Data rozpoczęcia
2018-09-26
Data zakończenia
2018-09-27
Miejsce
Warszawa

W dniach 26-27 września br. na terenie EXPO XXI odbędzie się 3. edycja Branżowych Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness Poland - jedynych w Polsce targów B2B dla właścicieli marek, producentów kosmetyków i detergentów oraz ich dostawców.

CosmeticBusiness Poland - Branżowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego

Targi CosmeticBusiness Poland organizowane są wspólnie z targami surowców HPCI (Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference) tworząc jedyną w Polsce profesjonalną platformę B2B, na której prezentowana jest pełna oferta dla produkcji kosmetyków, środków czystości oraz chemii gospodarstwa domowego - od surowców, projektu produktu, poprzez jego produkcję, aż po opakowanie. Oferta wystawców obejmuje również etykietowanie i znakowanie, maszyny do produkcji, konfekcjonowania oraz pakowania, usługi produkcji na zlecenie, produkcji marek własnych, a także koncepcje dla nowych produktów, testowanie i certyfikacje oraz doradztwo.

Ostatnia edycja zgromadziła ponad 270 wystawców oraz reprezentowanych przez nich firm i marek. Producenci kosmetyków i detergentów oraz właściciele marek mogli zapoznać się z bogatą ofertą surowców, opakowań i usług dla branży oraz z najnowszymi rozwiązaniami w produkcji na zlecenie kosmetyków i detergentów. Liczne grono wystawców stanowiły firmy z zagranicy (38%), m.in. z Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii czy Chin. Odwiedzający przyjechali aż z 32 krajów, w tym m.in. z Ukrainy, Litwy i Czech. Najliczniejszą grupą byli goście z Polski - stanowili oni 85%.

 

Biznesowa atmosfera

Podczas targów odwiedzający mają okazję do prowadzenia bezpośrednich rozmów z wystawcami m.in. na temat prezentowanej oferty i zapotrzebowania na gotowe rozwiązania, ale także na temat wyzwań stawianych całej branży przez coraz bardziej świadomego i wymagającego konsumenta. W grupie odwiedzających znajdują się przede wszystkim przedstawiciele zarządów przedsiębiorstw, dyrektorzy działów zakupów, założyciele start-upów oraz osoby odpowiedzialne za kreację nowych produktów kosmetycznych i detergentowych.

 

Konferencje branżowe

Targom towarzyszy interesujący program konferencji, podczas którego poruszane są aktualne tematy z życia branży kosmetycznej i detergentowej oraz kierunki rozwoju tych gałęzi przemysłu. Podczas ostatniej edycji program konferencji skoncentrowany był na tematyce dotyczącej kosmetyków kolorowych. Odbyła się m.in. prezentacja nt. trendów na sezon jesień/zima 2018/2019, kierunków rozwoju nowoczesnych kosmetyków kolorowych na przykładzie kosmetyków do charakteryzacji oraz prezentacja innowacyjnych technologii produkcji lakierów do paznokci. Drugiego dnia targów natomiast odbyła się konferencja opakowaniowa „Forum Druku Cyfrowego". Tematem przewodnim były trendy, personalizacja i uszlachetnianie druku cyfrowego.

 

O CosmeticBusiness

Targi CosmeticBusiness Poland to polska edycja targów CosmeticBusiness, które organizowane są przez Leipziger Messe GmbH (Targi Lipskie) co roku w czerwcu w Monachium. Targi CosmeticBusiness to jedyne w Europie targi typu B2B dla dostawców dla przemysłu kosmetycznego i detergentowego, w tym dla producentów marek własnych, producentów kontraktowych, producentów surowców, aromatów i opakowań, producentów maszyn do produkcji i napełniania, firm oferujących usługi konfekcjonowania oraz laboratoriów. W targach bierze udział ponad 420 przedsiębiorstw i marek z prawie 20 krajów, w tym również liczne firmy z Polski. Targi odwiedzane są przez przedstawicieli branży z prawie 50 krajów, najczęściej przez właścicieli i zarządy firm oraz przez osoby reprezentujące działy technologii produkcji, marketingu i zarządzania produktami.

 

O CosmeticBusiness Poland

Pierwsza edycja targów CosmeticBusiness Poland odbyła się we wrześniu 2016 roku w Warszawie równocześnie z organizowanymi od 2008 roku w Polsce targami HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference. Wspólny termin obu imprez pozwolił na stworzenie profesjonalnej platformy, na której prezentowana jest pełna oferta dla produkcji kosmetyków, środków czystości oraz chemii gospodarstwa domowego. Właściciele marek oraz producenci mogą tu znaleźć rozwiązania dla projektu produktu, produkcji, opakowania oraz etykietowania. Targi CosmeticBusiness Poland objęte są patronatem wiodących krajowych oragnizacji, tj. Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz Polskiej Izby Opakowań. 

 

Dowiedz się więcej o CosmeticBusiness Poland