Zobacz skrót najważniejszych informacji z branży opakowań. Z nami będziesz na bieżąco.

RemaDays 2017 - zobacz podsumowanie 13. edycji!

Zakończyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. W wydarzeniu udział wzięło ponad 760 wystawców, którym towarzyszyło 21 tysięcy odwiedzających.

Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw to jedna z największych imprez targowych branży reklamowej na świecie. Targi organizowane są od 2005 roku, rokrocznie przyciągając coraz większą ilość wystawców i zwiedzających. Na RemaDays Warsaw w trakcie trzech dni, na powierzchni ponad 35 000 m2 przedstawiciele branży z całego świata mają okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, topowymi produktami oraz światowymi trendami.

W ramach targów, oprócz nawiązywanych relacji biznesowych i towarzyszących im wydarzeń branżowych miejsce miała loteria dla zwiedzających oraz konkursy dla wystawców: Korony Reklamy, Gifts of the Year, Catalogue of the Year czy The Prize for Innovations. Jury przyznało złote, srebrne i brązowe medale za najbardziej innowacyjne rozwiązania, maszyny i urządzenia 2017 roku.

Wśród firm, które odniosły znaczący sukces goszcząc na targach znalazły się m in. Canon, Duplo Polska, Zinart, DKS, Zakłady Artystyczne ART czy Amagraf.

 

Zobacz szczegóły

 

Smurfit Kappa zwiększa swoją działalność w zakresie Bag-in-Box® w Europie

Jedna z wiodących na świecie firm z branży opakowań - Smurfit Kappa, ogłasza podpisanie umowy zakupu firmy Litbag, celem wzmocnienia swej pozycji w Europie Południowej.

Litbag ma szczególne doświadczenie w zakresie wielowarstwowych powłok barierowych EVOH, które zapewniają wydłużoną trwałość sprzedawanych produktów. Obecnie firma jest jednym z liderów na portugalskim rynku wina, eksportującym do wielu krajów, w tym Hiszpanii i Francji.

Nabycie firmy umożliwi Smurfit Kappa Bag-in-Box® wzmocnienie swojej pozycji na rynku w Europie Południowej i potwierdzenie statusu lidera w sektorze winiarskim.

 

Dowiedz się więcej

 

Transport delikatnych produktów

Piab wprowadził do swej oferty nowy system piFLOW®t do podciśnieniowego transportu, który jest zoptymalizowany do pracy w przemyśle farmaceutycznym, odżywek i spożywczym. Oferuje on wiele inteligentnych rozwiązań, które pozwalają na łatwy transport delikatnych produktów przy jednoczesnym zminimalizowaniu uszkodzenia materiału.

Proponowane przez firmę Piab urządzenie próżniowe piFLOW®t jest specjalistycznym przenośnikiem delikatnych produktów spożywczych i składników żywności. Jest ono skutecznym rozwiązaniem problemu wykorzystania technologii próżniowej w transporcie delikatnych produktów - takich jak: orzechy, ziarna, fasola, słodycze, suplementy diety i kapsułki. Nowy przenośnik ma potencjał w dziedzinie zautomatyzowanego transportu delikatnych produktów. Jest on wyposażony w innowacyjną i niezwykle wydajną technologię, która jest obecnie na etapie rejestracji patentu.

Kluczem do sukcesu jest kontrolowana niska szybkość na ukierunkowanym wlocie do przenośnika oraz eliminacja wszystkich ostrych krawędzi.

Urządzenie piFLOW®t ma możliwość transportu do czterech milionów produktów na godzinę. W przemyśle spożywczym umożliwia on bezpieczną obsługę powlekanych słodyczy, cukierków, palonych ziaren kawy, całych orzechów czy nutraceutycznych tabletek.

piFLOW®t bezpiecznie transportuje produkty pomiędzy różnymi sekcjami przetwarzania, takimi jak tabletkarki, bębny powlekające i linie do pakowania w blistry unikając przy tym ryzyka uszkodzenia produktu oraz eliminując stosowanie nieodpowiedniego wyposażenia standardowego i alternatywnych często ciężkich, manualnych procedur.

Podstawą piFLOW®t jest zastrzeżona, innowacyjna technologia piGENTLE™ (w trakcie opatentowania), która utrzymuje delikatny przepływ produktów poprzez regulację ciśnienia zasilania pompy. Dzięki temu transportowane wrażliwe produkty mogą być delikatnie traktowane. piFLOW®t jest rozszerzeniem popularnych i wysokiej jakości przenośników Piab piFLOW® oferowanych do transportu proszku i materiałów sypkich i został specjalnie opracowany, aby spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy i higieny w przemyśle farmaceutycznym (piFLOW®p), spożywczym (piFLOW®f) i chemicznym (piFLOW®i).

 

Dowiedz się więcej o Piab

 

SORTER partnerem drugiej edycji targów WARSAW PACK 2017

Sorter to powstała w 2010 roku w Radomiu firma, która jest jedynym w Polsce oraz Europie Wschodniej producentem maszyn i urządzeń do sortowania owoców i warzyw.

Firma Sorter poprzez wdrażanie własnej myśli technicznej w ciągle udoskonalanych rozwiązaniach urządzeń oferowanych klientom, konsekwentnie dąży aby stać się jednym z czołowych dostawców kompleksowych linii sortowniczych w Europie. 

Zaangażowanie młodej kadry inżynierów i konstruktorów, chęć rozwoju, obecność na targach oraz imprezach branżowych w połączeniu z zaufaniem, którym obdarza firmę coraz większa ilość klientów sprawia, że Sorter stała się w krótkim czasie znaczącym dostawcą maszyn i urządzeń do rozładunku, gradacji oraz pakowania owoców w Polsce i Europie.

Atutem firmy w stosunku do konkurencji jest położenie geograficzne siedziby, nieopodal dużych gospodarstw sadowniczych, co umożliwia z powodzeniem współpracę w zakresie utrzymania ruchu, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń, realizując swoje zadania poprzez kadrę wysoko wykwalifikowanych pracowników mobilnego serwisu.

Nowoczesne zaplecze produkcyjne m.in.: laserowe wycinarki do blach, giętarki cnc, roboty spawalnicze, czy współpraca z czołowymi światowymi producentami podzespołów elektronicznych, pozwalają dostarczać klientom produkt na najwyższym światowym poziomie w konkurencyjnych cenach.

 

Więcej o Warsaw Pack

 

Najciekawsze oferty dodane w tym tygodniu:

Artykuły gumowe

Przekładki antypoślizgowe STABLER

Maszyna do spinania palet D-53 PLT HE