Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Pankaboard nadal rozwija swoje produkty
Firma kontynuuje program inwestycyjny zapewniający modernizację maszyny BM2, produkującą kartony pudełkowe (FBB) o wyższej specyfikacji wagowej. Niedawno zakończono prace nad modernizacją maszyny BM3, gdzie zainstalowano nowy wlew rozcieńczający. Początek roku minął pod znakiem inwestycji w poprawę kontroli formowania na maszynie BM2, dla uzyskania najwyższych standardów jakości. Działania te sprawiły, że udoskonalono i zoptymalizowano dystrybucję włókien w celu zwiększenia płynności i wydajności procesu. Efektem inwestycji było uzyskanie doskonałej jakości zadruku, ulepszonej powierzchni pod laminowanie i poprawienie właściwości roboczych na szybkich liniach pakowania. Nowa technologia pozwoli kontynuować prace nad modernizacją kartonów pudełkowych, optymalizując ofertę produktową dla strategicznych zastosowań końcowych.
Dowiedz się więcej


Easysnacking z nową serią mrożonych jogurtów
Opakowanie EasySnacking z oferty RPC Superfos otrzymało nagrodę za innowacyjność w konkursie Product Innovation Award 2016 od stowarzyszenia producentów opakowań dla gastronomii Foodservice Packaging Association oraz zostało finalistą w kategorii „najlepszego opakowania do dań gotowych i produktów na wynos” w konkursie branży spożywczej World Food Innovations Awards. Ponadto jest także zdobywcą nagrody Scanstar przyznawanej w skandynawskim konkursie branży opakowaniowej o tej samej nazwie. Produkt dostępny jest w 3 różnych smakach. Producent, Luxlait, wypuścił na rynek jogurty: brzoskwiniowy z marakują, truskawkowy oraz karmelowy z solonym masłem i orzechami pekan. Produkty posiadają lekką, kremową konsystencję, kuszą pysznym smakiem lodów, a przy tym mają mniej kalorii. Dużym zainteresowaniem cieszy się samo opakowanie. Elegancki, formowany wtryskowo pojemnik PP zawiera stylową łyżeczkę w pokrywce, która ułatwia spożywanie produktu w drodze. Zaletą opakowania są także przezroczyste pokrywki, dzięki którym widać, jaki smak wybiera klient. Firma Luxlait już pracuje nad opracowaniem kolejnych smaków. Plast-Box znowu zwiększa wyniki
Spółka opublikowała wstępne wyniki skonsolidowane za pierwsze półrocze 2016 roku. Zapowiadają one wzrost zysku o 55%. Po pierwszym półroczu spółka odnotowała 76,3 mln zł przychodu, co pokazuje wzrost rok do roku o 4,3%. EBITDA wypracowana w tym okresie to 11,3 mln zł, co daje nam wzrost o 1,1%. Szacowany zysk netto grupy Past-Box wynosi niemal 5,5 mln zł. Porównując te dane do ubiegłego roku, wzrośnie o 55,2%. Marżą EBITDA wyniosła 14,8%, a marża zysku netto 7,2%. Plast-Box planuje nadal utrzymać się w czołówce firm produkujących opakowania z tworzyw sztucznych.
Zobacz raport spółki Pastr-BoxFlint Group z globalnym centrum kolorystycznym w Polsce
Firma poinformowała o otwarciu nowego centrum kolorystycznego dedykowanego farbom do druku opakowań – Global Colour Centre (GCC). W centrum utworzono działy, takie jak: centrum demo, akademia klienta, sekcja dopasowywania kolorów 24/7 oraz cyfrowe rozwiązania zarządzania kolorem, wspierające wszystkie cztery segmenty biznesowe Flint Group z zakresu produkcji opakowań. Wśród segmentów tych znalazły się: druk na papierze i tekturze, produkcja opakowań giętkich, druk arkuszowy i druk wąskowstęgowy. Ceremonia otwarcia zapowiedziana została na 29 czerwca br. w Łodzi. Zainteresowanie cyfrowymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania kolorem stale rośnie we wszystkich rynkach na całym świecie. Otwarcie nowego centrum zapewni klientom Flint Group unikalną pomóc w przeniesieniu zarządzania kolorami do następnego poziomu i do przyszłości, niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie się oni znajdują. Digitalizacja zapewnia elastyczność i szybkość w całym łańcuchu wartości we wszystkich segmentach produkcji opakowań i etykiet. Natomiast globalizacja firmy dostarczy powtarzalny model systemu na całym świecie w wielu miejscach. Rozwiązania Flint Group zapewniają kompleksowy pakiet opcji oferując najwyższą wydajność operacyjną, dokładność i spójność odwzorowania barw marki.
Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Pojemniki na owoce, warzywa i grzyby


Gitterbox cynkowany pojemnik siatkowy


Bigownica HMB 2800


Zgrzewarka automatyczna