Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

Drukarnia Opakowań "EWA” Strękowski z innowacjami na Targach Packaging Innovations

Na Targach Packaging Innovations firma "EWA" Strękowski ma w planach zaprezentować innowacyjną technologię zabezpieczania produktów pakowanych w folie transparentne przed oddziaływaniem promieniowania UV. Nową technologię firma zamierza wdrożyć w kwietniu 2017 roku.

W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną opakowania, które mają na celu chronić żywność, tak jak krem z filtrem chroni naszą skórę. 

Nowa technologia polega na zabezpieczeniu transparentnych powierzchni w foliach opakowaniowych, przed przenikaniem promieniowania UV do zapakowanego produktu. Nakładanie lakierów odbywa się w trakcie druku, w technologii fleksograficznej - powierzchniowo, rewersyjnie lub przed nadrukiem. Zastosowanie lakierów zabezpieczających nie wymaga zmian w projekcie opakowania, ani zmian matryc drukujących.

Innowacyjna technologia umożliwia miejscowe, ekonomiczne naniesienie lakieru w oknach transparentnych folii zarówno na powierzchni opakowania, jak również pomiędzy warstwami folii w jednym przebiegu.

Dzięki zastosowaniu wspomnianej technologii produkt zyskuje: ochronę wrażliwych produktów spożywczych przed pogorszeniem jakości spowodowanej oddziaływaniem promieniowania UV, lepszą widoczność produktów wrażliwych na UV w punkcie sprzedaży, możliwość użycia opakowań transparentnych, możliwość przedłużenia trwałości żywności wrażliwej na promieniowanie UV.

Nowa technologia przede wszystkim powinna sprawdzić się przy produktach zawierających znaczne ilości tłuszczów oraz B-karotenu, które w sposób szczególny są narażone na szkodliwe oddziaływanie promieniowania UV, takich jak: prażynki, chipsy, mięsa, kwaszonki, słodycze itp. 

 

Dowiedz się więcej o firmie "EWA" Strękowski

 

Pierwsza w Polsce instalacja falcerki GUK na maszynie pakującej RADPAK

Z końcem 2016 roku miejsce miała pierwsza w Polsce instalacja falcerki GUK - model FA 21/4 CARTONAC 2000-2 SP - na maszynie pakującej polskiego producenta – firmy Radpak z Włocławka. Odbiorcą tej konfiguracji maszyn jest firma Target S.A. z Kartoszyna.

GUK Falzmaschinen Griesser & Kunzmann GmbH & Co. to firma, której przedstawicielem w Polsce od wielu lat jest Avargraf. Jest to światowy lider w produkcji falcerek dedykowanych do produkcji ulotek farmaceutycznych i kosmetycznych, jak i falcerek montowanych na maszynach lub liniach pakujących renomowanych producentów, czego przykładem jest instalacja na maszynie wykonanej przez Radpak.

Firma Target S.A. istnieje od 1991 roku. W jej ofercie znajdują się m.in. środki ochrony roślin, nawozy, ziemia, podłoża, trawy, gama produktów „Dla domu” oraz linia „Natural”.

Radpak to firma z 25 letnim stażem, produkująca maszyny począwszy od ich projektowania, poprzez marketing, sprzedaż, na serwisie kończąc.

Firma Target, aby unowocześnić i zautomatyzować swoją produkcję, poszukiwała linii pakującej do wyrabianych przez nią produktów. Wcześniej były one pakowane ręcznie i proces ten był czasochłonny, angażując przy tym wiele osób.

Falcerka do ulotek firmy GUK - model FA 21/4 CARTONAC 2000-2 SP, wykorzystana we wspomnianej konfiguracji, jest montowana na maszynach do pakowania w opakowania kartonowe oraz liniach pakujących. Stanowi ona połączenie sprawdzonej techniki z nową mechaniką pobierania arkusza i ustawiania wałków. Jak podaje producent - znakomicie nadaje się do zabudowy na liniach pakujących o wydajności wynoszącej nawet 500 użytków na minutę. Dzięki małym wymiarom i kompaktowej budowie daje się zintegrować z każdą linią pakującą. Napęd może następować z maszyny pakującej, lub bezpośrednio z falcerki wyposażonej we własny napęd w postaci silnika serwo bądź asynchronicznego. Jak zapewnia producent, czas narządu jest tu krótki a zmiana formatu prosta. Urządzenie jest łatwe w serwisowaniu dzięki napędom umieszczonym na zewnątrz korpusu. Falcerka zainstalowana na kartoniarce Radpak posiada własny napęd silnikiem asynchronicznym o wstępnie zaprogramowanej, stałej szybkości obrotowej. Ze względu na taktową, a nie ciągłą pracę kartoniarki odwoływanie sfalcowanych użytków jest automatyczne z użyciem czujników, fotokomórek i zaworów elektromagnetycznych sterujących dopływem powietrza na ssanie/podmuch.

 

Dowiedz się więcej

 

Targi CCE International 2017

Już za niecały miesiąc - 21 marca, w Monachium ruszają trzydniowe targi CCE International - jedyne w Europie targi dedykowane najnowszym technologiom w branży tektury falistej i opakowań kartonowych.

W wydarzeniu biorą udział zarówno producenci, jak i dostawcy maszyn, akcesoriów oraz usług z docelową grupą nabywców oraz użytkowników tych urządzeń.

Poprzednie targi zakończyły się ogromnym sukcesem, gromadząc prawie 2500 odwiedzających oraz ponad 150 wystawców na 4500 m² użytkowej powierzchni wystawienniczej.

Na całym świecie zapotrzebowanie na produkty wykonane z tektury falistej oraz kartonu wciąż osiąga tendencję wzrostową. Produkty z tektury falistej i kartonu są bardzo wszechstronne, lekkie i przyjazne środowisku. Produkowane z nich są zarówno proste opakowania magazynowe, jak i nowoczesne ekspozytory POS, czy luksusowe pudełka prezentowe. Dzięki innowacyjnym procesom produkcji i przetwórstwa oraz nowym zastosowaniom, zwłaszcza w obszarach drukowania i przetwórstwa, branża ta przechodzi obecnie dynamiczny rozwój technologiczny. 

 

Dowiedz się więcej

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

RIPACK 3000 Pistolet gazowy na Propan

Folia LDPE termokurczliwa wielkogabarytowa

Pochłaniacze wilgoci