na napoje w skali globu. Część biznesu, zgodnie z zapowiedziami została sprzedana Grupie Ardagh za kwotę ok. 3,1 mld dolarów. Poza obecnym portfolio, do asortymentu firmy dołączyły opakowania metalowe na żywność, puszki na aerozole czy elementy z branży lotniczej. Firma posiada oddziały na pięciu kontynentach, zatrudniając 18,7 tys. pracowników. Główna siedziba niezmiennie pozostaje w Broomfield w Kolorado. Do końca bieżącego roku wszystkie działania niezbędne do wsparcia grupy przeniesione zostaną do USA.

 

Wszczęto postępowanie URE wobec BSC Drukarnia Opakowań
Spółka BSC Drukarnia Opakowań poinformowała o wszczęciu przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki postępowania administracyjnego w sprawie wymierzenia spółce kary pieniężnej. Powodem postępowania jest podejrzenie naruszenia przez spółkę obowiązku stosowania się do wprowadzonych w dniach 10-31 sierpnia 2015 r. ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. Spółka musi złożyć wyjaśniania w tej sprawie. Za naruszenia BSC Drukarnia Opakowań może zostać ukarana nawet na kwotę odpowiadającą 15% przychodu spółki osiągniętego w poprzednim roku podatkowym. Przy ustaleniu wysokości kary prezes bierze pod uwagę stopień szkodliwości czynu oraz zawinienia, a także dotychczasowe raporty podmiotu i możliwości finansowe.
Zobacz raport Spółki 

 

Część biznesu Innovia Films została sprzedana
Innovia Films sprzedała część swojego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcja folii celulozowych, japońskiej grupie Futamura Chemicals Co Ltd. Odsprzedane zostały zakłady w Wigton w Wielkiej Brytanii oraz w Tecumseh w USA. Transakcja zapewni części pracowników przejście do Futamury, nie tylko tym odpowiedzialnym za produkcję folii celulozowych, ale także związanym z działalnością badawczą, marketingową, handlową, finansową, informatyczną oraz obsługą klienta i innymi. Zmiany dotyczą także polskiego oddziału firmy. Po sprzedaży części swego biznesu Innovia będzie jeszcze silniej angażować się w biznes banknotów polimerowych oraz na folii BOPP.

 

Mondi Group kupiła firmę Uralplastic
Grupa Mondi wykupiła 100% akcji firmy ZAO Uralplastic-N od spółki akcyjnej Rusnano oraz prywatnego inwestora. Uralplastic posiada fabrykę w pobliżu Jekaterynburga na rosyjskim Uralu. Firma działa w zakresie produkcji opakowań giętkich na żywność, artykułów higienicznych, produktów domowego użytku oraz innych opakowań. W ubiegłym roku finansowym Uralplastic zanotował przychody w wysokości 29,2 mln euro oraz EBIDTA w wysokości 4,7 mln euro. Transakcja ma się zakończyć w lipcu b. r.
Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Pojemnik metalowy Gitterbox

Składarko - sklejarka opakowań kartonowych

Wiadro 10l po spożywce z przykrywką

Półautomatyczna paskarka do kartonów, taśma pp KZB I