Producent opakowań elastycznych zainwestuje w rozwój fabryki opakowań w hiszpańskim Burgos. Inwestycja zakończy się w połowie przyszłego roku.

Constantia Flexibles inwestuje w Hiszpanii

Firma Constantia Flexibles zainwestuje w Hiszpanii ok. 4 mln euro. Za tą kwotę zakupi i zainstaluje w zakładach nową drukarkę wąskowstęgową oraz maszynę do laminacji. Inwestycja dobiegnie końca w połowie przyszłego roku. Rozbudowa zakładu ma wesprzeć produkcję wysokiej jakości opakowań, na które rośnie zapotrzebowanie szczególnie wśród producentów kosmetyków.


Przedsiębiorstwo w Burgos należy do dostawcy opakowań foliowych dla branży farmaceutycznej, kosmetycznej i spożywczej. Spółka Constantia Tobepal S.L. działa od 80 lat i zatrudnia obecnie ok. 500 osób w zakładach w Burgos i Logrono. Firma wchodzi w skład grupy Constantia Flexible.  Jest to jeden z liderów branży opakowań elastycznych i etykiet. Constantia Flexibles dostarcza produkty do ponad 3 tys. klientów, prowadzi działalność w 53 zakładach znajdujących się w 23 krajach świata. Ten specjalista z branży opakowań elastycznych zatrudnia obecnie blisko 10 tys. pracowników.

Dowiedz się więcej o firmie