Coca-Cola potwierdziła zacieśnienie współpracy z JBF Industries Ltd. w ramach zwiększenia wolumenu plastikowych butelek pochodzenia roślinnego w ramach kampanii Company’s PlantBottle™.

Coca-Cola zwiększa produkcję butelek PET opartych na technologiach ekologicznych
W 2009 roku Coca-Cola wprowadziła do obrotu pierwszą plastikową butelkę która ulega częściowej biodegradacji, proces jej produkcji nie jest tak obciążający dla środowiska i w mniejszym stopniu zależny od paliw - do dziś sprzedała 10 mld. butelek. Wedle planu firmy, do 2020 roku wszystkie butelki plastikowe winny być produkowane przy użyciu nowej technologii.

Aby sprostać wyzwaniu JBF Industries Ltd. wybuduje w Sao Paulo w Brazylii największą na świecie fabrykę bio-glycolu, podstawowego składnika używanego przy produkcji PlantBottle™ a uzyskiwanego z cukru trzcinowego i substancji pobocznych powstających przy jego przerobie. Od czasu rozpoczęcia produkcji Coca-Cola wyemitowała 100 tys. ton sześciennych dwutlenku węgla do atmosfery mniej niż przy produkcji tradycyjnych opakowań. Docelowo, po uzyskaniu pełnych mocy przerobowych nowo budowanej fabryki, ma to być wielkość 690 tys. ton sześciennych mniej rocznie.