Po raz pierwszy PrintCity Allianz wziął udział w polskich targach Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 17-18 kwietnia w Warszawie. Członkowie są bardzo zadowoleni i planują wspólny udział w kolejnej edycji targów w roku 2019.

Debiut PrintCity Allianz w Polsce - wielkim sukcesem!

Członkowie podsumowują udział pozytywnie i na rok 2019 planują seminarium

 

Rainer Kuhn

Rainer Kuhn, Prezes Zarządu PrintCity 

- „Po raz pierwszy członkowie PrintCity Allianz wystawiali się wspólnie w Polsce. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z ilości, jak i jakości nawiązanych kontaktów”.

Aktywności targowe w roku 2019 powinny być poszerzone o wspólne seminarium na temat projektowania opakowań, uszlachetniania i produkcji. Tym samym seria cieszących się sukcesem seminariów będzie kontynuowana również poza obszarem niemieckojęzycznym. 

- „Ogromne podziękowania dla wystawców za organizację tak profesjonalnej platformy dla polskiego rynku” - dodaje Rainer Kuhn.

 

Helmut Fröhlich

Helmut Fröhlich, Produkt Manager Verpackung, Epple Druckfarben AG:

- „Zaobserwowaliśmy w Warszawie rosnącą świadomość naszych ekologicznych farb. Odbyliśmy intensywne dyskusje z potencjalnymi klientami, którzy poszukują przyszłościowych zrównoważonych rozwiązań. Fachowcy pytali szczególnie o innowacyjne koncepcje opakowań z farbami BoFood® Farby organiczne, które nadają się do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Nasze podsumowanie: klienci życzą sobie w tym temacie wysokiej jakości doradztwa.

 

Metsä Board

Metsä Board przedstawiła innowacyjną tekturę z ekobarierą podczas warszawskich targów Packaging Innovations 2018

Na targach Packaging Innovations w Warszawie, Metsä Board przedstawiła swoją ofertę tektur premium z pierwotnych mas włóknistych, w tym najnowszy produkt – innowacyjną tekturę z ekobarierą. 

MetsäBoard Pro FSB EB1 ze specjalną warstwą barierową jest produkowana z surowców odnawialnych, nadaje się do recyklingu, jest biodegradowalna i została opracowana specjalnie dla gastronomii. Metsä Board przetarła szlak w dziedzinie obniżania wagi tektur premium, uzyskując znakomitą wytrzymałość i drukowność przy niskich gramaturach. Pomimo lekkości, wytrzymałość i powtarzalna jakość tych tektur gwarantuje niezawodny przebieg wszystkich procesów produkcyjnych.

 

Na wspólnym stoisku wystawiali się: 

  • Graficus / Epple Druckfarben (offsetowe farby i lakiery), 
  • IST Metz (systemy utwardzania UV), 
  • PC Print / LEONHARD KURZ (folie do tłoczenia na gorąco i na zimno, hologramy), 
  • Metsä Board (tektura opakowaniowa), 
  • Merck (pigmenty efektowe), 
  • WEILBURGER Graphics (lakiery do uszlachetniania, kleje i wodne farby fleksograficzne). 

 

O PrintCity-Allianz

PrintCity jest renomowanym strategicznym aliansem, który poprzez łączenie kompetencji obejmuje swoim działaniem cały łańcuch wartości w branży drukarskiej i opakowań. PrintCity promuje i wspiera wartość druku i opakowań. 

  • Osiąga korzyści dla klienta koncentrując wiodące na świecie know-how w ramach swojej sieci i wspólnie je wykorzystując.
  • Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem poprzez seminaria, targi i wystawy, studia nad projektami, publikacje oraz media elektroniczne.
  • Maksymalizuje efekty synergii w celu efektywnego i ekonomicznego wzrostu swojej branży.

 

Źródło: Targi w Krakowie