W roku 2004 odbędzie się dziewiąta edycja Konkursu Opakowań Young Package dla młodych projektantów, wspierana przez Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Projektowania Graficznego (ICOGRADA). Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie tradycyjnie już jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia ze strony polskiej. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tej imprezie. W poprzednich edycjach Konkursu młodzi polscy projektanci odnosili bowiem znaczne sukcesy.

W ubiegłych latach tematem konkursu były opakowania z papieru i tektury. W obecnej edycji konkursu organizatorzy pozostawiają projektantom większą swobodę, nie określając precyzyjnie jego tematyki, ani nie definiując poszczególnych kategorii konkursowych. Większy nacisk kładą na inwencję, oryginalność oraz chęć podjęcia przez uczestników prób rozwiązania problemów związanych z opakowaniami.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu (plik PDF) oraz dotrzymywanie terminów w nim zawartych. Informacje nt. konkursu i formularz zgłoszenia (plik PDF) można otrzymać w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego (nr tel. 22/ 860 00 57 – Alicja Zabłocka-Wierzbicka).

Termin nadsyłania prac wyznaczono na dzień 31 marca 2004.

Życzymy udanych pomysłów i wielu sukcesów.

Źródło: ''