Najnowszym pomysłem firmy SIG Combibloc jest zamknięcie combiSwift. Można je otworzyć jednym obrotem, bez najmniejszego wysiłku. CombiSwift to system zakręcania, zapewniający pełną wygodę używania wymagającym konsumentom. Wyjątkowe cechy zamknięcia combiSwift są wynikiem zastosowania zupełnie nowej technologii.

Trzyczęściowa nakrętka jest przytwierdzana do powleczonego folią otworu – zapewnia to łatwe otwieranie aseptycznego opakowania kartonowego. W zakładzie produkcji opakowań SIG Combibloc dokładnie rozmieszczone otwory są wykrawane w materiale opakowaniowym jeszcze przed powleczeniem go warstwą aluminium i polietylenu. Po napełnieniu opakowań kartonowych przez klienta jest przyklejany combiSwift. System combiSwift składa się z kołnierza ze zintegrowaną obręczą tnącą oraz nakrętki. Przy pierwszym otwarciu kartonu obręcz stanowiąca część kołnierza przebija cienką powłokę z aluminium i polietylenu – czysto i łatwo, już przy pierwszym obrocie nakrętki.

Szczególnie łatwa obsługa daje zamknięciu combiSwift przewagę w walce o względy konsumentów. Szeroko zakrojone badania i ankiety prowadzone wśród konsumentów potwierdzają łatwość i wygodę otwierania. Ponieważ otwór został wykonany już w powłoce kartonowej, nakrętka musi przebić jedynie cienką warstwę aluminium i polietylenu. Daje to także gwarancję, że produkt nie zetknie się z ciętą tekturą – aspekt ten doceniają ze względów higienicznych szczególnie konsumenci.

Dodatkową zaletą jest potrójna gwarancja nienaruszalności zamknięcia combiSwift. Wystarczy rzut oka, by konsument mógł stwierdzić, że opakowanie kartonowe nie było jeszcze otwierane. Aby zamknąć karton, wystarczy zakręcić nakrętkę. Szczelność opakowania kartonowego jest całkowicie zapewniona. Zamknięcie nie ma żadnych wystających brzegów, dzięki czemu nalewanie jest bardzo łatwe i wygodne. CombiSwift doskonale sprawdził się w przypadku płynnych produktów mleczarskich oraz soków owocowych i innych napojów niegazowanych jako poręczny, płaski systemem zamknięcia.