COTY wprowadza w Polsce opakowania samodegradowalne w najbardziej zaawansowanej technologii oksybiodegradacji dla swoich produktów. Światowy koncern mający wyłączne prawa do dystrybucji kosmetyków takich marek jak PLAYBOY, Calvin Klein, Davidoff, Cerruti czy JOOP wychodząc proekologicznej tendencji rozpoczął oferowanie swoich produktów w siatkach sygnowanych zastrzeżonym logiem d2w® oznaczającym, iż opakowanie zawiera specjalny dodatek przyspieszający jego degradację, a z drugiej strony wciąż umożliwiający poddanie go recyklingowi.

Tylko certyfikowani producenci mogący używać dodatków z grupy d2w® oferują szeroką gamę produktów, które ulegają przyspieszonej degradacji w każdych warunkach środowiskowych nie pozostawiając żadnych szkodliwych pozostałości.

Wcześniej z oksy-biodegradowalnych opakowań foliowych zawierających d2w® skorzystali i nadal korzystają: Inditex Group (ZARA), KFC, WWF, Marks&Spencer, SONY, TESCO, WalMart, Cadbury, C&A, Marriott i inni.

Autoryzowanym dystrybutorem producenta dodatków modyfikujących d2w® koncernu Symphony Environmental w Polsce do produkcji oksy-biodegradowalnych wyrobów z polietylenu i polipropylenu (niemalże wszystkie miękkie i półtwarde produkty z tworzyw sztucznych) jest Ecoplastic Polska.

Strona producenta: www.degradable.net

Strona dystrybutora w Polsce: www.degradable.pl

Szczegółowy opis technologii i legislacja: www.biodeg.org
Źródło: ''