Demag Plastics Group - Producent wtryskarek wraz z partnerami organizuje w siedzibie firmy w terminie 3-5 maja 06’ Dni Otwarte. Zaprasza również na „Forum Technologiczne 2006” do siedziby swojej firmy w Schwaig k. Norynbergi/Niemcy.

Sukces przetwórcy tworzyw sztucznych zależy dziś w dużej mierze od efektywności kompletnych rozwiązań produkcyjnych, jak również od skutecznego szkolenia i serwisu. Dlatego też producent wtryskarek Demag Plastics Group organizuje „Forum Technologiczne 2006” pod hasłem „Sukces potrzebuje partnerów”.

Razem z firmami partnerskimi z branży tworzyw sztucznych, takimi jak producenci form wtryskowych, urządzeń peryferyjnych i automatyzacji procesu oraz dostawcami tworzyw, zaprezentuje Demag w dniach 3-5 maja w siedzibie firmy w Schwaig k. Norynbergi dziesięć eksponatów dla technicznych rozwiązań stosowanych w branżach opakowań, samochodowej, medycznej, elektrycznej oraz telekomunikacyjnej.

Celem Forum Technologicznego jest przedstawienie właściwego doboru oraz kombinacji wtryskarki, formy, tworzywa i komponentów peryferyjnych dla uzyskania optymalnego technicznie i ekonomicznie rozwiązania produkcyjnego. Ponadto firma Demag pragnie przedstawić kompletne portoflio począwszy od projektowania poprzez doradztwo techniczne, szkolenia, optymalizację procesu, aż po obsługę serwisową.

Eksponaty w centrum technicznym ukierunkowane na poszczególne branże adresowane są do najważniejszych rynków zbytu, jakimi są opakowania, przemysł samochodowy, medycyna, elektrotechnika oraz telekomunikacja.

Blok tematyczny „Opakowania” przedstawi wysokiej jakości dekorację powierzchni opakowań metodą IML (In-Mould-Labelling) na szybkobieżnej maszynie EL-EXIS S 150. Kolejna wtryskarka z serii EL-EXIS S i w pełni elektryczna maszyna serii IntElect z powiększonym prześwitem między kolumnami produkować będą zakrętki w formach 64- i 24- krotnych.

Blok tematyczny „Precyzja” obejmie typowe zastosowania dla dynamiczne rozwijającego się przemysłu elektrycznego, medycznego i telekomunikacyjnego, które wymagają nie tylko wysokiej precyzji i jakości powierzchni, ale również znakomitej stabilności procesu. Trzy modele w pełni elektrycznych maszyn IntElect, z których dwie przystosowane będą do pracy w warunkach czystych, pokażą produkcję precyzyjnych wtyczek w formie 2-krotnej, wytwarzanie kuwet dla analizy medycznej z automatyczną kontrolą jakości jak również produkcję wyświetlaczy do telefonów komórkowych w technologii IMD (In-mould-Decoration).

W bloku tematycznym „Motoryzacja” Demag zaprezentuje w sumie 5 w pełni zautomatyzowanych maszyn: nową standardową wtryskarkę z serii Systec, kolanową dużą wtryskarkę z serii System 1000, dwie maszyny Multi do wtrysku wielokomponentowego oraz jedną dwupłytową maszynę z najnowszej serii dużych maszyn Titan. Na wtryskarce System 1000 będzie można zobaczyć produkcję obudowy filtra powietrza, natomiast na jednej z maszyn do wtrysku w technologii wielokomponentowej produkowana będzie płytka wzorcowa z TPE z powierzchniami polerowanymi, trawionymi i erodowanymi. Maszynę Titan 1100 można będzie zobaczyć u klienta Demag’a, firmie Christian Karl Siebenwurst Modell und Formenbau GmbH & Co. KG w miejscowości Dietfurt (dojazd zorganizowany). W firmie tej zaprezentowana zostanie produkcja tablicy przyrządów z termoplastu wzmacnianego długim włóknem (LFT), który w połączeniu z funkcją wtrysku doprasowania zapewnia mniejsze uszkodzenie włókien.

Firmy partnerskie

Eksperci Demag Plastics Group wspierają swych klientów w trakcie całej realizacji projektu – od pomysłu wytwarzanego detalu aż po produkcję seryjną. Długoletnie doświadczenie pracowników firmy Demag i współpraca z kwalifikowanymi partnerami z branży gwarantuje ekonomiczne i optymalne rozwiązania. Dlatego podczas Dni Otwartych zaprezentują się również firmy partnerskie z branży narzędziowej, automatyzacji procesu, surowców i urządzeń peryferyjnych.

Program Dni Otwartych będzie rozszerzony o cykl prelekcji w językach niemieckim i angielskim oraz zwiedzanie hal produkcyjnych Demag’a, w których produkowane są wtryskarki o sile zamykania od 1.250 do 30.000 kN. To właśnie w tym zakładzie, jesienią 2005 roku, wprowadzono tzw. montaż taktowy dla średnich maszyn, gdzie dzięki zoptymalizowanemu procesowi produkcyjnemu skraca się znacznie termin ich dostawy.

Demag Plastics Group w przekroju

Demag Plastics Group dysponuje ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w rozwoju technologii wtrysku i produkuje wtryskarki marki "Demag" o sile zamykania pomiędzy 250 kN a 40.000 kN. Oprócz standardowych modularnych maszyn należy tu wspomnieć także o specjalnych maszynach wielokomponentowych, szybkobieżnych oraz technice automatyzacji. Posiadając gęstą sieć sprzedaży i serwisu oraz produkując maszyny w miejscowościach Schwaig i Wiehe w Niemczech, w Indiach, Chinach oraz w Strongville/USA, firma jest obecna na rynkach całego świata.

Źródło: Demag Plastics Group
Źródło: ''