Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

API Group nabywa zakłady w USA
Grupa API pomyślnie zakończyła proces przejęcia zakładów specjalizujących się w laminowaniu tektury - firmę Hazen Paper Company. Fabryki zlokalizowane są w Osgood, w stanie Indiana, USA. Firma Hazen Paper Company jest producentem papieru z siedzibą w Holyoke, w stanie Massachusetts od 1925 r. W ten sposób API Group kontynuuje strategię przeznaczoną rozwiązaniom wzmacniającym markę na rynku produkcji opakowań. Działania te pozwolą firmie dostarczać zintegrowaną ofertę z zakresu folii i laminowania dla klientów na całym świecie. Firma Hazen nadal będzie dostarczać API Osgood wysokiej jakości srebrne i holograficzne folie do laminowania.
Bądź na bieżąco


Mepax Brady – najodporniejsze etykiety do stosowania na zewnątrz
Brady opracowała identyfikacyjne etykiety o ponad dziesięcioletniej odporności na promienie UV, ścieranie, a także działania cieczy i innych czynników pogodowych. Produkt stosowany jest do identyfikacji sprzętu, pojazdów, komponentów i obiektów. Nowe, bezhalogenowe i bardzo wytrzymałe etykiety firmy Brady przylegają trwale i zachowują czytelność nawet w najbardziej wymagających warunkach zewnętrznych. Produkty są wyjątkowo wytrzymałe, a dodatkowo nie potrzebują wierzchniej powłoki laminującej. Etykiety wykorzystywane są do identyfikacji paneli fotowoltaicznych, kabli, drogowskazów, automatów z żywnością, klimatyzatorów dachowych, drzwi oraz zewnętrznych klatek schodowych. Istnieje możliwość wydruku produktu na miejscu, dzięki wysokiej jakości, stacjonarnej lub mobilnej, termotransferowej drukarce Brady. 
Dowiedz się więcej o firmie


Ruszyła nowa tekturnica firmy Kotkamills
Nowa tekturnica BM2 rozpoczęła produkcję w mieście Kotka w Finlandii. Wytwarzana dzięki niej szeroka gama tektur pudełkowych będzie nosić nazwę AEGLE, natomiast tektury do żywności będą produkowane pod nazwą ISLA. To pierwsze takie urządzenie produkujące dyspersyjne powłoki barierowe bezpośrednio w maszynie oraz tektury barierowe, które mogą być poddane recyklingowi  z normalnymi odpadami papierowymi. Firma działa w zakresie produkcji opakowań do żywności, środków farmaceutycznych i kosmetyków, a także produkcji tektur do żywności, jednorazowych kubków i talerzy. Tektura produkowana jest ze świeżych skandynawskich włókien drzewnych. Nowa maszyna zapewni także wiele korzyści w zakresie ochrony środowiska.Fabryka UPM Raflatac z „zieloną” energią
Zakład w Biskupicach Podgórnych został otwarty w 2008 roku. Fabryka produkuje szeroki wachlarz wysokiej jakości papierowych i foliowych materiałów etykietowych. UPM Raflatac zatrudnia 250 osób przy produkcji maszyn powlekających i tnących, automatycznych linii pakowania oraz posiada wysoce zautomatyzowany przepływ materiałów. Od 2015 roku 100% energii elektrycznej, którą wykorzystuje fabryka, pochodzi ze źródeł naturalnych. Fabryka UPM Raflatac współpracuje z firmą Enea, która wytwarza energię elektryczną ze źródeł odnawialnych we własnych elektrowniach wodnych, farmach wiatrowych oraz biogazowych, a także częściowo zakupioną na giełdzie. Firma zamierza kontynuować współpracę przez najbliższe lata.
Sprawdź szczegóły
Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:


Głowica zaszywająca FISCHBEIN, seria 100 i 200, EmpressWypełniacz do paczek


Worki raszlowe


Maszyna flow-pack BECK+ Co